Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanui! Tudnátok válaszo...

Jehova tanui! Tudnátok válaszolnátok egy pár kérdésemre, észrevételeimre? Pl Hogy miért teszitek Isten nevére a hangsúlyt? Isten neve üdvözít? Csakk akkor lesz üdvözsségem ha Használom Istennek nevét? Csak a Jehova tanui Üdvözülnek?

Figyelt kérdés

A Jehova tanúi első legfontosabb tanítása az Istennek a nevének a használata.

Nem tagadom Istennek a neve Jehova ezzel nem állok vitába.De biztos az ,hogy a Biblia Isten nevére teszi a hangsúlyt Istennek a neve üdvözít?Ha így lenne miért küldte el Jézust?

A Jehova tanúi kedvenc példája Isten nevére a

:Róma 10,13 Mert minden, a ki segítségül hívja az Úr nevét, megtartatik.

Jézus míg nem jött el addig a Biblia őt is Úr ként említette.


Pl:Jóel próféta könyve 2, 32 rész

De mindaz, a ki az Úrnak nevét hívja segítségül, megmenekül; mert a Sion hegyén és Jeruzsálemben lészen a szabadulás, a mint megigérte az Úr, és a megszabadultak közt lesznek azok, a kiket elhí


itt maga Pál apostol hozza fel a

joel 2:32 pédának és meg is magyarázza ,hogy kit is jelent itt az Úr !


pl:Apcsel 2,16,21-22,

16.Hanem ez az, a mi megmondatott Jóel prófétától:

21.És lészen, hogy mindaz, a ki az Úrnak nevét segítségül hívja, megtartatik.

22.Izráelita férfiak, halljátok meg e beszédeket: a NÁZÁRETI JÉZUST, azt a férfiút, a ki Istentől bizonyságot nyert előttetek erők, csudatételek és jelek által, melyeket ő általa cselekedett Isten ti köztetek, a mint magatok is tudjátok.


Itt maga Pál Apostol hozza fel a Joel 2,32 és meg is magyarázza ,hogy Jézusról szól az ige.

A másik ,hogy a Jehova tanúi szerint a Bibliában több mint 1000 helyen szerepel Istennek a neve és ahol Úr van ott igazából Jehova van.Nah most ha ez így lenne akkor a két ige példa helytelenné válna a Pál apostol is szóról szóra idézi a Joel 2,32 így a biblia fordítás sem lehet rossz.

És ha a Jehova tanúi nak igaza van és Isten nevében van üdvözség akkor a Biblia miért hangsúlyozza annyira Jézus nevét?Ha Isten nevében az az üdvösség mi értelme volt Jézus halálának miért küldte el Isten Jézust?

A Biblia világosan és határozottan kimondja ,hogy Jézus nevében van a mi üdvözségünk.


Apcsel 4,10-12

10.Legyen tudtotokra mindnyájotoknak és az Izráel egész népének, hogy a názáretbeli Jézus Krisztusnak neve által, a kit ti megfeszítettetek, kit Isten feltámasztott halottaiból, az által áll ez ti előttetek épségben.

11.Ez ama kő, melyet ti építők megvetettetek, mely lett a szegeletnek fejévé.

12.És nincsen senkiben másban idvesség: mert nem is adatott emberek között az ég alatt más név, mely által kellene nékünk megtartatnunk.


A mit még észre vettem ,hogy a Jehova tanúi szerint nevén kell szólítani Istent!

És ez hova van írva?

Azt írja a Biblia ,hogy tudni kell Isten nevét de nem kötelez arra.

Azért tanítják ezt mert azt hiszik ,hogy Isten nevében van az üdvözség.

De most egy pl ha van egy gyerek az a gyerek nem szólítja néven az apukáját de

biztos mindegy gyerek tudja az apukája nevét mégis apunak szólítja mert az apukája.

