Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mennyire szokatlan...

Szerintetek mennyire szokatlan ha a házaspár egyik tagja jár csak templomba?

Figyelt kérdés

A feleségem 18 éves kora óta nem jár templomba és ezen nem is akar változtatni. Én kb 14 éves koromig jártam templomba de az a közösség nem volt valami jó.

Külföldön élünk és itt rengeteg templom van, ami modern és sok fiatal 30-as 40-es ember is jár ilyen templomokba. Gondoltam rá hogy elmennék egy ilyenre mert a közösség életem nulla és amugy kis keresztény vagyok, annak ellenére hogy nem gyakorlom a vallásomat. A feleségem viszont biztos nem jönne, tehát egyedül mennék mint a szinglik. Nem gáz ez igy?


2022. nov. 10. 02:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Ez miért párkapcsolati kérdés?
2022. nov. 10. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az menjen templomba, akinek a hite megkívánja és ott gyakorolni akarja azt.

Nem vagyok katolikus, de kivagyok azoktól, akik eszközként használják a vallást, és azért van templomi esküvőjük, hogy szép legyen a képeken, meg azért megy templomba, mert ott ismerkedni akar például. Nem az én hitem és vallásom, de tiszteletlennek tartom ezt a viselkedést.

2022. nov. 10. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz. Egy időben én is jártam a párom nélkül.
2022. nov. 10. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
De ha nem vagy vallásos akkor minek templomba menni?
2022. nov. 10. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én és a tesoim kiskorunktol kezdve jártunk templomba anyával. Apa bár ő is vallásos soha nem jött velünk. Úgyhogy nekem semmi fura nincs ebben. Egyáltalán nem gáz.
2022. nov. 10. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez éppen olyan, mintha a házaspár egyik tagja járna csak kocsmába.
2022. nov. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem annyira szokatlan. A külföldi helyzetet nem ismerem, de itt nálunk többen is egyedül járnak, mert a házastársuk nem szeretne jönni.
2022. nov. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

Én is így járok minden vasárnap az asszony még örül is neki addig se vagyok láb alatt nyugodtan főz .

Na meg persze az ebéd alatt alaposan kikérdez ki volt ott, az áll szentek közül . Áll szentek

alatt az értendő a komcsik alatt nagy Isten tagadó volt most meg első pados lett ?

2022. nov. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Gyakori, bár mostanában inkább az elterjedt, hogy egyik fél sem jár templomba. Attól még lehet vallásos valaki, csak nem tartja fontosnak ehhez, hogy templomba járjon. De amúgy az sem probléma, ha az egyik fél ateista, a másik vallásos, ha nem próbálják győzködni a másikat az igazukról, mert ebben a témában amúgy sem érdemes vitatkozni. Aki hisz az hisz, aki nem az nem. Nem kéne ebből konfliktusnak származnia.
2022. nov. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, ez mennyire általános. De az, hogy olyasvalaki járjon templomba, aki nem vallásos, csak unatkozik, hát az gyakori. 70 felett az összes nyugdíjas öregasszony ilyen. Pletykálnak, szidják a másikat, de eljárnak áldozni. Nevetséges.
2022. nov. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!