Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A muszlimok szerint lehetséges...

A muszlimok szerint lehetséges az, hogy más vallású vagy vallástalan üdvözül?

Figyelt kérdés
Mindkettőt hallottam már muszlimoktól ezért nem tudom eldönteni melyik igaz.

2022. nov. 20. 16:41
 1/10 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:

Nos van az a gondolat hogy akik igy nem ismerték az iszlámot, de keresték az igazságot csak nem találták meg azok üdvözülnek.


Meg van egy hogy ha azért nem vette fel mert nem értette meg hogy ez az igazság akkor nem kerül pokolra. Bármennyire is nehéz elhinni de ezt vallják olyan fanatikusok (is) akik a hite hagyottak kivégzése mellett érveltek.

Szoval ez utobbi nem egy mérsékelt liberálisabb értelmezés, ha esetleg ez a gyanú felvetődne.


Személy szerint az elsőt vallom.

2022. nov. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

"Mindkettőt hallottam már muszlimoktól ezért nem tudom eldönteni melyik igaz."

Mert van ilyen nézet is és van olyan is. Láthatod, első hozzászóló muszlim és szerinte üdvözülhetnek mások is. De van itt egy másfél pipás muszlim is, aki szerint lényegében csak muszlimok (ezt persze mindig hosszan és köntörfalazva írja le, de a lényege ez).

2022. nov. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:

Ja és amugy megjegyezném hogy az viszont nagyon által elfogadott nézet (leszámitva a félkegyelmű dzsihadistákat) hogy a gyerekek nem kerülnek pokolra mert még nem képeseg a felelősség teljesen dönteni.

És a nagyon szellemi fogyatékosok.


Nem tudom hogy koránban vagy csak hadiszban, de valahol tuti olvastam.

2022. nov. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%

Attól függ halott-e az iszlámról vagy nem. Ha nem halott az iszlámról de kereste Istent és halgatott a lelkiismeretére akkor igen. Nyílván ha halott az iszlámról de elutasította akkor elég nehezen.


Plusz ahogy már sokszor leírtuk az iszlám szerint az azok a keresztények és zsidók aki az eredeti üzenetet követték egyenlőek a muszlimokkal.

2022. nov. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Melyik muszlimokról beszélsz? Siita, szunita, vahabita, stb? Mert mindegyik más!
2022. nov. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

"Plusz ahogy már sokszor leírtuk az iszlám szerint az azok a keresztények és zsidók aki az eredeti üzenetet követték egyenlőek a muszlimokkal."

Ahogy már az is sokszor le lett írva, hogy ilyen keresztények és zsidók sose léteztek, akik ezt az iszlám szerinti, amúgy sose létező "eredeti üzenetet" követték volna.

2022. nov. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
11%

"Ahogy már az is sokszor le lett írva, hogy ilyen keresztények és zsidók sose léteztek, akik ezt az iszlám szerinti, amúgy sose létező "eredeti üzenetet" követték volna."


Honnan tudod hogy nem létezetek mikor az Ószövetség esetében az első ezer évből egy betű sem maradt fenn, az Újszövetség esetében pedig az első száz évből nincs semmi? Tehát fogalmad sem lehet hogy azok a zsidók és keresztények miben hittek. És ugye azt is tudjuk hogy a jelenlegi Biblia hitelessslég nulla. A vak is látja hogy össze vissza hamisították.

2022. nov. 21. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#5

Bármelyiket kérdezem.

Ha tudja valaki a választ akkor úgyis leírja, hogy a siítáknál vagy szunnitáknál gondolják-e xy módon.

2022. nov. 21. 14:08
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja és kérek mindenkit hogy ne nyissunk a kérdésen belül egy új eszméletlen hosszú topikot
2022. nov. 21. 14:09
 10/10 anonim ***** válasza:

Kb. olyan mintha azt kérdezted volna:

A keresztények szerint lehetséges az, hogy más vallású vagy vallástalan üdvözül?

Ahány felekezet és ahány hívő, annyi féle választ fogsz kapni, bár a vallástalanokat a többség ki fogja zárni.

2023. jan. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!