Nézzük meg ,hogy mutatják be egymást Isten és Jézus!


pl:Máté 3,17

És ímé egy égi hang ezt mondja vala: Ez amaz én szerelmes fiam, a kiben én gyönyörködöm.



pl:János 5,43

Én az én Atyám nevében jöttem, és nem fogadtatok be engem; ha más jőne a maga nevében, azt befogadnátok.


PL:máté 6,9

Ti azért így imádkozzatok: Mi Atyánk, ki vagy a mennyekben, szenteltessék meg a te neved;


pl:Máté 23,9

Atyátoknak se hívjatok senkit e földön; mert egy a ti Atyátok, a ki a mennyben van.


pl:Máté 27,46

Kilencz óra körül pedig nagy fenszóval kiálta Jézus, mondván: ELI, ELI! LAMA SABAKTÁNI? azaz: Én Istenem, én Istenem! miért hagyál el engemet?


Ezek az igék mind azt bizonyítják,hogy Jézus Krisztus Isten fia!:)És hogy Jézus atyának szólítja úgy is tanít róla mint a mi atyánkról.

Amásik amikor Jézus a kereszten halála pillanatában sem mondta ki Isten nevét ha Isten nevében lenne az üdvözség akkor biztos ,hogy kimondta volna de nem mondta ki.

A Biblia nem azt tanítja szólítsuk nevén Istent és üdvözölünk.

Ezt csak a Jehova tanúi hiszik.Ami még nagyon zavart engem az ,hogy azt hiszik csak nekik van üdvözségük.Jézus mikor a földön járt hány embert meggyógyított és ha oda ment hozzá valaki azt nem küldte el.Senkit sem utasított el aki hit benne!Ez mai napig így van .Ha valaki hisz Jézusban és megkeresztelkedikk az üdvözül ezt senki sem veheti el tőle. És senki sem sajátíthatja ki az üdvözséget mert Jézus mindenkiért meghalt ,nem számít milyen felekezethez tartozik aki vallja az Úr Jézust messiásnak az Élő Isten fiának az üdvözül.


A másik furcsa a Jehova tanúiban a nevük.Mit tanít a Biblia kinek vagyunk mi a tanúi?

Az Apostolok kinek a tanúi tanítványi voltak?Kinek a nevében keresztelkedünk meg?Kinek a nevében eszünk és iszunk és adunk hálát Istennek.Jézuséi vagyunk vérét adta értünk!


Pl: 1Korintus 3,23

Ti pedig Krisztusé, Krisztus pedig Istené.


Az igaz keresztények Jézus tanúi mert aki nem Jézus tanúja az Istenné sem.


2013. febr. 22. 18:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Nos az utolsó mondatod jó, de ne felejtsd el, hogy Jézus is egy valakinek a Tanúja.

a biblia végig az elejétől kezdve a hű tanúk nagy fellegéről beszél, és a legnagyobb tanú pedig aki az Atyjáról bizonyságot tett az Jézus

(Héberek 12:1) 12 Így hát, mivel a tanúknak ily nagy fellege vesz körül bennünket, vessünk le mi is minden terhet és a minket könnyen behálózó bűnt, és kitartással fussuk az elénk helyezett versenyt,

És ha megfigyeled Jézus azt mondta, hogy ha valamit kértek az Én nevemben azt megadja a mennyei Atyám.

Ez azt jelenti, hogy Jézus nevében imádkozunk de Jehovához intézzük a kérésünket.


Nem véletlen mondja a jelenések könyve:

(Jelenések 3:14) . . .A laodiceai gyülekezet angyalának pedig írd meg: ezeket mondja az Ámen, a hű és igaz tanú, az Isten teremtésének kezdete:



A biblia végig egy tanúskodó munkában részt vett emberekről ír akiket akkor prófétáknak hívtak, de az idők elteltével a jövendölések beteljesedése kép Jehova az utolsó napokban a nevéről neveztet egy népet és Jézus parancsára végzik a munkát amit kijelölt.

