Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a világon minden vallást...

Ha a világon minden vallást elkezdenének üldözni (hogy csak ateizmus legyen) összefognának ez ellen a különböző vallású emberek?

Figyelt kérdés

2022. nov. 7. 20:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem
2022. nov. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ideiglenesen lehet, amíg elintézik az ateistákat. Lásd Amerikában is valamelyik államban összefogtak a keresztények és a muszlimok az lmbt könyvek ellen.
2022. nov. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
93%

Egyszer elkezdtem írni egy kisebb regényt amiben hasonló lett volna az alap téma. Sosem fejeztem be, már a vázlat sincs meg, viszont az elképzelésem ugyanaz maradt erről, mint amit a regényben írtam:

Nem fognának össze. A legtöbb vallás épp ellenkezőleg, arra játszana, hogy aláaknázzon a másiknak, gyengítse azt, miközben a sajátját erősíti, az üldözőkkel meg majd foglalkoznak akkor, ha már csak a sajátjuk maradt.

Én ketté szoktam választani a vallást, erkölcsi és politikai oldalra.

Úgy gondolom, hogy a legtöbb vallás jelentős része manapság csak egy álarc, amivel a vallás befolyásos képviselői próbálnak meg kimagyarázni egyes dolgokat. Ez a politikai oldal.

Ellenben az egyszerű hívők többsége tényleg azért hisz egy adott vallásban, mert útmutatást talál benne, támogatást az életéhez, egy biztos pontot, ahová fordulhat ha baj van. Ez az erkölcsi oldal.

2022. nov. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!