Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » általában melyik imát szokták...

általában melyik imát szokták mondani este és reggel az emberek?

Figyelt kérdés
2010. szept. 27. 22:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
egyiket se
2010. szept. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
én istenem jó istenem lecsukódik már a szemem. vagy vmi ilyesmi :D
2010. szept. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Este:

"Én Istenem, Jó Istenem, lecsukódik már a szemem,

De a tiéd nyitva Atyám, egész éjjel vigyáz reám!"


XXIII. János pápa reggeli imája


Mennyei Atyám! Hálát adok az egészséges pihenésért, amellyel megajándékoztál. Újraébredt lelkem legyen egészen a Tiéd! Ezen a napon úgy akarok járni-kelni, mint Te: mindenütt jót akarok cselekedni. Minden embert, aki csak találkozik velem, úgy fogadok, mint akit Te küldtél hozzám. Ő a testvért lássa bennem, az én szavaimból és tekintetemből pedig a krisztusi szeretet sugározzék reá. Senki se távozzék tőlem anélkül, hogy legalább egy jó szót ne kapott volna! Add, hogy magamat elfelejtsem, és bele tudjam élni magam mások helyzetébe! Add, hogy sohase veszítsem el önuralmamat, és ne legyek barátságtalan vagy sértő! Add meg, hogy mindig megnyerő modorú legyek, és éljen bennem szikrányi humor, hiszen erre olyan nagy szükség van a szomorú világban! Végül add meg, hogy mindenkit legalább egy parányit vezessek közelebb szent Fiadhoz a Szűzanya által!


Nnna, te akartad :)

2010. szept. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Én speciel egyet sem, soha.
2010. szept. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Én este ezt szoktam:

Én Istenem, jó Istenem, lecsukódik már a szemem, de a Tiéd nyitva Atyám, amíg alszom vigyázz reám, vigyázz az én: és akkor felsorolom azokat akik fontosak nekem, akiket szeretek. De van, hogy csak annyit mondok, hogy mindenkire akit szeretek. :)

2010. szept. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Én este szoktam, de általában nem ilyen verses imát mondok, hanem saját szavakkal. Lehet, hogy Isten nár unja ezeket a betanult dolgokat, mert mindenki ugyanazt mondja neki és nincs benne semmi személyes :)
2010. szept. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Megtérés nélkül fölösleges imádkoznod mert az első feltétele ez !
2010. szept. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ez leginkább vallásfüggő. Gondolom ahány vallás, annyiféle ima.
2010. szept. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Megtérés nélkül fölösleges imádkozni???? Hát szerinted akkor hogy térnek meg az emberek,csak úgy megy az utcán,megbotlik aztán hopp magától megtért? Az előre gyártott szövegek tényleg nem szívből jönnek általában,sokkal jobb,ha néhány szóban saját magadtól mondasz valamit. Reggel segítséget kérsz a napi teendőkhöz,este megköszönöd,hogy minden rendben ment pl.
2010. szept. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
22:44 Aha, hát ezzel hadd ne értsek egyet, mindenki akkor és úgy imádkozik, ahogy akar (ha akar egyáltalán). Ennek bármilyen feltételt szabni emberi találmány. Az ima messze túlmutat az emberen, mégpedig az igazi, feltétel nélküli szeretet forrásához szól.
2010. szept. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!