Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy nagyváros kertvárosi...

Egy nagyváros kertvárosi temetőjének kapujában mit kerestek Jehova tanúi?

Figyelt kérdés

Egy nagy állványon különböző prospektusok voltak kihelyezve, ez még hagyján. De az állvány tetején ez a felirat volt olvasható: Meddig tart a földi szenvedésünk? Nem tettem idézőjelbe, mert pontosan nem tudom idézni, de semmit nem értek: 1. Hogy engedték oda őket? 2. Ha ki is pakoltak, miért nem küldték el őket? 3. Senki nem foglalkozott velük, mert ezt nem pont Halottak napján kellett volna tenniük.

Előtte nap is ott voltak, Mindenszentek napján is. Ez mi??



2018. nov. 3. 13:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Sok ember jár arra, ők meg lecsapnak az alkalomra.
2018. nov. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
34%

Keresztény szokás szerint keresztekkel tarkított, keresztény halottak által benépesített temetőben, a keresztények által kitalált időpontban odalátogató keresztények összefutottak néhány buzgó kereszténnyel, na bumm...


Majd ha egy szudáni, mongol vagy észak-koreai temető elé települnek ki, akkor páros lábbal fognak repülni.

2018. nov. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
22%

Kedves Kérdező.

Azt hogy a világban milyen nap van, attól Isten nem fogja felfüggeszteni, vagy leállítani a munkáját. :)


Az első században sem bújtak el a keresztények a világban, mert valamilyen világi ünnep, vagy megemlékezés van. Ugyan úgy végezték a feladatukat, Jézust sem érdekelte, hogy Sabbat van, ugyan úgy "munkát" végeztek.

"hogyan engedték oda Őket"

A kapu előtti rész közterületen, bárki megálhat. akkor kell engedély egy közterületen, ha kereskedelmi tevékenységet folytat valaki. Jehova Tanúi szolgálata, és kiadványai díjmentesek.

Ha egy szórólapos állt volna ott, azt sem küldték volna el, mert nem folytat kereskedelmi tevékenységet.


Talán sikerült választ adnom a kérdésedre. :)

2018. nov. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

3., válaszoló! Nem pontoztalak semerre sem, és köszi a hosszú válaszod, de azért azt ugye te is érted, hogy egy katolikus temető elé ne álljanak már oda napokig. Lehetséges, hogy nem vagyok teljesen tisztában a saját vallásukkal, vagyis de, nagyrészt igen, de aki nem ünnepel se karácsonyt, megtagadja azt, hogy a saját gyerekének vért adjon, ha haldoklik, az nekem ne akarjon téríteni egy keresztény temető előtt.

Az emberek csak rájuk néztek, és mentek tovább, mint ahogy én is.

Ennyire nem lehetnek elvakultak. Oké, nem sértenek törvényt, de ehhez már pofa kell.

2018. nov. 3. 16:10
 5/16 anonim ***** válasza:
79%

1: Pofájuk az van, ne féltsd őket.

2: Ingatag, labilis emberekre vadásznak, és ilyet ilyenkor itt könnyebben találnak.

2018. nov. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ja igen, annyi még: nem vagyok templomba járó, nem vagyok hívő, ateista vagyok. De apámat eltemették, illőnek tartom, hogy kimegyek hozzá ezen a napon. A lényeg, nem vagyok fanatikus Istenhívő. A Jehovásoknak meg bőr sincs a képükön. Én csak egy szektának tartom az ő vallásukat-nézetüket. Eszméletlen, mennyire elvakultak. Aki erre kapható, behálózzák őket, akár minden áron. Míg el nem küldöd őket a fenébe, addig le sem lehet vakarni őket. Aki ennek a vallásnak híve, maradjon csendben, én még egyetlen egy másik vallás híveit nem láttam ennyire rámenősen ráerőltetni a saját nézetüket. Nekem ez visszataszító.
2018. nov. 3. 16:18
 7/16 A kérdező kommentje:
5., míg írtam, látom, közben te is írtál. Nem láttam. De azt hiszem, egyetértünk.
2018. nov. 3. 16:20
 8/16 anonim ***** válasza:
49%

aki temető előtt jehova mocsokként szórólapozik, terjeszti a családírtást azokat ha tehetném családostól örökre nyomorékot csinálnék belőle teljesen nyugodt lelkiismerettel semmit sem érezve irántuk, hogy soha tőbbé ne tehessenek ilyet.

csak tiltja a törvény ez a szerencséjük.

2018. nov. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
56%
Szeánszot tartottak.
2018. nov. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
78%
Ez sajnos nem csak a jehovások, de minden szekta eszköze, hogy a "könnyű célpontokra" pályáznak. Ki lehet könnyebb célpont, mint egy gyászoló ember, vagy olyan aki alkohol, esetleg drog problémákkal küzd, stb...
2018. nov. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!