Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A maszturbáció halálos bűn a...

A maszturbáció halálos bűn a római katolikus egyház tanítása szerint, vagy bocsánatos bűn?

Figyelt kérdés

2022. nov. 12. 09:03
1 2 3 4
 1/40 Lucifer-666 ***** válasza:
15%

A tisztátalanságot csak a pokol örökkön égő tüze fedheti el, de a lelket érő foltot csak az elérhetetlen végleges halál.

A paráznaság pecsétje örökre elválaszt attól, aki gyülöli a bűnt. Az élő Isten bosszút áll a romlott hordozóján....

2022. nov. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
87%

MINDEN halálos bűn a kereszténységben. Tudod, bűn zsoldja a halál.

De a "szentlélek káromlást" leszámitva nincsen olyan bűn ami nem "bocsánatos". Konkrétan ez az egyik motivuma a kereszténységnek.

2022. nov. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
72%

Mindenki meg fog halni, aki maszturbál.

És az is, aki nem.

2022. nov. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
0%
Súlyosabb bűnök közé tartozik, de nem minden esetben halálos bűn, ha jól tudom. Más amikor valaki házastársa mellett csinálja, megint más, amikor egy szingli fiatal csinálja, de minden esetben meg kell gyónni.
2022. nov. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
Szingli katolikusként a mise alatti feloldozás tehát nem elég a maszturbáció meggyónásához?
2022. nov. 12. 11:14
 6/40 anonim ***** válasza:
78%

Alapjában NEM bűn.

Sehol sincs benne a Bibliában.

Csak annyi szerepel benne, hogy semmit sem szabad túlzásba vinni.

Tehát az már bűn, ha valami mástól - például a párodtól, vagy az életedtől - veszed el a lehetőségeket.

2022. nov. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
79%
Édes Istenem, hova jutottak a követőid. Szegény Jézus hiába prédikálta rojtosra a száját a szeretet hirdetésével.
2022. nov. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:

#5

Nem elég.

2022. nov. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 Lucifer-666 ***** válasza:
25%
Biztos az a típus vagy, aki álodzás előtt is az előtte lévő fenekét lesi :)
2022. nov. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
42%
Én nem tudom, mit tanít a római egyház, azt tudom, hogy Pál apostol szerint a szexuális bűn azért különösen veszélyes, mert a test az eszköze, tehát állandóan közvetlen közelben van az elkövetés tárgya. Ez az egyetlen olyan "bűnkategória", amikor az ember a saját teste ellen vétkezik.
2022. nov. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!