Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kicsoda Jézus? Eltérőek a...

Kicsoda Jézus? Eltérőek a nézetek.

Figyelt kérdés
A zsidó vallásban egy utolsó senki, a kereszténységben Isten fia, az iszlámban pedig csak egy próféta. És mindegyik vallás egy, ugyanazon Istenben hisz. Én keresztény vagyok, de szerintem Istennek nincs felesége, ezért fia sem, nem hiszem, hogy a földről választott volna magának... Meg szűzen teherbe ejteni...

2022. nov. 26. 10:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
Ha így gondolod nem vagy igazi keresztény🤫
2022. nov. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem egy megvilágosodott mester, aki nagyon jó "alapokkal" született, helyesen gyakorolt, áthatolt a fátylon, és a tudatosságával elérte a Teremtőt.

Aztán felvázolt, átadott egy tiszta tanítást, egy "utat", amelyen haladva elérhetjük mi is a kiszabadulást.


Más forrás -egy Ra/Aton nevű 7. denzitású társas memória-komplexum - által átadott információk szerint Jézus egy 4. denzitású szellemi lény volt, majd miután azt a szintet "kijárata", mehetett volna tovább az 5.denzitásba, de olyan sok szeretet és jóság volt benne, hogy helyette azt választotta hogy leszületik emberként a 3. denzitásba, és pozitív filozófiát át, kijavítja a korábban átadott dolgokba keveredett hibákat, és új utat mutat a Teremtő felé.

Ezt követően az 5. denzitásba folytatta az útját, és jelenleg is annak a szintnek a lényegét, a "bölcsessègnek" az elsajátítását vègzi.

2022. nov. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Lucifer-666 ***** válasza:
19%
Jézus bennünk él. Múltkor megjelent a hasamon, amikor söröztem.
2022. nov. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
70%

"Én keresztény vagyok, de szerintem Istennek nincs felesége, ezért fia sem, nem hiszem, hogy a földről választott volna magának... Meg szűzen teherbe ejteni..."

Tisztázzuk: Isten nem ember. Amikor azt olvasod, hogy Jézus Isten fia, azt nem emberileg kell érteni. Krisztus már a teremtésnél is ott volt, ő hamarabb létezett, mint a Föld. Ugyanakkor emberré kellett legyen ahhoz, hogy meghalhasson értünk.

2022. nov. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
79%
Ja, hát jézus volt már buddhista meg indiai is szal bármi lehet.
2022. nov. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
14%
Amikor valami random hülye magyaráz neked és érzed, hogy szükséged van rá.
2022. nov. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
25%

Vidiripi


"És mindegyik vallás egy, ugyanazon Istenben hisz."


Ez egy téves megállapítás!

Hiszen ha Jézus Isten Fia, akkor nem lehet ugyan az az Isten a keresztényeké és a muszlimoké.

Mivel a muszlimok szerint Allahnak nincs fia!

- Keresztényként azért ennyivel legyél tisztában.

És még valami, a zsidók közül is egyre többen elfogadják Jézust, Isten fiaként és Megváltóként!

2022. nov. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
50%

"Én keresztény vagyok, de szerintem Istennek nincs felesége, ezért fia sem..."


Hát ilyen végtelenül magas szintű logika ellen képtelenség érvelni. Istennek nincs felesége, tehát nem lehet fia sem. Hogy erre még nem gondoltunk. Igazad is van, dobjuk ki a Bibliát az alakon és mind térjünk át az iszlámra.

2022. nov. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
25%

Kedves kérdező! Remélem nem haragszol meg rám, amiért ostobának tartalak a kérdésed után megítélve!


Olyan dolgokat sorakoztattál fel, amelyeket át sem gondoltál mélyebben és komolyabban. Induljunk ki abból, hogy Jézust minden hitetlen csak egy embernek tart a sok közül, legyen az muzulmán, iszlám, ateista vagy zsidó, stb. holott Jézusbaan Isten lakozott. Nem férfiúi gerjedel által fogant, hanem ISten Szent Szelleme által. Nem volt benne öröklött bűn! Isten megjelent köztünk testben! Jézusban Isten lakozott testileg. ISten Jézusban nyilatkoztatta ki magát a teremtett világ számára! Jézus kezdettől fogva Istennel, Istennél volt, Ő az IGE. Ő általa teremtetett minden, ami csak van a világban! Mivel ISten Szellem/Lélek egy tudatállapot Akiben fenn áll az egész teremtett világ, ezért Ő Jézus által van jelen a teremtett világban, ezért mondják, hogy ISten Fia. Istentől jött ki, IStenből vált, Isten lakik benne személyesen! Mivel emberré let és megízlelte milyen embernek lenni mindenben megkísértetett kivéve a bűnt és aztán a zsidóság elítélte Őt Istenkáromlásért, mivel Istennek mondta magát. Szóval röviden, mi az amit nem értesz kedves kérdező????

2022. nov. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:

"Induljunk ki abból, hogy Jézust minden hitetlen csak egy embernek tart a sok közül, legyen az muzulmán, iszlám, ateista vagy zsidó, stb."


Hát ez ugy marhaság ahogy van.


Mi muszlimok nem egy embernek a sok közül hanem egy isteni csodának tartjuk és prófétának egyben.

Az ateisták meg nem tartják embernek. Mesének tartja a mélyebb csoport.


A többi amit irtál (biblia alapján) igaz.

2022. nov. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!