2013. febr. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%

Jézus is mindig az Atyjára terelte a hang súlyt, sosem jelentette ki, hogy saját maga van akkora hatalommal, hanem mindent az apukájától kapott, és mindent az szerint tesz. semmit nem tesz Ön kezdeményezéséből.


Persze ez nem jelenti azt, hogy Jézust semmibe vesszük, mint sokan gondolják.

Jelenleg a jelenések könyve szerint Jézus vezeti a gyülekezeteket, Ő a gyülekezetek feje, mert Jehova hatalmat adott neki erre, Így neki kell Engedelmeskedünk, ami azt jelenti, hogy egyúttal Jehovának engedelmeskedünk mert ez az óhaja, hogy Jézus most a király. De az imádatot Jehovának mutatjuk be Jézus közben Járása által.


A prófécia szerint pedig Jehovának vannak tanúi Jézus is az Ő tanúja volt


(Ézsaiás 43:10, 11) 10 „Ti vagytok az én tanúim — ez Jehova kijelentése —, igen, szolgám, akit kiválasztottam, hogy ismerjetek és higgyetek bennem, és megértsétek, hogy én ugyanaz vagyok. Előttem Isten nem formáltatott, és utánam sem lett egy sem. 11 Én, én vagyok Jehova, és rajtam kívül nincs megmentő.”


(Cselekedetek 15:13, 14) 13 Miután elhallgattak, megszólalt Jakab, és ezt mondta: „Férfiak, testvérek, hallgassatok meg! 14 Simeon részletezte, hogyan fordította először az Isten a figyelmét a nemzetekre, hogy népet szerezzen közülük a nevének.


Ezek a versek nem teljesednének be akkor minek lettek leíratva

Soha nem volt még olyan hogy valami amit Jehova kimondott nem teljesült volna.

S azt se felejtsd el kedves Barátom, hogy Jézus vissza fogja adni a hatalmat Jehovának az ezer év végén, és minden úgy lesz mint Ádám idejében, amikor is élt Jézus,(más néven) de nem tudtak róla, csak Jehováról.

2013. febr. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Az egyik megállapításodra pedig ami az üdvözülést veti fel.


Nos Jézus nem mondta, hogy vallások ezrei szerint fog megmentést kieszközölni, mert ha egy Isten van akkor egyféle tanításnak és imádatnak kell lennie

ezt hivatott Jézus helyre állítani.


Ha megfigyeled, akkor az apostoli időkben függetlenül, hogy Görög, vagy Római vagy Zsidó származású volt, egy féle hittel beszéddel, imádattal voltak a hitükben ne oszlottak vallásokká, mind egyet beszéltek.

Ahogy a tanítás szerte ment a világban egységes békés imádatot mutattak be a különféle nemzetekből lett keresztények.

Jehova Jézus vezetésével ezt fogja megvalósítani az utolsó napokban, hogy újra egységes imádat legyen.

az nem lehet hogy kétféle tanítást higgyenek, meg tanítsanak.Vagy az az igaz, hogy van pokol tüze, vagy az hogy nincs, vagy az az igaz, hogy a lélek halhatatlan vagy az hogy az ember a lélek és az hal meg.


Jehova nem tanít két félét, és Jézus sem , valaki hazudik.


(Ézsaiás 2:2, 3) 2 És úgy lesz a napok befejező részében, hogy szilárdan áll majd Jehova házának hegye a hegyek teteje fölött, és magasabbra emeltetik a domboknál, és oda fognak özönleni mind a nemzetek. 3 Sok nép jön el, és ezt mondják: „Jöjjetek, menjünk fel Jehova hegyére, Jákob Istenének házához, és ő oktatni fog bennünket útjaira, mi pedig az ő ösvényein járunk.. . .


Nos a prófécia magáért beszél. Az utolsó napokban Jehova Jézus vezetésével össze gyűjti a nemzetekből az embereket, abba a királyságba amiért Jézus tanította a követőit imádkozni.

