Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kiről szól, vagy kikről a...

Kiről szól, vagy kikről a következő igerész: "És monda Isten: Teremtsünk embert a mi képünkre és hasonlatosságunkra " A teremtsünk többes szám kikre utal?

Figyelt kérdés
2018. dec. 13. 18:49
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Gondolom, hogy ez a rész a Elohista forrásból származik, melyben Isten neve a többesszámú Elohím szó. Persze bele lehetne magyarázni sok mindent, ahogy majd látni fogod, hogy teszik, de szerintem felesleges.
2018. dec. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nem lehet, hogy ez a rész a szentháromságra utal?
2018. dec. 13. 19:02
 3/10 anonim ***** válasza:
10%
A Szentháromság akkor még nem létezett.
2018. dec. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Természetesen létezett a Szentháromság, de Krisztus nyilatkoztatta ki számunkra, tehát nem utalhat rá.
2018. dec. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
attól, hogy még Jézust nem ismerték, miért ne utalhatna rá? Akkor kire utal?
2018. dec. 13. 19:20
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Krisztus nem létezett a teremtés előtt.Vagy te a skizofrén Istenképre gondoltál, 67%-os?
2018. dec. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%

#5

Szerintem megválaszoltam az #1 hozzászólásban. Nem lehet olyan nehéz értelmezni.


Ha megnézed, igazából csak a próféták beszélnek Krisztusról, a legtöbbet talán Izajás. Tehát aligha utalhattak rá itt. Persze nagyon halvány utalások megjelennek a Tórában is, például Ábrahám egy utóda által nyer áldást a föld minden népe, de ezen túlmenően sokat nem tudunk meg. Te tudsz olyas valakiről írni és beszélni, akit nem ismersz?

Emlékeim szerint Izajásnál olvashatunk arról, hogy maga a teremtő Isten fog megtestesülni. Izajás pedig jó pár évszázaddal a Tóra megírása után élt.


#6

Én a keresztény istenképre gondoltam, amit a Szentírás hirdet. A Szentírás pedig azt mondja, hogy Krisztus már a teremtés előtt létezett, sőt minden általa és érte lett. A Szentírás egyenesen azt mondja, hogy Krisztus a teremtő Logosz, erős Isten és örökkévaló Atya.

Hogy te miről beszélsz, azt nem tudom.

2018. dec. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 KZitus ***** válasza:
0%

Szia

Valóban ebből a beszámolóból nem ismerjük meg azt, akivel a Teremtő beszélt. De a későbbi írásokból igen.

1Mózes 1:26 ""És monda Isten: Teremtsünk embert a mi képünkre és hasonlatosságunkra "

Ahogyan a Biblia írja, róla tanuskodtak az ÖSSZES próféták:

Példabeszédek 8:22-30

"Jehova engem hozott létre elsőként, a legkorábbi műveként réges-régen. Ősidők óta a helyemen állok, kezdettől fogva, a földnél korábbi időktől fogva. Akkor születtem, mikor még nem voltak mély vizek, mikor még nem voltak vízzel teli források. Még mielőtt a helyükre kerültek a hegyek és a dombok, akkor születtem én, mikor még nem alkotta meg a földet és a mezőket, sem a föld talajának első rögeit. Ott voltam, amikor az eget készítette, mikor kijelölte a horizontot a víz színén. Amikor megalkotta a felhőket fent, amikor létrehozta a mélység forrásait, amikor határt szabott a tengernek, hogy a vizek meg ne szegjék a parancsát, és amikor lefektette* a föld alapjait, akkor mellette voltam mint estermunkás,

bennem gyönyörködött nap mint nap, én pedig mindig vidám voltam őelőtte."

János 1:3

"Minden őáltala jött létre, és tőle függetlenül semmi sem jött létre. Ami létrejött."

Kolosszé 1:16

"mert általa lett megteremtve minden más az égben és a földön, a láthatók és a láthatatlanok, legyenek azok trónok vagy uralmak vagy kormányzatok vagy hatalmak. Minden más őáltala és őérte lett megteremtve."

2018. dec. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyes magyarázatok szerint arra utal, hogy Isten nem egyetlen személy.

Illetve a Szentháromságra utal az is, hogy Isten három ember képében látogatta meg Ábrahámot.

2018. dec. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Amikor ezt mondta már voltak állatok, növények, sőt angyalok is. A teremtésnek részesei, munkatársai a létezők.


Te magad is alakítod a teremtett világot vagyis részt veszel a teremtés folyamatában.

2018. dec. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!