Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikusok szerint bűn a...

A katolikusok szerint bűn a maszturbálás? Hogyan álljak ezen dologhoz katolikusként?

Figyelt kérdés

2018. nov. 2. 19:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Katolikus vagyok, én abban látom az Egyház óva intését, hogy egyrészt jobb családban élni, kielégítő szexuális kapcsolatban a pároddal, másrészt az önmegtartóztatás nagyobb mértékű önkontroll kialakítását segíti, valamint a lelki tapaszatalatok is intenzívebbek, ha valaki megvonja magától a masztizást. Lady Gaga művésznő, aki egyébként hívő katolikus is azt mondja, hogy a kevesebb masztizás folyamán intenzívebb spirituális élményei vannak Istennel.


Szerintem az rossz dolog, ha félelemből, vagy puszta szabálykövetésből vonod meg magadról a maszturbálást. Inkább próbáld meg kitapasztalni, hogy a maszti-mentes élet milyen lelki előnyökkel rendelkezik nagyrészt vallási és érzelmi síkon.


Mindigis voltak papok akik nagy hangsúlyt fektettek a maszti tilalmára és a masztiellenes fenyegetésre. Ezeket 80 éves, egyébként nagyon mélyen hívő nagyim letudta azzal, hogy "frigid pojácák".


Ha nem egyéni elhatározásból és lelki növekedésből próbálsz masztimentes életet élni, akkor mitsem ér a dolog.

2018. nov. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
70%

Nálunk egyszer gyónás előtt felmerült ez a téma és akkor a hittan tanár azt mondta, hogy nem az.

Szerintem sem az,ezt nem kell meggyónni,normális emberi dolog és állítólag egészséges is valamilyen szinten. :)

2018. nov. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
A katolikus Egyház szerint bűn, a mértékéről lehet esetleg vitatkozni, hogy milyen korban, élethelyzetben mennyire számít súlyosnak.
2018. nov. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
Mivel nem csalsz meg senkit, ezért nem bűn. Miért lenne bűn örömet okozni magadnak? Elsősorban bűn az, amivel másoknak fájdalmat, kárt, hátrányt okozol. A Biblia tovább megy, és minden fajta erkölcstelenséget bűnnek tart. Pl házasságon kívüli szex, részegeskedés, káromkodás, telhetetlenség/mohóság, illetve a hitetlenség. Nem tudom, hogy ezekbe miért tartozna bele az önkielégítés. Mi a francnak kéne megfosztani valakit attól, hogy önkielégítést végezzen? Megjátszátok itt magatokat, de mindenki tudja, hogy ti sem éltek olyan életet, amit elvárnátok egymástól! A legtöbb hívő fiatal ugyanúgy megcsalja egymást, ugyanúgy káromkodik, ugyanúgy benne van a rossz dolgokban. Sepregessetek a saját házatok táján, mielőtt minden szart meg akartok tiltani! Könyörgöm ez csak egy ÖNKIELÉGÍTÉS, és nem megcsalás, vagy akármilyen másik bűn!
2018. nov. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
29%

#4

"Megjátszátok itt magatokat, de mindenki tudja, hogy ti sem éltek olyan életet, amit elvárnátok egymástól!"

Félre olvastam a kérdést, vagy tényleg azt kérdezte a kedves kérdező, hogy mi milyen életet élünk?

Ha mondjuk egy kleptomániás tolvaj vagyok, akkor buzdítsak másokat is lopásra, hiszen én is lopok?

Egyébként én pl. sosem káromkodom. Legfeljebb magad nevében beszélj.


Kicsit arra emlékeztet a hozzászólásod, amikor szokták mondani, hogy "nem lopok, nem öltem embert, nekem nincs bűnöm". Tudod nem csak ezek a bűnök léteznek.

2018. nov. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
39%
Miért kell ezt hetente megkérdezni?
2018. nov. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 pelgrim ***** válasza:
81%

A katolikus vallásos előjárók fontosnak ítélték a híveik legintíemebb életébe is beleavatkozni.

Az evangéliumban egyetlen utalás se található erre. Jézus egyik fontos feladatának tekintette az embereket megszabadítani a bűntudattól, de most úgy látszik hogy a katolikusok mindent megragadtak, hogy éppen a bűntudatot gyarapítsák az emberekben.

2018. nov. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

"a bűntudatot gyarapítsák az emberekben."


Ez nem igaz, a katolikus (és az ortodox) kereszténység szól a legkevésbé a bűntudatról a felekezetek között.


Ha olyan felekezeteket akarsz látni, akik a bűntudatot gyarapítják nézz szét Amerikában a neoprotestáns úgynevezett "evangéliumi kereszténység" tagjai között, vagy pl. az adventistáknál, holland kálvánistáknál.


200 éve amikor mindenki vallásosabb volt akkor is pl. azt láthattad, hogy a katolikus országokban, mint Olaszország vagy Spanyolország mentek a bulik, a kaja-pia, az ortodox Oroszországban ropták a kozáktáncot, énekelték a Kalinkát, Hollandiában vagy Massachusetts-ben a puritánoknál meg ültek az emberek a templomban mint akik karót nyeltek, tilos volt énekelni, táncolni, a gyerekeknek játékokat adni stb.

2018. nov. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 pelgrim ***** válasza:
71%
# 8 Nem vitatom, hogy más felekezetek nem igyekeztek bűntudattal terhelni híveiket, de a katolikusok vitathatatlanul kivették belőle a részüket.
2018. nov. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
39%

Itt keresgélj:

[link]

2018. nov. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!