Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit evett Jézus a Biblia vagy...

Mit evett Jézus a Biblia vagy más hiteles forrásmű szerint?

Figyelt kérdés
Milyen ételeket evett Jézus, miket ivott. Örülök, ha a pontos forrást is megadod, ami alapján a választ írtad.
2010. szept. 29. 22:18
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, hogy fel lenne-e tüntetve a párizsira, hogy vért tartalmaz, de úgy tudom, hogy nem. Hogy aztán mi minden kerül bele, csak azok tudják, akik ott dolgoznak.

Speciel én nem élek vele, de az is kérdés, hogy a vér milyen alkotóelemei kerülnek bele, ha mégis belekerülnek?

Ki tud erre pontos választ adni?

Mert ha a 4 fő alkotóelemen kívül a frakciókat használják fel, akkor ez lelkiismereti kérdés.


Már sokszor leírtam itt is, hogy Jehova Tanúi nem élelmezés-egészségügyi szempontok alapján kerülik a vér fogyasztását. Az ókori zsidóknak is elsősorban erkölcsi törvény volt.

Az csak egy körülmény, hogy mára beigazolódott, hogy mennyivel veszélyesebb a vér fogyasztása és a vér orvosi, vagy "életmentő" kezelésként való felhasználása, mint az ettől való mentesség.


A Tanúk ezért nem a mai kóser kivéreztetési eljárásokat követik, hanem az ésszerűségi határt betartva, a bibliait.


Jehova Tanúi "bólogató birkái" között ugyanúgy megtalálhatók a sebészek, mint a NASA munkatársaiként dolgozó fizikus, vagy csillagász.

Éppen ezért (is) van és marad az a véleményük a kritizált kérdésről, amit fent is írtam. A Tanúknak a vér elutasítása sok tekintélyes orvosprofesszor szerint is jobb orvosi kezelést biztosít, mint az általánosan elterjedt, fél évszázados gyakorlat!

Ez mind kicsikre, mind nagyokra érvényes.


Ilyenkor azt szoktam ajánlani, hogy ha bővebb tájékoztatásra vágyik valaki az elhamarkodott ítélkezés helyett, akkor kérjen a Tanúktól erre vonatkozóan irodalmat, vagy filmet, melyek hiteles forrásból, e tudomány (világi) szaktekintélyeitől származnak. Ők a gyakorlatban sok ezerszer kipróbált technikák alapján beszélnek a meggyőződéseikről.

Velük aztán lehet vitatkozni.


Ha már több kérdés direkt arra irányul ezen a weboldalon, hogy milyen gyakori és "idegesítő" a Tanúk látogatása, akkor ezt záros határidőn belül el lehet intézni velük.

2010. okt. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:

Szójafehérje: az olcsó párizsit a vegetáriánusok is lelkiismeretfurdalás nélkül tömhetik magukba, mert az húst csak a feldolgozóban látott, és ott is csak nagyon távolról. A párizsimasszába kevert szójafehérje megköti a húst helyettesítő vizet, nehogy sütéskor a felvágott még nagyobbat robbanjon.


Kármin: néhány évtizeddel ezelőtt még vért használtak a párizsi színezésére, a mostani helyzet ennél árnyaltabb: színezéket kutyulnak a pépbe, míg el nem érik a vágyott színt. A valódi kármint legalább állatokból (bíbortetvek) nyerik, és nem számít, hogy a rúzsok is ettől vöröslenek - ez is, a párizsi is a szájba jut.

2010. okt. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 Salx Narval ***** válasza:
Nektek tanuknak ép úgy a szívetek joga elmondani a véleményeteket.Csak azért érzitek, hogy sok amit kaptok, mert benneteket, más vallásbéliek is kritizálnak, így néha két oldalról kapjátok.:D Ne foglalkozz velünk, ez edzi a hited.Írjál csak bátran, ha van miről.
2010. okt. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Köszönöm a korrekt választ. Én biztos rossz tanú lennék, mert ha én tudom, hogy Isten akarata az, hogy tartózkodjak a vértől, és valamiről megtudom, hogy abban vér van többet olyat nem fogyasztok.


