Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért azt üdvözíti, aki...

Lucifer-666 kérdése:

Isten miért azt üdvözíti, aki helyesli a gyermeke halálát?

Figyelt kérdés
Miért nem elég neki, ha abban hiszünk, aki a világot teremtette?

2022. okt. 26. 16:15
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Melyik az a rész ahol ezt értelmezted?
2022. okt. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Ilyet hol olvastál?
2022. okt. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Jó, akkor szerintem Jézus kereszhalála értelmetlen mészárlás volt és nem kell kereszténynek lenni a mennyországhoz. Jól mondom? Nem kell kegyelem, szentségek meg hasonlók.
2022. okt. 26. 16:37
 4/10 anonim ***** válasza:
36%
Jogos a kérdés. Ez a keresztény vallás nagy ellentmondása. Ahhoz hogy keresztények a Mennyországba kerülhessenek, egy ártatlan ember megölése szükséges. Szóval egy kereszténynek örülnie kell igazából annak hogy Jézust megölték mert így juthat a Mennyországba. Ez mennyire beteg tanítás szerintetek?
2022. okt. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező: "Isten miért azt üdvözíti, aki helyesli a gyermeke halálát?"

Jó, akkor szerintem Jézus kereszhalála értelmetlen mészárlás volt és nem kell kereszténynek lenni a mennyországhoz."


Nos a kérdésedből sugárzik a tudatlanság! Ám ezzel semmi gond, senki sem születik Isteni tudással és Isteni ismerettel. Ám jézus ezért születet, hogy valami értelmet és világosságot gyújtson és nyújtson az Isteni örökkévalóságról, hiszen Jézus nem más, mint a testben megjelent Isten! Azaz Jézus nem más mint az élő Isten testben való kinyilatkoztatása a teremtett világ számára!


Jézus kereszthalála nem volt értelmetlen, hiszen bűntelenül a bűnösök közé számlálták és ártatlanul, igazságtalanul halt kereszthalált. Persze előtte megverték, megkorbácsolták stb. A lényeg, hogy mivel Jézusban ISten Lelke lakozott, testi halála után lélekben elment a holtak birodalmába és a holtaknak is prédikálta az Élő Isten Igazságának Evangéliámát majd az igazakat magával vitte a Paradicsomba. Nos Istennek meg kellett tapasztalnia milyen emebrnek lenni ezért testet öltött Jézusban. Ezért Jézus megkapott minden hatalmat mindenek felett a bűnök bocsánatát is. Isten Jézus által csak úgy tud igazságosan ítélkezni az emberek felett, ha Ő maga is emberé nem lett és meg nem tapasztalta milyen embernek lenni!


Ez nem volt mészárlás. Jézus nagyon is tisztában volt vele, hogy mi vár rá!

Jn.10,18. Senki sem veszi azt el én tőlem, hanem én teszem le azt én magamtól. Van hatalmam letenni azt, és van hatalmam ismét felvenni azt. Ezt a parancsolatot vettem az én Atyámtól.

Zsid.4,15. Mert nem oly főpapunk van, a ki nem tudna megindulni gyarlóságainkon, hanem a ki megkísértetett mindenekben, hozzánk hasonlóan, kivéve a bűnt.

Lk.23,4. Monda pedig Pilátus a főpapoknak és a sokaságnak: Semmi bűnt nem találok ez emberben.

Lk.23,14. Monda nékik: Ide hoztátok nékem ez embert, mint a ki a népet félrevezeti: és ímé én ti előttetek kivallatván, semmi olyan bűnt nem találtam ez emberben, a mivel őt vádoljátok:

Lk.23,22. Ő pedig harmadszor is monda nékik: Mert mi gonoszt tett ez? Semmi halálra való bűnt nem találtam ő benne; megfenyítvén azért őt, elbocsátom!

Jn.18,38. Monda néki Pilátus: Micsoda az igazság? És a mint ezt mondá, újra kiméne a zsidókhoz, és monda nékik: Én nem találok benne semmi bűnt.