S nem lesz világ megtérés, mert az is írva van, hogy igen kevesen akarnak Isten törvénye szerint élni és kevesen találják meg az élethez vezető utat


Ráadásul a Jelenések könyve szerint a vallásokat akik lepaktáltak a világgal nagyon nagy büntetéssel fogja sújtani.

Tehát ez is azt sejteti, hogy aki ezekhez a "vallásokhoz" tartozik az annak ad igazat, Jehova ellenben nem fogadja el, mert nem ezt kérte amit Ők csinálnak, és rengeteg vér és hamis tanítás tapad a kezükhöz, ezt nem lehet egy bocsánat kéréssel elintézni, ahogy a Pápa gondolja.


De légyszíves olvasd el a Jelenések 18. fejezetét, ahol a vallások, különös képen a keresztény egyházak számíthatnak elmarasztaló ítéletre.

S ezt nem Jehova Tanúi találták ki.

2013. febr. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nos a bibliában nincs olyan mondat, hogy:


"kizárólag Jehova Tanúi menekülnek meg"

Jézus azt mondta:

Az részesül megmentésben aki cselekszi Égi atyám akaratát.

És az aki mindvégig kitart, vagy is az utolsó percekig, legyen az az életének a vége valamiért, vagy a Jézus által említett az a nap amikor mindenki oda áll Isten ítélő széke "elé"


Az hogy valaki Jehova Tanújaként van azonosítva még nem biztos a megmentésre.

Mert még Ő is eleshet az utolsó napon.

ezért is mondta Jézus, hogy aki mind végig kitart, vagy is hűséges marad, betartja a parancsolatokat, végzi a munkát, és nem tagadja meg sem Jézust, sem az atyját Jehovát.

2013. febr. 23. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%

Bocsáss meg.

De Jóel próféciája nem Jézusról szól, hanem Jehováról,

Ott még híre sem volt a megváltónak és még Jehova vezette az Izraelitákat.

Más részt azért mert a fordításokból kihagyták Isten nevét, ez ahhoz a káoszhoz vezetett, hogy össze keverik Jézust az Atyjával, és ez nagyon jól jön azoknak akik a háromság dogmáját tanítják.

2013. febr. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
És ha mégse hagyták ki (amit minden kézirat tanúsít)valóban Jézusról szól.
2013. febr. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül kellett meghamisítaniuk a Bibliát, különben romba dőlnének a tanaik.
2013. febr. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Jézus :) ***** válasza:

Jehova tanúi!

És hogyan magyarázzátok Mózes 5. könyvét?

Vehetjük egy törvénykönyvnek is, mivel tele van törvényekkel, szabájokkal, mit, hogyan, kivel, miért tehetünk. És pont itt (Moz.5.k.) rengeteg gyilkosságra ad engedélyt Jehova, mivel azok bűnösök, és meg szabad őket gyilkolni, asszonyoknak sem és csecsszopóknak sem szabad kegyelmezni. ???

Ez számomra felfoghatatlan, hogy egy könyörületes Isten ilyet megengedne, vagy parancsolna. Jehova ezért a szememben nem Isten, hanem egy félő, féltékeny emberi tulajdonságokkal, és gondolkodással felruházott személy.

Jézus sokszor szól ellent az ószövetségnek : " A Bibliában olvastahjátok, hogy szemet-szemért fogat fogért, én viszont azt mondom....."

Jézus pont az ellenkezőjéről beszél mint Jehova. A könyörületességről, megbocsájtásról, ellenségeink szeretetéről. "megütik egyik orcádat, tartsd oda a másikat is..."


Isten maga a szeretet. Jehova nem tud feltétel nélkül szeretni, ezért nem is lehet Isten.

2013. márc. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%

K. JT!

Nemhogy Joel próféta verse nem szól Jézusról, hanem az egész BIBLIA JÉZUSRÓL szól!

"És monda Isten: Teremtsünk embert a mi képünkre és hasonlatosságunkra.."(Móz.1,26)

Ezt ki lehet magyarázni,mert ti Jehovások mindenre fel vagytok készítve.

