Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi értelme van a temetőbe...

Mi értelme van a temetőbe járásnak? 18/f

Figyelt kérdés
Jó, nem a mai napról beszélek, mert oké hogy mindenkiszentek van, ilyenkor én is kimegyek a családdal, de van aki hétközben is kimegy naponta/kétnaponta. Néha én is ki szokom vinni a nagyit autóval mert elég messze van a falutól a temető, és ő viszi a virágokat a sírra. Ha egyszer valaki már meghalt akkor az nem látja hogy le mit csinálsz, jársz e a temetőbe vagy mit tudom én. Mire jó ez az embereknek? Mit várnak attól hogy ők naponta vagy hetente egyszer kimennek oda?

2017. nov. 1. 09:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%

Elmennek a halotthoz, mert hiányzik, úgy kezelik, mintha még élne. Teljesen normális.

Én is ki szoktam néha menni a mamámhoz a temetőbe. Hiányzik, és ha nem is látja, de legalább meglátogatom.

2017. nov. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
57%
Semmit nem várnak tőle és ez nagyrészt talán nem is a halott miatt van,hanem az élő rokonai miatt,jobban érzik magukat,ha gondoskodnak a sírjáról,mert még kötődnek és nem akarják elfelejteni. Miért,szerinted a Halloween-nek mi értelme van? Eleve nem is magyar eredetű volt,csak átmajmoltuk,mint sok egyéb hülyeséget,mert ehhez értünk,és az egész dolgot úgy kezelik ilyenkor,mintha egy fergeteges nagy poén lenne. Ha én a halottakra gondolok,nem tudok bulizni,ennek sokkal kevesebb értelme van,mint a temetőkbe járni,sőt,szerintem még tapintatlanabb is.
2017. nov. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez azoknak jó, akik hisznek ebben, a halottnak nyilván mindegy. Különbözőek vagyunk, van aki csak úgy tudja magát megnyigtatni, ha kicsit átveri saját magát. Ártani nem árt vele senkinek.

Ha számodra fontos, az is pont ugyanolyan hasznos, ha otthon, a szobád magányában gondolsz a szerettedre aki már nincs veled. Akár minden nap.

2017. nov. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
73%

Az ősi pogány hiedelmek szerint az ember földi boldogulása nagyban függ az elhunyt felmenőkhöz való viszonyulástól. Ha az ő jóindulatukat megszerzi az ember, akkor jól fognak menni a dolgai. Ha a haragjukat vonja magára, akkor súlyos nehézségeknek nézhet elébe. Ez a halottak napjának a gyökere, a Bibliához semmi köze, így a kereszténységhez sem. Az ember sorsa a Feltámadott Jézus Krisztussal való kapcsolatától függ. Az elhunytak áthatolhatatlan távolságban vannak az élőktől: vagy a Mennyben vagy a Pokolban.


Sokan fiatalon még iszonyodnak a temetőtől. De ahogy egyre több ember hal meg a környezetükben, a rájuk nehezedő társadalmi nyomás, és a lelkiismeret furdalás kihajtja őket a temetőbe, úgy ma, mint bármikor. A Biblia szerint a halottakat a földbe kell temetni, de utána menni kell tovább. Ezt így foglalja össze:


"Mert akárkinek, valaki minden élők közé csatlakozik, van reménysége; mert jobb az élő eb, hogynem a megholt oroszlán. Mert az élők tudják, hogy meghalnak; de a halottak semmit nem tudnak, és azoknak semmi jutalmuk nincs többé; mivelhogy emlékezetük elfelejtetett" (Préd 9,6-7)


A jehovisták abban tévednek, hogy ezt a megállapítást nem földi vonatkozásban értelmezik, ahogy a Prédikátor könyvére az utolsó sorait kivéve ez vonatkozik, hanem abszolút értelemben, ami pedig ellentmond a Bibliának.

2017. nov. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%
Majd ha nyugdíjas leszel tehát lesz időd, és ott nyugszanak a szüleid, testvéreid, barátaid, akkor te is lejet hogy fogsz járni.
2017. nov. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Pietrosol ***** válasza:
69%

Szia!


Nem vagyunk egyformák, van aki azt érzi, hogy ilyenkor tud kettesbe lenni az emlékein keresztül a szeretteivel.

2017. nov. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
79%

Az idősek többsége leginkább megszokásból járkál a temetőbe, úgymond ez a napi/heti program része, hogy rendben tartják a sírt.

Sokan így emlékeznek meg az elhunytról, hogy meglátogatják a temetőben, virágot visznek, mert szeretik az illetőt, és nem felejtik el.


Szerintem ebben semmi rossz nincs. Nem várnak ettől semmit, pusztán jól érzik magukat lelkileg, hogy törődnek az elhunyttal, a sírjával.

Én tudok olyan idősebb házaspárt, akik nem gondozzák már több éve a közeli hozzátartozóik sírját, és a sír úgy néz ki, mintha már több százéves lenne, benőtte a fű, kissé megsüllyedt, stb. Őszintén, elég szomorú látvány.

Aztán vannak olyan sírok is, amik nem fedett tetejűek. Így hetente ki kell menni kapálgatni a virágokat, rendbe tenni, a gyomokat kiszedni (persze nem télen, de ősszel meg tavasszal simán). Amíg a mamám élt, a dédimamám sírjához ő is kiment hetente 2-szer kapálgatni és rendben tartani.

2017. nov. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ezen én is gondolkodtam. Addig még okés, hogy olyan szeretteihez megy ki az ember, akiket még ismert, hiányoznak neki. De kérdem én, ha senkit nem ismertem a temetőben lévő egykori elődeimből, akkor miért menjek ki, pláne hogy emlékezzek rájuk?
2017. nov. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%

A november elsejei, össznépi családos kivonulást a temetőbe, meg az órákig való ácsorgást a sír fölött én sem szeretem, mert nem látom értelmét. Oké, hogy ma van Halottak Napja, de nem érzem azt, hogy ez különlegesebb nap lenne a többinél a szeretteinkről való megemlékezésben. Én a mamámhoz, ha időm engedi, kimegyek néha a temetőbe, nem csak november elsején.


November elseje egyszerűen egy szokássá vált a legtöbb emberben, hogy ilyenkor "illik" kimenni a temetőbe, mert mit mondanak mások, hogy nem látják, hogy minimum 1 órát ácsorgunk a sír fölött. Ezzel én sem értek egyet.

2017. nov. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
52%
Mi már voltunk délelőtt sírok felett álldogálni. Komolyan mondom, ennek nincs értelme, nekünk pedig nem is meséltek az elhunyt rokonokról, mint meghaltak, mielőtt megszülettünk volna. Mondtam is tesóméknak, hogy most akkor álljunk és csináljunk úgy, mintha gondolkodnánk.
2017. nov. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!