Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Olyan szenttelen egyházakban,...

Olyan szenttelen egyházakban, mint pl. a kálvinista, lutheránus nem hiányzik, hogy nem lehet felajánlani vagy védelmet kérni szentektől? Halottak napja azért van protestánsoknál?

Figyelt kérdés

2022. nov. 1. 17:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi van?
2022. nov. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A reformatusok es evangelikusok altalaban a protestantizmus szuletesnapjat unneplik mindenszentekkor.

Mivel a protestansok nagy resze nem hisz a purgatoriumban, ezert a halottakert imadkozast elvetik. De persze a sirokra kimenni, viragot vinni, gyertyak gyujtani lehet.

Az evangelikus (es anglikan) egyhazban vannak szentek, akiket tisztelnek es megemlekeznek roluk. De valoban felajanlani, vagy kozben jaro imadkozast nem szoktunk kerni. Az anglikan templomokban vannak szentkepek, de szobrok nem.

En anglikan vagyok es Angliaban elek, nekem nem hianyzik, hogy a szentek nagyobb szerepet kapjanak. Bar ha hianyozna, ez az egyhaz annyira diverz, hogy magaban nyugodtan imadkozhat valaki hozzajuk, kozbenjarasert. Vegul is, miert ne.

Mivel en anglo-katolikus vagyok, mi hiszunk a purgatoriumban es imadkozunk a halottak udvossegeert.

A Halloween-es ijesztgetest nem tiltja az egyhaz, de szerveznek gyerekeknek Feny napot, ahol a templomban fenyekkel jatszanak, partit rendeznek, es be is oltozhetnek. Ha valaki nem akarja a gyereket elengedni a sotetben, vagy nem akarja halott menyasszonynak, kaloznak, boszorkanynak oltoztetni, akkor ez jo alternativa.

A romai katolikusok elegge ellenzik az ijesztgetest es csontvaznak, ordognek beoltozest. Most azt hallottam, hogy ok azt mondjak, rendezzenek a szulok a gyerekeknek egy kis partit, ahova a gyerekek inkabb valamilyen szentnek oltozzenek be, hiszen vegul az o estejuk, minden szentek eloesteje van.


Hogy a kerdesedre konkretan: szerintem nem hianyzik a reformatusoknak, hogy a szentekhez imadkozzanak. Oket igy neveltek, igy szoktak meg. Meg az is lehet, hogy azt mondtak nekik, hogy ez olyan csunya katolikus dolog.

2022. nov. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Istentől is lehet védelmet kérni 🤗
2022. nov. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

az evangelikus lelkesz YT videojaban megmagyarazza

https://www.youtube.com/watch?v=YDaz5YQOOU0&ab_channel=Evlel..

2022. nov. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!