Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kit üdvözít Jézus? Kit üdvözít...

Kit üdvözít Jézus? Kit üdvözít Allah?

Figyelt kérdés

2022. nov. 28. 18:48
1 2 3 4 5
 11/41 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
100%

Nem, itt biztos nem a pénzt érti hanem a zsido népet.


Azt hiszem valahogy ugy van hogy azt hiszik isten fia (és itt a szó ami a népüket is jelenti) ami alatt gondolom a szöveg a "kiválasztott nép vagyunk bármit is teszünk" szerű gondlkodásra érti.


de mondom hogy nem vagyok benne biztos.

2022. nov. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
25%

"De a mai zsidók és keresztények is hisznek Allah-ban/Istenben és a Végső napban is. Akkor ők miért nem üdvözülnek?

Vagy ha a keresztények mondjuk azért nem üdvözülnek mert társítanak Allah-hoz (Jézus miatt) akkor a zsidók attól még üdvözülhetnének."


Akkor részletesebben leírom. A mai keresztények nagy többsége Jézus istenségében és a szentháromságban hisz, ami az iszlám szerint bálványimádás. Ezt a Korán sirk-nek nevezi, magyarul társításnak. Ha valaki úgy hal meg hogy ebben hisz, Allah nem fog megbocsátani neki. Ez az egyetlen bűn amit Allah nem bocsát meg, ha valaki így hal meg. Ha elköveti és még életében megbánja akkor Allah még ezt is mgbocsáthatja. A zsidóknál valóban nincs szó ilyesmiről. Ők ugyanabban az Egyetlen Istenben hisznek mit a muszlimok, viszont a zsidók elutasítják a Koránt, csalónak nevezik Mohamed prófétát, és egy hamisított Tórára állítják hogy az Isten szava. Ezek mind nagyon komoly bűnök. Szerintem aki ezeket elköveti nagyon nehéz helyzetben lesz de természetesen csak Allah tudja és dönti majd el.

2022. nov. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
100%
Engem.
2022. nov. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszek mohamedben.hívő kereszresztény vagyok és csak is az Úrban hiszek és istenbe akit soha nem fogok allahnak nevezni
2022. nov. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
34%

"Úrban hiszek és istenbe akit soha nem fogok allahnak nevezni"


Ezzel megtagadod Istent. A Bibliában is szerepel Allah mint Isten kizárólagos neve. Jézus saját anyanyelvén, ami az arámi, Elah-nak szólította Istent ami ugyanaz mint az Allah. Ti keresztények még Isten nevét sem ismeritek. A zsidók legalább tudják hogy Allah Isten kizárólagos neve és gond nélkül Allahnak nevezik. Ebből is látszik hogy ti keresztények még a zsidókhoz képest is mennyire távol vagytok Istentől.

2022. nov. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:

#15


Az, hogy "Allah" mióta név?

Ez arabul annyit egy nemileg semleges szó aminek a jelentése, hogy Isten vagy, hogy egy Isten.


Az arab országokban minden keresztény Allah-nak hívja Istent mert ez egy szó Istenre.

2022. nov. 29. 23:24
 17/41 anonim ***** válasza:
36%

"Ez arabul annyit egy nemileg semleges szó aminek a jelentése, hogy Isten vagy, hogy egy Isten."


Ez egy hatalmas tévedés. Allah jelentése az Egyetlen Isten. Ez Isten kizárólagos neve. senki mást nem neveznek Allahnak. Más istenségekre az ilah szó használatos. Ez jelenti azt hogy isten. És ahogy mondtam Jézus is Allahnak szólította Istent, mert saját nyelvén ami az arámi úgy hangzik hogy Elah. Jézus utolsó szavai az állkítólagos keresztrefeszítéskor így hangoztak hogy "Istenem Istenem miért hagytál el engem" Ez Jézus anyanyelvén így hangzik: "Elahi Elahi lama sabachthani"


Tehát Jézus Allahnak szólította Istent.



Aztán több bibliai verseben szó szerint szerepel hogy Allah. Nyilván az eredeti arámi szövegre értem. Például:


Ezsdrás könyve 7:19 Elah Yerushelem (Jeruzsálem Istene)

Ezsdrás könyve 7:23 Elah Shemaya (menny Istene)

Dániel próféta könyve 2:23 Elah avahati (atyám Istene)

2022. nov. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:

#17

1. Nem úgy volt, hogy Jézust nem feszítették keresztre?


2. Nem vagyok agyon képzett ezekből a nyelvekből de én is azt mondtam, hogy az "Allah" szó jelentése "Egyetlen Isten". Ez szerintem nem egy név.

2022. nov. 29. 23:42
 19/41 anonim ***** válasza:
53%

"1. Nem úgy volt, hogy Jézust nem feszítették keresztre?"


Az iszlám szerint természetesen nem halt meg Jézus a kereszten. De a lényeg az hogy a Bibliai szövegben Allah szerepel.



"2. Nem vagyok agyon képzett ezekből a nyelvekből de én is azt mondtam, hogy az "Allah" szó jelentése "Egyetlen Isten". Ez szerintem nem egy név."


Hogy ne lenne név? A Jahve is név pedig azt jelenti Örökkévaló.

2022. nov. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:

#19

"De a lényeg az hogy a Bibliai szövegben Allah szerepel."

Az újszövetség ógörög nyelven íródott nem arabul és nem arámiul.


"Hogy ne lenne név? A Jahve is név pedig azt jelenti Örökkévaló."

Pont ez az, hogy a Jahve se egy név. YHWH = Jahve azt jelenti, hogy aki volt, aki van és aki lesz.

Ez nem egy név ezért sem használják se a zsidók se a keresztények.

2022. nov. 30. 00:01
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!