Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A muszlimok miért hiszik...

A muszlimok miért hiszik Mohamedet Allah küldöttének?

Figyelt kérdés
Semmi bizonyíték nincs rá, hogy valóban valaki tolmácsolta volna neki a Koránt és nem csak magától írta. Emellett az élete is hasonló, mint a korabelieké, semmi nem utal arra, hogy kiválasztott lenne. Jézus pl járt a vizen, leprásokat, vakokat gyógyított, Mohamednél nincs ilyen...

2022. okt. 30. 13:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%
Mert ebbe nevelkedtek fel, már lassan másfél évezrede ebben nőnek fel.
2022. okt. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Demion ***** válasza:
100%
Arra sincs bizonyíték, hogy Jézus járt a vizen, leprásokat, vakokat gyógyított. Csak valaki leírta.
2022. okt. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Értem, hogy nincs. De Mohamedet nem ilyennek írják le, hanem csak ő volt egyszerűen a kiválaszott és neki mondták el a Koránt.
2022. okt. 30. 14:49
 4/17 Isti22 ***** válasza:
A iszlám legfőbb csodatételének a Koránt tartják.
2022. okt. 31. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
33%

"Értem, hogy nincs. De Mohamedet nem ilyennek írják le, hanem csak ő volt egyszerűen a kiválaszott és neki mondták el a Koránt."


Ha arra gondolsz hogy Mohamed nem tett csodákat akkor tévedsz. Például a Korán leírja hogy egyetlen éjszaka eljutott Mekkából Jeruzsálembe és vissza, Jeruzsálemben pedig felemelkedett a Mennybe. De nem ezért hisszük hogy Mohamed Allah küldötte mert ezt mi nem láttuk. A Korán az ami alapján azt mondjuk hogy Mohamed próféta illetve a tettei alapján. Azt te sem tudhatod hogy Jézus járt a vizen. Ez számodra nem lehet bizonyíték mivel nem láttad a saját szemeddel. Csak a Biblia lehet bizonyíték de ugye a Biblia bizonyítottan nem hiteles. Ordít róla hogy össze vissza hamisították.

2022. okt. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
46%

Onnan, hogy Mohamed azt mondta próféta. Ennyi. A többi már csak körkörös érvelés.


"Például a Korán leírja hogy egyetlen éjszaka eljutott Mekkából Jeruzsálembe és vissza, Jeruzsálemben pedig felemelkedett a Mennybe."

Jézusról legalább nem ő mondta, hogy tett csodákat, hanem mások mondták róla. Mohamed saját maga diktálta a Koránt, amiben le van írva, hogy csodákat tett.


"Ez számodra nem lehet bizonyíték mivel nem láttad a saját szemeddel. Csak a Biblia lehet bizonyíték de ugye a Biblia bizonyítottan nem hiteles. "

Azt nem láttam, hogy járt a vízen, de mást láttam és az épp elég bizonyíték. Te pusztán vitatkozni tudsz a könyvekről, de soha semmit nem írtál a saját tapasztalataidról, ami azt bizonyítaná, hogy a vallásodnak bármi köze is van a valósághoz.

2022. nov. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
6%

"Jézusról legalább nem ő mondta, hogy tett csodákat, hanem mások mondták róla. Mohamed saját maga diktálta a Koránt, amiben le van írva, hogy csodákat tett."


És azt sem lehet tudni valójában ki mondta ezt Jézusról és azt sem lehet tudni ki írta le az Újszövetség könyveit. Nagyrészt ismertlenek az Újszövetségi szerzők vagy bizonytalan ki írta.



"Azt nem láttam, hogy járt a vízen, de mást láttam és az épp elég bizonyíték."


Na mesélj mit láttál :))



"Te pusztán vitatkozni tudsz a könyvekről, de soha semmit nem írtál a saját tapasztalataidról, ami azt bizonyítaná, hogy a vallásodnak bármi köze is van a valósághoz."


Az attól függ mit értesz tapasztalat alatt. Ezt kifejtenéd? És még jó hogy a könyvekrők vitatkozunk mert csak ez alapján tudjuk eldönteni melyik hiteles.

2022. nov. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
22%

Úgy látszik a keresztény válaszoló nem szeretné megosztani mit látott, amitől megbizonyosodott hogy a keresztény vallás az igaz. Lehet ő maga sem tudja hogy mit látott :)

Egyszer egy keresztény azt mondta nekem, Jézus szólt hozzá hogy legyen keresztény. Megkérdeztem hogy mit mondott pontosan. Azt válaszolta hogy ismeretlen nyelven szólt hozzá, de ő úgy gondolta biztos Jézus volt és biztos azt kérte legyen keresztény :)

2022. nov. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%

"Na mesélj mit láttál :))"

Minek? Ha leírom áttérsz? Kötve hiszem. Csupán gúnyolódni akarsz.


Engem igazából az érdekelt volna, hogy neked van-e bármi pozitív istenélményed az iszlámmal kapcsolatban azon túl, hogy a Korán sokkal jobban tetszik, mint a Biblia. Hiszen soha semmit nem olvastam tőled ezen az érven kívül. Ez meg így olyan, mintha a vallásod halott lenne. Ha te semmi megnyilvánulását nem tapasztaltad Istennek az életedben az azért elég fura. Folyton úgy beszélsz a vallásodról, mintha nem egy létező valóság lenne, hanem valami ami csak papíron létezik, de a valóságban megtapasztalhatatlan.

Nagyjából ennyi, de nekem mindegy. Akkor léptem be ide utoljára, amikor a válaszomat megírtam. Szóval nem mondhatnám, hogy tűkön ülve vártam a reakciódat.

2022. nov. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
9%

Áttérni biztosan nem fogok mert már gyerekként is teljesen biztos volt számomra hogy a keresztény vallás nagyon távol van Istentől, de azért érdekelt volna téged mi győzött meg mellette.



"Engem igazából az érdekelt volna, hogy neked van-e bármi pozitív istenélményed az iszlámmal kapcsolatban"


Kérdeztem hogy mit értesz istenélmény alatt, de ezt sem írtad le.

2022. nov. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!