Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek az ateizmusról?

Mi a véleményetek az ateizmusról?

Figyelt kérdés
Szerintetek is szomorú, üres élete lehet egy ateistának?

2021. febr. 7. 18:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/162 anonim ***** válasza:
93%
Az ateizmus nem egy vallas es nincsen semmi osszefugges kozotte meg a celtalansag kozott.
2021. febr. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/162 anonim ***** válasza:
90%
Se szomorú se üres. Egyszerűen realisták vagyunk és nem hiszünk istenben Jézusban stb...
2021. febr. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/162 anonim ***** válasza:
84%

Az egyetlen elfogadható dolog a számomra. Nem is értem, hogy 2021- ben hogy hihet valaki mitikus mesékben. Amúgy se nem szomorú, se nem üres az életem.

Sőt valószínű, hogy vidámabb, tartalmasabb, és érdekesebb, mint a tiéd.

2021. febr. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/162 anonim ***** válasza:
88%
Nem hiszem, hogy szomorú élete van csak azért, mert nem hisz. Szerintem az ateisták alapjáraton objektívebben látják a dolgokat, nincs olyan beszűkült látókörük, mint a sok vallásfanatikusnak, (tisztelet a kivételnek ugye). Mindenki abban hisz, amiben akar, de attól még, hogy elhiszel valamit, nem lesz igaz.
2021. febr. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/162 anonim ***** válasza:
97%

Ateista vagyok és hadd kérdezzem meg, miért lenne szomorú és üres életem?

Van családom, szerelmem, barátaim, remélhetőleg idővel gyerekeim, szeretem munkámat, sikeres vagyok a hobbijaimban, amiket szintén szeretek, rengeteget utazok, teszek a céljaimért.

Nem ítélem el a normális hívőket, de ne hidd már azt, hogy a vallás nélkül alapvetően rosszabb bárki élete. Sokan velem hasonlóan nem igénylik a vallást, mert mindent, amit nyújtani tud (célt, közösséget) megtalálja máshol.

EV

2021. febr. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/162 anonim válasza:
97%

Mindenkinek saját döntése az, hogy miben hisz. Keresztény vagyok, úgyhogy nem elfogultságból írom: egy katolikus embernek is lehet ugyanúgy üres és szomorú élete, mint egy ateistának.

Megannyi ember közül mindenki máshogy éli meg a boldogságot, másban látja a célokat, és más ad neki motivációt az élethez. Valakinek ez nem az Istenben való hitet jelenti.

2021. febr. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/162 A kérdező kommentje:
És mitől gondoljátok jobbnak az életeteket? És attól még, hogy nem hiszel el valamit, nem lesz hazugság.
2021. febr. 7. 18:49
 8/162 anonim ***** válasza:
81%
Te sem hiszed el, hogy nem leteznek a kepzeletbeli barataid, ettol meg nem hazudunk.
2021. febr. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/162 anonim ***** válasza:
80%
Kötetlen és szabad életem van. Nem kell egy meséskönyv által előírt szabályok mentén feszélyezve élnem az életem.
2021. febr. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/162 A kérdező kommentje:
Miért a törvények se vonatkoznak rád? :D Hogy nem lehet észrevenni, hogy a tíz parancsolat a jog által meghatározott törvények alapja.
2021. febr. 7. 18:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!