Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan (melyik vallásból)...

Honnan (melyik vallásból) eredeztethető és mikor alakult ki az a szokás, hogy a (katolikus) templomok alagsorában helyeznek el emberi holttesteket, vagy a templom részeként kialakított urnatemetőben tárolják a halottak földi maradványait?

Figyelt kérdés

#"templomi" temető
2022. nov. 11. 12:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Keresztény vallás katolikus ágából.
2022. nov. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Ennyit eddig is tudtam. Sőt, ezért született meg maga a kérdés!

Tehát valami bővebbet és értékelhetőt, használható információt kérnék...

2022. nov. 12. 22:59
 3/17 anonim ***** válasza:
60%
Az őskeresztényeknél már szokás volt a katakombákba temetkezni. Hogy ők kiktől vették át, nem tudom.
2022. nov. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%
Jézus azt mondta Péterre, hogy erre az alapra helyezem az én egyházamat. Persze Ő nem szó szerint értette, de valószínű ezért temették a Szent Péter Bazilika alagsorába Péter apostolt. Tehát az ő sírjára építették a bazilikát. Ahogy Jézus meghagyta.
2022. nov. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#3

Elnézést, de ez így nagyon nem kerek, tudniillik a katakomba, az nem templom!


#4

Aha; ezek szerint ez egy félreértelmezett csúsztatás, merthogy Jézus teljesen másról beszélt. https://www.youtube.com/watch?v=IgUwRYjD8mc&t=125s


Mindazáltal kizárólag ebből a felfogásból (és nem más vallásból) eredeztethető ez a kialakult szokás?

2022. nov. 14. 22:58
 6/17 anonim ***** válasza:
#5 Igaz, #3 vagyok.
2022. nov. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Péter apostol sírja fölé kápolnát építettek, zarándokhely lett belőle. Arra épült a régi Szent Péter-bazilika. Majd ennek helyén épült 1506-ban az új, ma is látható Szent Péter-bazilika.

Wikipédián fent van, ott olvastam.

2022. nov. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%
A korai keresztények a római katakombákban szeretteik sírja mellett tartották az Istentiszteleteket titokban. Állítólag innen is ered a szokás, hogy később a nagyrabecsült szent embereket a templom alá temették.
2022. nov. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2022. nov. 15. 10:02
 10/17 A kérdező kommentje:
Bocsánat, még annyi, hogy a szent emberek templom alá temetésének a folyománya az, hogy ma már bárkit a templom alá helyezhetnek?
2022. nov. 15. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!