Amikor meggyőződtem róla, hogy mi volt az ember eredeti tápláléka, amit Isten adott neki, és hogy a húsfogyasztást csak az Özönvízzel kapcsolatos pusztulás miatt engedte meg az Isten, akkor logikus módon elkezdtem - lehetőségeimhez mérten - visszatérni az eredeti étrendhez. Ha tudom, hogy az alkohol akár kis mennyiségben is fogyasztva milyen hatással van a szervezetre akkor elhagyom azt. A római levélben Pál apostol valós problémákra reagált és nem általánosan értelmezhető kijelentéseket tett. A valós probléma a bálványáldozati hús fogyasztása volt, ahogyan arról az apostolok cselekedeteiben olvasunk. Érdemes tehát ennek ismeretében újra elolvasni a 14. fejezetet...


Üdv. Péter

2010. okt. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
0%

A Tanúk sem esznek olyant, amiről megtudják, hogy teljes vér, vagy annak négy fő alkotója van, a többi pedig lelkiismereti kérdés.


Azt írod, hogy "a húsfogyasztást csak az Özönvízzel kapcsolatos pusztulás miatt engedte meg az Isten".


Nem inkább az lenne a helyesebb, hogy az "özönvíz után"?


Egyébként, amint korábban helyeseltem, az ideális táplálék kezdetben valóban az volt. Vagyis ez az ideális ma is, csak megengedett a hús evés is.

Az is biztos, hogy rengeteg (modern) betegséget kerülnek el azok, akik nem esznek, vagy legalábbis nagyon mértékkel fogyasztanak húst.

Ezt a Tanúk is kiemelik kiadványaikban, de mivel nem foglalhat állást senki hitelvi szinten, így egyenlőre csak ennyit lehet tenni. Mindenki döntsön, ahogy szeretne.


A vegetáriánus étrend gyakorlását egyébként mennyire befolyásolja az, hogy Bp.-i vagy vidéki, esetleg falusi valaki? Az alapanyagok beszerzése függ attól, hogy hol laksz?

Meg aztán, a bio zöldség és gyümölcs lenne az igazán kívánatos, ezt te Péter, mennyire tartod fontosnak? Tudsz tiszta alapanyagokat beszerezni?


Mert tőlem sincs távol a gondolat, hogy amennyire csak lehet, húsmentesen éljek!

2010. okt. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Hát a húsmentességgel egycsapásra megoldanád a vér kérdést is... ;-)


Nézd én pesti gyerek vagyok mégis megoldom a kérdést. Persze az ideális az lenne ha minden alapanyagot biopiacon vennél, de szerintem az apró lépések sorában ez legyen az utolsó! ;-)))


A mi közösségünkben szinte mindenki vega és egymást segítjük az alapanyagok beszerzésében. Most vettünk pl. 25 kg biobúzát amit otthon örlünk, és abból sütjük a kenyeret. Tök jó pástétomokat is lehet kapni, mondjuk feleségem elég kreatív egy padlizsánból megcsinál 3-4 napra való pástétomot, és akkor frissen lehet enni.


Ha érdekel a téma részletesebben ajánlom a honlapunk életmód menüjét, ahol szakemberek segítenek az eligazodásban: [link]

Ron Chamberlaint hallgasd meg először! Érdemes!


Bár nem hitelvi kérdés, de ha egy közösség felvállalja, hogy küzd az egészséges életmódért az szerintem klassz dolog! ;-)))


Üdv. Péter

2010. okt. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:

A parizernek előírás szerint 6% húst kell tartalmaznia. Ezzel együtt lehetséges, hogy van olyan, amelyben hús egyáltalán nincs, csak szójafehérje, de még akkor is van benne ipari szalonna és bőr, ezek alapvető alkotók. Vér már évtizedek óta nincs benne. Viszont annál meghökkentőbb, hogy egyes étcsokoládék tartalmaznak marhavért! Szép vöröses-barna csillogást ad az étcsokoládénak. Manapság ajánlatos nagyítóval boltba járni annak, akinek fontos, hogy mit eszik.


Hogy hol egyszerűbb vegetáriánus élelmiszert beszerezni? Mi tanyán élünk, aprófalvas környéken, de gyakran járunk Bp.-re. Sokkal könnyebb bio és vegetáriánus étrendhez alapanyagot Bp.-en beszerezni. Nekünk annyival könnyebb, hogy a saját biokertben megtermelünk sok zöldséget.

2010. okt. 4. 18:58
 38/39 Ling-ce ***** válasza:
Mivel Jézus valóságos ember volt, nemcsak valóságos Isten, azt ette amit a többi ember. Így ehetett kovásztalan kenyeret (maceszt), bárányhúst, keserűfüveket, tojást, (és ha tojást kér, talán skorpiót ad neki?) ivott bort, vizet, a kereszten még ecetet is.
2014. szept. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim válasza:
2021. febr. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!