Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikusok hogyan állnak a...

A katolikusok hogyan állnak a kereszthez? Bővebben kifejteni lent.

Figyelt kérdés

Mindenekelőtt én is (római) katolikus vagyok, csak nem találtam infót ezzel kapcsolatban és homály fedi nekem ezt a témát


Tehát. Vannak olyan szokások, mint például hogy valamikor a nagyböjtben megcsókoljuk a keresztet, egyes szerzetes rendek ajánlják a kereszt előtt való imádkozást és lehet kapni például hordozható kisméretű keresztet. Ezek például mire jók/ mire valók/ miért csináljuk? Látno például a görögkatolikusoknál, hogy kereszttel a kézben adnak áldást, vagy azzal prédikálnak és hasonlók, és tudtommal valami ilyesmi a zsinat előtt még nálunk is szokás volt. Aztán ugye az ágy fölé, ajtók fölé szoktunk tenni és még sokáig lehet sorolni hogy a kereszt hányféle módon van jelen az életünkben.


Szóval az lenne a kérdésem, hogy mi a kereszt "teológiája"?



(A bálványimádást és a hasonló ide nem illő beszólásokat hanyagoljuk, mert csak elviszi a témát fölöslegesen. Köszönöm!)



2022. nov. 16. 14:56
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
10: és mivan ha hozzáért? Az is a tested része, miért ne érhetne hozzá? Az a nem mindegy hogy érsz hozzá. Az se mindegy hogy egy valakinek megsimogatod az arcát vagy megütöd, pedig mindkét esetben a kezedet használod.
2022. nov. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!