Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kit üdvözít Jézus? Kit üdvözít...

Kit üdvözít Jézus? Kit üdvözít Allah?

Figyelt kérdés

2022. nov. 28. 18:48
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
36%

"Az újszövetség ógörög nyelven íródott nem arabul és nem arámiul."


Az az apróság nem zavar hogy Jézus és a tanítványok arámiul beszéltek? Valószínüleg nem is tudtak görögül. Ráadasúul amit Jézus mondott az egy idézett az Ószövetségből ami pedig arámiul íródott.



"Pont ez az, hogy a Jahve se egy név. YHWH = Jahve azt jelenti, hogy aki volt, aki van és aki lesz."


Már hogyne lenne név? :) Te amúgy keresztény vagy? Mert ezt azért illene tudnod. Tessék a katolikus lexikon meghatározása:


[link]


Isten kinyilatkoztatott tulajdonneve héber nyelven, a JHVH kiejtett formája. - Az ÓSz-ben a legszentebb név, több mint hatezerszer fordul elő



És szerinted nem név? :)



"Ez nem egy név ezért sem használják se a zsidók se a keresztények."


Nem használják? :) Hatezerszer szerepel a Bibliában.

2022. nov. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:

"Az az apróság nem zavar hogy Jézus és a tanítványok arámiul beszéltek? Valószínüleg nem is tudtak görögül. Ráadasúul amit Jézus mondott az egy idézett az Ószövetségből ami pedig arámiul íródott."


[link]


(És ez az apostolokra is igaz)


"Már hogyne lenne név? :)"


https://www.youtube.com/watch?v=XzffnLiBNdI&t=2390s


"Te amúgy keresztény vagy?"


Ez számít bármilyen szempontból?

2022. nov. 30. 00:32
 23/41 anonim ***** válasza:
100%
Ez most ki a fszt érdekli? Az arámi és az arab is szemita nyelvek vannak hasonló szavaik, az isten pl. pont ebbe az alapszókincsbe tartozik. A latinban már rég a keresztény Istenre alkalmazták a Deus szót amikor a balti törzsek még a hasonszőrű szavukkal a pogány isteneiket illették. Hogy most hol milyen mágikus hülyeségeket szőttek az isteneik vagy istenük nevéhez az irreleváns. Ha létezik Isten nem hívják sehogy, névre csak nekünk van szükségünk hogy meg tudjunk ragadni dolgokat a világból. A kétcsíkos hegyiszitakötő sem tudja hogy ő a kétcsíkos hegyiszitakötő ennek csak számunkra van értelme.
2022. nov. 30. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
53%

"És ez az apostolokra is igaz"


Az általad idézett cikk engem igazol. Azt írja arámiul beszélt Jézus a tanítványaival. És csak feltételezik hogy valamennyire tudott görögül de lehet hogy csak néhány szót.


A videó amit linkeltél 1 óra hosszú amit nem fogok végignézni.



"Ez számít bármilyen szempontból?"


Egy kereszténynek nem ártana tisztában lennie azzal mi Isten neve.

2022. nov. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
36%

"Ha létezik Isten nem hívják sehogy, névre csak nekünk van szükségünk hogy meg tudjunk ragadni dolgokat a világból."


Ez totál felesleges hozzászólás volt részedről.

Az iszlám és a kereszténység szerint Isten kinyilatkoztatásokat köldött az embereknek amiben közölte a nevét is mint kizárólagos nevet. Ezen mit nem értesz?

2022. nov. 30. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
100%

"Ezen mit nem értesz?"


Azt hogy 2022-ben amikor a nyelvtudományi munkák elérhetőek egy kattintással van aki ezt elhiszi. Nyilván az "EgYeTlEn IsTeN" saját neve pont abból a szóból ered amivel a pogány isteneiket is illették a szemita nyelvű törzsek.

2022. nov. 30. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:

"Az általad idézett cikk engem igazol. Azt írja arámiul beszélt Jézus a tanítványaival. És csak feltételezik hogy valamennyire tudott görögül de lehet hogy csak néhány szót."

Ki mondta, hogy nem arámiul beszélt? Én is ezt írtam pár válaszommal ezelőtt.

Az apostolok is minimum beszéltek 2-3 nyelvet ezért is biztos, hogy megfelelően lett lefordítva Jézus szavai az apostolok által (már ha ugye lekellet fordítani ezért linkeltem a cikket)


"A videó amit linkeltél 1 óra hosszú amit nem fogok végignézni."

Senki nem mondta, hogy nézd végig.

Ettől függetlenül alátámasztja amit írtam és ha megnéznéd ezt Te is tudnád max még akkor se ismernéd be.


"Egy kereszténynek nem ártana tisztában lennie azzal mi Isten neve."

Ezt az Isten neve dolgot vagy abbahagyod vagy utána nézel jobban.


Részemről ennyi. Úgysem fogod soha elismerni a másik igazát max kiforgatod, mint a cikket amit linkeltem.

2022. nov. 30. 01:11
 28/41 anonim ***** válasza:
36%

"Nyilván az "EgYeTlEn IsTeN" saját neve pont abból a szóból ered amivel a pogány isteneiket is illették a szemita nyelvű törzsek."


Nyilván nem mert a pogány isteneiket nem így nevezték és általánosságban is az isten szó ilah.

2022. nov. 30. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
53%

"Az apostolok is minimum beszéltek 2-3 nyelvet ezért is biztos, hogy megfelelően lett lefordítva Jézus szavai az apostolok által (már ha ugye lekellet fordítani ezért linkeltem a cikket)"


Miért kellett volna bármit is lofordtani mikor az apostolok anyanyelve is ugyanúgy az arámi volt? Egyéretlmű hogy a mai evangéliumokat nem az apostolok írták.



"Ettől függetlenül alátámasztja amit írtam és ha megnéznéd ezt Te is tudnád max még akkor se ismernéd be."


Nem tudom mit kellene néznem mikor a katolikus lexikon is azt írja hogy a Jahve Isten neve.



"Ezt az Isten neve dolgot vagy abbahagyod vagy utána nézel jobban."


Ha keresztényként nem tudod mi Isten neve a te szegénységi bizonyítványod.

2022. nov. 30. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%
28: Az Allah meg az ilahból jön ;)
2022. nov. 30. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!