De itt van pl ez az ige;

"És ellenségeskedést szerzek közötted és az asszony között, a te magod között, és az ő magva között: az neked fejedre tapos, te pedig annak sarkát mardosod."(1Móz.315)

Már itt nem Jehováról van szó hanem Jézusról.És jól figyelj mert Istenek ez a kijelentése az Édenben hangzott el,tehát az ember még az Édenben volt amikor Isten meghozta az ítéletet.

És nem mondta azt,hogy "várj Ádám megbeszélem a fiammal,hogy mi legyen számotokra a büntetés..." hanem ott helyben amikor rajtakapta őket ítélkezett is felettük.

Az az Isten aki ezt mondja a Fiáról "És ímé egy égi hang ezt mondja vala: Ez amaz én szerelmes fiam, a kiben én gyönyörködöm."(Mát.3,17) csak úgy egyszerűen a halálba dobja anélkül,hogy azt megbeszélné vele, egy kicsit nem helyén való, nem?

És vajon miért nem? Azért mert Isten magáról beszél végig a Bibliában csak magáról beszél és nem egy teremtményről és nem egy angyalról.

"De miután hittek Filepnek, a ki az Isten országára és a Jézus Krisztus nevére tartozó örvendetes dolgokat hirdeti vala, megkeresztelkedének mind férfiak, mind asszonyok."(Csel.8,12) Hogy is mondja?"AZ ISTEN ORSZÁGÁRA ÉS A JÉZUS KRISZTUS NEVÉRE" Ez így egy és így van a helyén,és így tökéletes akárhogy is akarjátok ezt kimagyarázni.


"Mikor pedig [ezt] hallák, megkeresztelkedének az Úr Jézusnak nevére"(Csel.19,5)


"Kérlek azonban titeket atyámfiai, a mi Urunk Jézus Krisztus nevére, hogy mindnyájan egyképen szóljatok és ne legyenek köztetek szakadások, de legyetek teljesen egyek ugyanazon értelemben és ugyanazon véleményben."(1Kor.1,10)

Na tesókáim ezt kellene észbe tartani Jézus Krisztus nevében én is kérlek benneteket,hogy ezt vegyétek figyelembe.


"Hogy a Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és föld alatt valóké"(Fil.2,10)

Erről nincs mit írni pluszba semmit mert ez magáért beszél.


"Ímé a szűz fogan méhében és szűl fiat, és annak nevét Immanuelnek nevezik, a mi azt jelenti: Velünk az Isten."(Mát.1,23)

És tényleg velünk volt az Isten,és mai napig is velünk van Jézus Krisztus által. Miért olyan nehéz ezt elfogadni?


"Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben? És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők"

Erre jó lenne felkészülni.


"És gyűlöletesek lesztek, mindenki előtt az én nevemért; de a ki mindvégig megáll, az megtartatik."(Mát.10,22)

Hát JT barátaim, ti biztos nem Jézus neve miatt vagytok gyűlöletesek. Tulajdonképen titeket az emberek nem gyűlölnek hanem megvetnek azért mert erőszakosak és hazugok vagytok.


"Mert a hol ketten vagy hárman egybegyűlnek az én nevemben, ott vagyok közöttük."(Mat.18,20)

Ti kinek a nevében gyűltök egybe? Egy téves valaminek a nevében gyűltök össze,ahonnan Jézus ki van közösítve és csak egy "legnagyobb ember"-ként van befogadva. Akkor ezt is tisztáztuk.


"Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében"(Mát.28,19)

Három az egyben :) Próbáld kimagyarázni tanú és nevetségessé válsz!


"Péter pedig monda nékik: Térjetek meg és keresztelkedjetek meg mindnyájan a Jézus Krisztusnak nevében a bűnöknek bocsánatjára; és veszitek a Szent Lélek ajándékát"(Csel.2,38)

NO KOMMENT..