Jn.19,4. Majd ismét kiméne Pilátus, és monda nékik: Ímé kihozom őt néktek, hogy értsétek meg, hogy nem találok benne semmi bűnt.

Jn.19,6. Mikor azért látják vala őt a papifejedelmek és a szolgák, kiáltozának, mondván: Feszítsd meg, feszítsd meg! Monda nékik Pilátus: Vigyétek el őt ti és feszítsétek meg, mert én nem találok bűnt ő benne.


Nos valóban sokak szerint értelmetlen volt Jézus kereszthalála! Ám Jézus halála és feltámadása nyitotta meg az Isten országának kapuját, Jézus így kapta meg az ítélet hatalmát és feltámadásával adta meg a reményt az emberek számára!!!

2022. okt. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Isten nem ezt akarta, Isten megváltani akart minket, végül az emberek követelték a kereszthalált! Isten csak tudta, hogy ez lesz. Szabad akaratot adott az embereknek, és ezért megtehették. Ennyire tiszteli a szabad akaratunkat.

Kérdésed tehát inkább az lehetne, hogy miért engedi Isten megtörténni a rosszat, tehát miért akarja a szabad akaratunkat? Ha érdekel a téma bizonyára sok bölcs gondolkozott már ezen előtted. De hogy Isten végső soron mit miért tesz, azt mi nem érthetjük soha meg teljesen ("az Én útjaim nem a ti útjaitok"). Szerintem ez nem megy át a legtöbb embernek. Hogy egy olyan Hatalmasságról beszélünk aki egy gondolatával egy vilagegyetemet teremtett, és Őt nem korlátozzák a fizikai törvények, vagy a mi lineáris időérzékelésünk - egyszerre láthatja az egész életed. Aki ismeri minden gondolatunkat. Mindenható.

2022. okt. 27. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Jó, akkor szerintem Jézus kereszhalála értelmetlen mészárlás volt és nem kell kereszténynek lenni a mennyországhoz."


Jézus halála egy kegyetlen mészárlás volt, az legsötétebb bűn, amit az emberiség elkövetett. Attól, hogy Krisztus keresztjében van az üdvösségünk még nem jelenti azt, hogy a zsidó főtanács és a rómaiak helyesen jártak el. Egy óriási tévedés azt gondolni, hogy a kereszténység ilyet tanít.

A mondatod második fele sem feltétlenül hülyeség: a kereszténység továbbra sem tanítja azt (néhány szektát leszámítva), hogy csak keresztények üdvözülhetnek. Isten mindenk üdvözíteni akar és Jézus Krisztus kereszthalála minden embert megváltott (a Krisztus előtt élt embereket és a Krisztus után születetteket egyaránt), függetlenül attól, hogy életében ezt ki hiszi el és tudatosan ki építi erre az életét és ki nem. A nem hívő is megváltott, csak ha tudatosan elutasítja még a halála pillanatában is az üdvösség lehetőségét, akkor kárhozik el.

2022. okt. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert meg van írva: senki nem jut az atyához, csak is általam.
2022. okt. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8# : "Mert meg van írva: senki nem jut az atyához, csak is általam."


És ez így igaz! Jézusban van az örökélet!

2022. okt. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jézusban van a feltámadás és az örökélet! Nyílván nem fog üdvözülni senki olyan, aki tudatosan ellenáll és letagadja Jézust.


Mt.10,33. A ki pedig megtagad engem az emberek előtt, én is megtagadom azt az én mennyei Atyám előtt.

Csel.4,12. És nincsen senkiben másban idvesség: mert nem is adatott emberek között az ég alatt más név, mely által kellene nékünk megtartatnunk.

Jn.10,9. Én vagyok az ajtó: ha valaki én rajtam megy be, megtartatik és bejár és kijár majd, és legelőt talál.

Jn.11,25. Monda néki Jézus: Én vagyok a feltámadás és az élet: a ki hisz én bennem, ha meghal is, él;

Jn.14,6. Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.

2022. okt. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!