Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan alakult ki a katolikuso...

Hogyan alakult ki a katolikusoknál, hogy a papnak fel kell áldoznia a kenyeret, és a bőrt, hogy átváltozzon?

Figyelt kérdés
A Biblia azt írja, vegyétek, egyétek, igyátok, ezt cselekedjétek az én emlékezetemre. Azt nem írja, hogy fel kell áldozni a kenyeret, és a bort, vagy, hogy a pap változtatja át a kenyeret, és a bort. Akkor honnan jön mégis, hogy a katolikusok így csinálják? Akkor történt meg az egyszeri örök áldozat, amikor Jézus meghalt. Akkor minek ezt ismételgetni. Én evangélikusként hiszem, hogy Jézus teste, és vére jelen van a kenyérben, és a borban. Csak a papi átváltotatás, és feláldozás szerepét, és eredetét nem értem.

2022. szept. 24. 23:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem feláldozni kell, hogy átváltozzon, hanem az átváltoztatás egy áldozat.


Ezt érdemes elolvasni: [link]

2022. szept. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%
En azt nem értem hogy miért a pap issza a bort
2022. szept. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
13%
Én meg azt nem értem hogy miért babrálja a kisfiúkat-kislányokat.
2022. szept. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Ahogy az 1. is írta, nem a kenyeret áldozza fel a pap. Hanem az utolsó vacsora és a Golgota jelenik meg az oltáron, ami maga az áldozat.
2022. szept. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Krisztus egyszeri áldozata jelenik meg az oltáron, senki se áldoz kenyeret.


"hogy a pap változtatja át a kenyeret, és a bort"

Ez mondjuk benne van, maga Jézus és később Pál apostol is beszél róla, hogy Krisztus testét és vérét veszik magukhoz.


"Én evangélikusként hiszem, hogy Jézus teste, és vére jelen van a kenyérben, és a borban."

Szerinted mikor és hogy lesz jelen pontosan Jézus teste és vére a színekben?

2022. szept. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

az evangelikusok szerint a pap a liturgia soran elhivja a Szentlelket a borra es az ostyara, es ez alapjan lesz jelen Krisztus a vetel pillanataban

de a bor bor marad es a kenyer kenyer marad

ezt hivjak consubstantiatio-nak, egyutt levesnek

mig a katolikusok a transsubstantiatio-ban hisznek, vagyis teljes atlenyegulesben

az anglikanoknal ugyanaz van, mint az evangelikusoknal

2022. szept. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6

Ha a liturgia során hívja a Szentlelket, akkor miért csak a későbbi vétel pillanatában lesz jelen Krisztus? Ez kicsit olyan, mintha jelentős késleltetéssel jelenne meg. S mi lesz utána vele?

2022. szept. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

a vetel pillanataban talalkozhat Krisztussal a hivo, a Szentlelek kozlese szerint

miutan a pap elhivja a Szentlelket, az rajta marad, de a hivovel csak a vetel pillanatabn talalkozik

2022. szept. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jó és akkor a két mozzanat között mi van, ekkor hol van, utána hol lesz? Vagy egy kicsit abszurdabb példa, már pont nyelvére tette a kenyeret (bár evangélikusoknál ostya van), de éppen tüsszent, ezért azzal a mozdulattal ki is veszi a szájából, csak utána veszi újra. Ilyenkor kétszer is megtörténik a consubstancia?
2022. szept. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"ekkor hol van, utána hol lesz"


Mondom rajta marad.


Ha mar elhivta ra a Szentlelket, akkor rajta van es rajta marad, nem benne, nem lenyegul at. Es ha kikopi, es ujra a szajaba veszi, akkor is.

Anglikan vagyok, a keresztbe tett kezembe kapom az ostyat, es ugy veszem a szamba. Nem a szamba rakjak. Ha tusszentenem kellene, akkor azt ereznem, es megvarnam, amig tusszentek, es utana veszem a szamba. Soha nem fordult meg elo.

Ha teged ez ennyire erdekel (engem nem), akkor nezz utana a neten.

2022. szept. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!