Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők! Szerintetek Pontius...

U. Xorter kérdése:

Hívők! Szerintetek Pontius Pilátus a mennybe került vagy a pokolba?

Figyelt kérdés

2022. okt. 30. 13:00
A kérdező szavazást indított:
Mennybe.
Pokolba.
Egyéb:
10 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A Monty Pythonba.
2022. okt. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Lucifer-666 ***** válasza:
100%
Szerintem a levesbe.
2022. okt. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
A pokol legmélyebb pontjába. Hiszen mindenki ott van, aki Jézus gyilkosa volt (köztük Júdás is)
2022. okt. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%
Nem tudjuk, az is elképzelhető, hogy az események hatására megtér később. Pilátus fő bűne az a közöny volt, amit Jézus iránt tanúsított. Tudta, hogy ártatlan ember, de engedett a zsidóknak, akik keresztre akarták feszíteni. Jézus vére közvetlen módon nem rajta szárad, mivel el akarta engedi (nem véletlenül mosta kezeit is), viszont lett volna hatalma megmenteni a zsidóktól, ha saját hatalmát nem félti annyira.
2022. okt. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 munyamunya ***** válasza:
53%

Vajon hogyan volna jelenleg bárki is akár a mennyekben, akár a pokolban/tűztóban, amikor az alábbi esemény még nem történt meg:

"Mivelhogy rendelt egy napot, melyen megítéli majd a föld kerekségét igazságban egy férfiú által, kit arra rendelt"

Vagy azt gondoljátok, hogy az Isten igazságos ítélet nélkül tesz embereket ide vagy oda? Mit fog akkor a Felkent megítélni? Kicsodák a bárányok és kecskék, akiket különválaszt? Mire kapott az Istentől hatalmat?

2022. okt. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

#5

Gondolom úgy, ahogy a jobb lator is már aznap Krisztussal volt a mennyben.

2022. okt. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 munyamunya ***** válasza:
53%

6os,

Tehát a Felkent már azelőtt járt a mennyben, hogy három nappal később feltámadt volna, és az asszonyoknak tett kijelentése szerint megjelent volna az ő Istene és Atyja előtt.

"Monda néki Jézus: Ne illess engem; mert nem mentem még fel az én Atyámhoz; hanem menj az én atyámfiaihoz és mondd nékik: Felmegyek az én Atyámhoz és a ti Atyátokhoz, és az én Istenemhez, és a ti Istenetekhez."

És vajon mit csinált ott, csak beugrott körülnézni, majd visszafeküdt a sírbarlangba?

2022. okt. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 munyamunya ***** válasza:
53%
Amúgy sehol nem mondja azt az Úr, hogy a mennyben lesznek együtt, annyit olvasunk, hogy a "paradicsomban". Ha valaki ismeri a korabeli héber gondolkodást és tanítást, az tudja, hogy ez a hely nem az egek része, hanem az igazak várakozóhelye, ahol haláluk után pihennek, egészen a feltámadás és ítélet napjáig.
2022. okt. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
62%

Te így gondolod, a többség meg nem így.


Amúgy mit csinált Jézus a paradicsomban? Csak beugrott körülnézni, majd visszafeküdt a sírbarlangba?


Látod, a te nézetedre is fel lehet tenni ezt a kérdést.

2022. okt. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 NTBS ***** válasza:
Purgatórium.
2022. okt. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!