Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Protestánsok, hogy álltok a...

Protestánsok, hogy álltok a mindenszentekhez?

Figyelt kérdés
Megemlékeztek, megtartjátok valamilyen formában ezt a katolikus ünnepet, vagy számotokra is csak halotti kultusz?

2022. nov. 1. 10:50
 1/7 A kérdező kommentje:

Wikipedia:


"Míg a Mindenszentek ünnepe a katolikus egyházban az összes üdvözült lélek emléknapja, a reformátusoknál nem egyházi ünnep sem a halottak napja, sem a mindenszentek, mert helytelennek ítélik a katolikus halotti kultuszt, és a katolikus szenteket sem ismerik el. Az evangélikusok megtartják a Halottak napját, de a Mindenszentek ünnepét nem, bár elismerik a szentek létezését. A reformátusoknál a Halottak napi szokások a gyertyagyújtás és sírgondozás új keletű és katolikus hatásra kialakult szokás."

2022. nov. 1. 10:51
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az anyám katolikus, nekem tök természetes volt kicsi korom óta, hogy megtartjuk a mindenszenteket, és minden évben kimentünk a temetőbe gyertyát gyújtani, a sírt rendbe tenni, idén is voltunk. Apám református volt, utána engem is reformátusként kereszteltek meg. A rokonok az ő oldaláról mind reformátusok, ők csak virágokat, koszorúkat visznek ki ilyenkor a temetőbe, gyertyákat nem.
2022. nov. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

úgy, hogy nem problémázunk feleslegesen minden szarságon.

kimegyek a temetőbe, viszek koszorút, mécsest. ha emiatt pokolra kerülök, akkor úgy jártam.

2022. nov. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
19%
A Mindenszenteket nem tartják ünnepnek a reformátusok (ettől függetlenül a szentek létezését elismerik), de a halottak napját megtartják. Nem egyházi ünnep, de ilyenkor virágot és koszorút visznek a temetőbe, gyertyát vagy mécsest nem.
2022. nov. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Amúgy a gyertyagyújtással mi a probléma?
2022. nov. 1. 17:05
 6/7 anonim ***** válasza:
39%
Református vagyok, nem ilyenkor megyek temetőbe, hanem máskor, gyertyát pedig soha nem gyújtok, mert az katolikus szokás.
2022. nov. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
52%

Na

Én nem hiszem hogy katolikus szokás. Keresztény kálvinisták vagyunk, a dédanyám se volt katolikus egyik oldalról sem.rs mindig meg volt tartva a mindenszentek napja meg gyertyát is gyújtottak. Nagymamám is gyujtitt gyertyát és tartotta a mindenszentek napját és anyu is folytatja. Egy majdnem szinreformatus helyen van így. El nem tudom képzelni hogy ne legyen november 1 és akkor ne gyertyát kelljen gyújtani. Mondom, a családban mindig így volt és szinreformatusok vagyunk.

2022. nov. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!