"..a názáreti Jézus Krisztus nevében, kelj fel és járj!"(Csel.3,6)

:-)


"Azért beszólítván őket, megparancsolák nékik, hogy teljességgel ne szóljanak és ne tanítsanak a Jézus nevében"(Csel.4,18)

Magatokra ismertek?

Olvasd a fenti ige folytatását;

"Péter és János pedig felelvén, mondának nékik: Vajjon igaz dolog-é Isten előtt, rátok hallgatnunk inkább, hogynem ISTENRE, ítéljétek meg! 20 Mert nem tehetjük, hogy a miket láttunk és hallottunk, azokat ne szóljuk." (Csel.4,19)


"és hogy jelek és csodák történjenek a te szent Fiadnak, a Jézusnak NEVE által."(Csel.4,30)


"Parancsolom néked a Jézus Krisztus nevében, hogy menj ki belőle. És kiméne abban az órában."(csel.16,18)



"Mert azt mondja az írás a Faraónak, hogy: Azért támasztottalak téged, hogy megmutassam benned az én hatalmamat, és hogy hirdessék az én nevemet az egész földön."(Róm.9,17)

Na kiről is van szó!?


"a kik a mi Urunk Jézus Krisztus nevét segítségül hívják bármely helyen, a magokén és a miénken:"(1Kor.1,2)



"A melyet megmutatott a Krisztusban, mikor feltámasztotta Őt a halálból, és ültette Őt a maga jobbjára a mennyekben. 21 Felül minden fejedelemségen és hatalmasságon és erőn és uraságon és minden néven, mely neveztetik nemcsak e világon, hanem a következendőben is: 22 És mindeneket vetett az Ő lábai alá, és Őt tette mindeneknek fölötte az anyaszentegyháznak fejévé, 23 Mely az Ő teste, teljessége Ő néki, a ki mindeneket betölt mindenekkel."(Ef.1,22)

Lehet csűrni csavarni de nem sokat értek el vele.

"Hanem az igazságot követvén szeretetben, mindenestől fogva nevekedjünk Abban, a ki a fej, a Krisztusban;"(Ef.4,15)

Értitek már tesók?


"És mindent, a mit csak cselekesztek szóval vagy tettel, mindent az Úr Jézusnak nevében [cselekedjetek,]"(Kol.3,17)

MINDENT AZ ÚR JÉZUS NEVÉBEN CSELEKEDJÉTEK! Nektek mit jelent az a szó,hogy mindent?????


"Álljon el a hamisságtól minden, a ki Krisztus nevét vallja"(2Tim.2,19)

Ahha csakhogy ti nem valljátok Jézus nevét úgyhogy nektek megengedett a hamiskodás! :-)) értem már!!! :D


"Boldogok [vagytok,] ha Krisztus nevéért gyaláznak titeket;(1Pét.4,14)

Ezt már megbeszéltük.


"A kié a Fiú, azé az élet: a kiben nincs meg az Isten Fia, az élet sincs meg abban. Ezeket írtam néktek, a kik hisztek az Isten Fiának nevében, hogy tudjátok meg, hogy örök életetek van, és hogy higyjetek az Isten Fiának nevében."(1Ján.5,13)


HIGGYETEK BENNE!

És örök életetek lesz...

2013. márc. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez nem furcsa kedves tanúk? Miért Jehova Tanújának hívnak, miért nem keresztényeknek? Mivel Jehova Tanúi az elnevezésüket az Ézsaiás 43:12 és 44:8-ra hivatkozva indokolják, akkor mi az új név, amit az Ézsaiás 62:2 megjövendölt? Jehova Tanúi nem lehet az "új név", mert az 20 fejezettel korábban volt. Lehetne vajon az az új név keresztény, a Megváltónk, Krisztus miatt? :)

Ugye,hogy nem tiszta?

És mégis ti vagytok az "igazság" harcosai.

Persze......

2013. márc. 5. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!