Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Teista, ateista vagy agnosztik...

Teista, ateista vagy agnosztikus vagy?

Figyelt kérdés
Ha szeretnéd érvelj az álláspontod mellett
2022. nov. 25. 22:56
A kérdező szavazást indított:
Teista
Ateista
Agnosztikus
22 szavazat
1 2
 1/14 Lucifer-666 ***** válasza:
64%
Egyiksem.
2022. nov. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
36%
Én már meggyógyultam.
2022. nov. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Római katolikus, tehát teista :)
2022. nov. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%
Hát leginkább agnosztikusnak mondanám magam, de szerintem kvázi ateista szemszög szerint kell élnünk, mivel ez a legbiztosabb pont a tökéletlen érzékszerveinkkel, de ettől nagyon jók a keleti filozófiák szóval hát én összetett "lélek" vagyok.
2022. nov. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#3

szegény

2022. nov. 26. 18:59
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
#5 igaz ami igaz nem sportkocsival járok, de azért szegénynek nem mondanám magam :)
2022. nov. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
54%
Ez a három opció nem meríti ki a lehetőségeket, mindössze észrevétlenül, mint egy ügyes propaganda tovább erősíti a fejekben az ábrahámi vallás megkérdőjelezhetetlen mindenek felettiségét. Csakhogy van még sok milliárd ember (és ki tudja, hány csilliárd földönkívüli), akinél nem a válaszadásnál, hanem már a kérdésnél elbukik az egész. Tehát nem az a lényeg, hogy van-e, vagy sem, hanem eleve teljesen más van, kedves beképzelt európaiak, akiknek négy és fél - istenetek nevében végigirtott - kontinensről haza illene masírozni a létező, vagy nem létező (oly mindegy) istenetekkel egyetemben.
2022. nov. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
agnosztikus-teista vagyok
2022. nov. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%
Saját vallásom van, ami apróságokból, pillanatnyi megértésekből tevődik össze. Egy részét fixen tudni vélem, a többi megérzés, elgondolás. Ha valaki mond egy új elméletet , nem söpröm le egyből az asztalról, hanem meghallgatom, átengedem magamon amit mondott , és mérlegelem, hogy szerintem vajon mennyi lehet igaz belőle.
2022. nov. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%
Ateista
2022. dec. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!