Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tenyleg igaz hogy a legtobb...

Tenyleg igaz hogy a legtobb orszag tudosa, ahol vallasszabadsag van az ateista vagy agnosztikus?

Figyelt kérdés

2021. okt. 30. 17:19
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Az túlzás. De arányaiban jóval kevesebb hívő van a tudósok közt, mint az átlagemberek esetében, ez tény.

[link]

2021. okt. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
92%

Ilyen - nagyon sok országon átívelő - kutatás nincs, legalábbis sosem hallottam róla.


Az az összefüggés régen bizonyított, hogy iskolázottság és az istenhit fordítottan arányos. Ami konkrétan kutatókra vonatkozott abból szintén ugyanez derül ki: a kutatók ('tudósok') között arányaiban sokkal kevesebben hisznek mint a társadalomban úgy általában.


A tudósok szó elképesztően félrevezető, ugyanis nincs definiálva. Pl egy filozófus tudós? Vagy egy irodalmár aki doktori címet szerzett az tudós? Mert ezeknek a természettudományokhoz vagyis a világ megismeréséhez hát... mondjuk úgy, hogy nagyon kevés közük van. A természettudományokkal foglalkozók között klasszisokkal kevesebb hívő van.

2021. okt. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem tudományos kérdés szerintem.
2021. okt. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
79%

Ez szerintem is inkább társadalmi vagy vallási kérdés.

Ezen kívül ott, ahol még nem túl régen is hívőknek nevelték az embereket, ott ezt a kérdést fölösleges feltenni, ugyanis ez igen erősen torzít.

Egy olyan társadalomban, ahol már a szülők IS vallásszabadságban születtek (tehát nem hívő családba, ahol automatikusan hitbéli nevelést kapnak) - na, OTT jönnek majd elő a valós arányok.

2021. okt. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
73%

Természetesen igen, ez köztudott.

Ha az okára is kíváncsi vagy akkor elmondom, hogy a tudományos módszertan tehet róla, amelyet a természettudományokkal foglalkozók jól ismernek és az nem teszi lehetővé, hogy egyszerű kijelentéseket akceptáljanak, mindenféle alátámasztás nélkül.

2021. okt. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
70%
Az biztos, hogy orvosok között kevés a bigott vallásos. Inkább úgy hívők, hogy "valami van, ami ezt a világot létrehozta így".
2021. okt. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
55%
Már elnézést, de egy diplomás ember is lehet hülye. Nézzétek meg „doktor" Reinhard Junkert, aki biológia- és matektanár létére kreacionista. A tudósokra való hivatkozás egy érvelési hiba. Amúgy nem vagyok hívő (jobban mondva nem vagyok keresztény).
2021. okt. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Meg a sok apologeta vagy hogy hivjak oket azok is doktorkent/professzorkent hivatkoznak magukra.
2021. okt. 31. 09:15
 9/34 anonim ***** válasza:
58%

Magyarországon (is) vallás-szabadság van...más kérdés, hogy a viktátor és körei erőltetik a vallást...kirekesztő megnyilatkozásokat tesznek a nem vallásosakra vonatkozóan...egy csomó pénzt elherdálnak az egyházakra. Megy a népbutítás ezerrel. A stadionokra és az egyházakra nem sajnálják a pénzt. Menniük kell a lecsóba 2022 áprilisában.

Nekem is van egy reálszakos kollégám, aki istenhívőőőőő. Fel nem foghatom (persze, tudom, nem csak ő 'működik így'...ismerős állatorvos is templomjáró hívő...)

2021. okt. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
74%

'A tudósokra való hivatkozás egy érvelési hiba.'


Ilyen az aki ugyan elolvassa az érvelési hibák listáját de ahhoz már gyenge agyilag, hogy fel is ismerje azokat. Senki sem hivatkozott a 'tudósokra' mint autoritásra. A kérdés annyi volt, hogy a többségük ateista / agnosztikus-e, a válaszok pedig azt taglalják, hogy általában a diplomások és általában az iskolázottabbak kevésbé vallásosak.

2021. okt. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!