Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kit üdvözít Jézus? Kit üdvözít...

Kit üdvözít Jézus? Kit üdvözít Allah?

Figyelt kérdés

2022. nov. 28. 18:48
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
47%
#3 a keresztény (katolikus) hit az, hogyan Jézusban való hit által üdvözül az ember, és ebből a hitből származnak cselekedetek amik ugyan nem üdvözítenek, de nélkülük nincs igaz hit. Milyen hit az, ahol hiszek Jézusban, de lopsz, csalsz és hazudsz? Igazából nem hiszel benne. Aki pedig azt mondja, hogy ez is, az is üdvözül csak azért mert "jó ember volt", az hazudik. Jézus nem azt mondta hogy legyél jó ember, hanem hogy higyj benne és keresztelkedj meg.
2022. nov. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
36%

"Az Allah meg az ilahból jön"


Vagy inkább az ilah jön az Allahból.

2022. nov. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%
32: A nyelvtudomány szerint nem, a magánvéleményed meg senkit nem érdekel. Emészd meg a tényeket :)
2022. nov. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
36%

Neked mi közöd van a nyelvtudományhoz? :)

És honnan tudják hogy nem az Allah szóból ered az ilah hmm?

Meg egyébként is ha van egy Teremtő aki már az emberiség kezdetén szólt az emberekhez akkor nyilván bemutatkozott így az emberek előbb tudták a név mint hogy megnevezzenek más kitalált istenségeket.

2022. nov. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%

Onnan tudják ahonnan azt is hogy a főzelék, a főz- tárgyas igetőből jön :D Amúgy meg olvass utána olyantól akinek biztos van köze, nem csak a Korán című verseskötetet lehet bújni.

Jaja, aztán nyilván csak a szemitáknak mutatkozott be, csak szemita nyelven, vagy a többiek lehet űrhajóval jöttek őket nem isti teremtette. Meg akkor találjátok már ki, hogy bábeli zűrzavar vagy sem. Mert ha volt akkor egy nyelv szókincse sem a teremtéstől ered.

2022. nov. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
54%

Aha értem. Tehát a főzelék szóból tudod :))) Szólhattál volna hogy te ilyen zseni vagy :))) Viszont nem biztos hogy szakácskönyvben kellene keresned a választ :)


A bábeli zürzavart a keresztényekkel beszéld meg. Az iszlám szerint Allah már az emberiség kezdetén küldött kinyilatkoztatást az embereknek. Nyilván akkoriban csak egy nyelvet beszélt mindenki de majd te ezt is megállapítod pontosan a főzelék szóból :) Mikor pedig népekre szakadt az emberiség, akkor is érkeztek hozzájuk próféták. Feltételezem túl sokat nem változhatott egyik nyelvben sem Isten neve az eredetileg először kinyilatkoztatott névhez képest. Ahogy az arabban Allah, arámi nyelven pedig Elah.

2022. nov. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:

#31

Nem ezt írtam?

Egyedül a keresztelkedésbe tudok belekötni mert az nem szükséges a üdvösséghez.

2022. nov. 30. 22:14
 38/41 anonim ***** válasza:
100%

Hiába játszod a hülyét, az Allah akkor is az ilah szóból ered. Vagy tényleg olyan sötét vagy, hogy nem érted az analógiát: ahogy a főzelék szó is egy képzett szó, meg tudjuk mondani mely szónak a derivátuma ugyanúgy az Allahnak is. :D Az ilah szó határozott névelős alakjából jött létre az Allah szó, ami így már kifejezetten az egy istent jelöli, nem generális értelemben vett istent. Az elnevezés és az egy isten koncepció pedig lehet keresztény araboknál alakult ki, annyi biztos már az Mohamed előtt használták.


[link]


Itt van, nem én találtam ki, lehet Wellhausennél, Edward Lane-nél és akadémikus társaiknál reklamálni. Sajnos úgy tűnik hogy ha szerinted ez az Isten autentikus neve, akkor ha más isteneket csak hamis istennek tekintesz, akkor Allahot akár nevezheted A nagybetűs hamis istennek is, mert kb. ezt jelenti. Vagy akár wc-papír gurigának is hívhatod ha úgy tetszik. Az Allah egy nyelvi képződmény, nem egy autentikus név. Ez ilyen babonás hülyeség, mint amikor a totemista vallások hívei a medve, farkas stb. eredeti nevét szentnek tekintették, volt ahol tabusították emiatt.


A bábeli zűrzavart meg nem nekem, hanem neked kell megbeszélni a keresztényekkel ha ragaszkodsz hozzá hogy Allahnak nevezzék az Istenüket. Mert ők szerintem nagy ívben tojnak arra mi volt a koránod szerint.

2022. nov. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
26%

"Hiába játszod a hülyét, az Allah akkor is az ilah szóból ered"


Mert te azt mondod? :) A kis fejecskédben ezt raktad össze a főzelékes példából? :) Simán lehetett úgy is hogy az Allah szóból alakult az ilah később.



"Az elnevezés és az egy isten koncepció pedig lehet keresztény araboknál alakult ki, annyi biztos már az Mohamed előtt használták."


Na hát akkor felfogtad hogy nem mohamed próféta találta ki az Allah szót. A keresztény arabok viszint miért haszámálnák az Allah szót Isten megnevezésére, mikor keresztény felfogás szerint egyszerűen Istennek nevezik ami arabul ilah, vagy miért nem Jahve ahogy a zsidók nevezik Istent. Tehát biztos hogy nem az arab keresztényeknél alakult ki hanem korábbi.



"Sajnos úgy tűnik hogy ha szerinted ez az Isten autentikus neve, akkor ha más isteneket csak hamis istennek tekintesz, akkor Allahot akár nevezheted A nagybetűs hamis istennek is, mert kb. ezt jelenti."


Hogy mi bajod van? :)



"Ez ilyen babonás hülyeség, mint amikor a totemista vallások hívei a medve, farkas stb. eredeti nevét szentnek tekintették, volt ahol tabusították emiatt."


A kettőnek mi köze egymáshoz te féleszű :) Allah nincs is ábrázolva te meg medve, farkas totemekhez hasonlítod?



"A bábeli zűrzavart meg nem nekem, hanem neked kell megbeszélni a keresztényekkel ha ragaszkodsz hozzá hogy Allahnak nevezzék az Istenüket. Mert ők szerintem nagy ívben tojnak arra mi volt a koránod szerint."


Allah szó szerint benne van a Bibliában és Jézus is Allahnak nevezte Istent.

2022. dec. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%

"Mert te azt mondod? :) A kis fejecskédben ezt raktad össze a főzelékes példából? :) Simán lehetett úgy is hogy az Allah szóból alakult az ilah később."


Allah= Al-ilah

Mi a baj, nem tudod elolvasni/értelmezni a linkelt angol nyelvű szakirodalmat? :) Vagy az okoz nehézséget hogy nincs ott az arab szavak latin betűs átirata? Lusta voltál megtanulni arabul, de aztán osztod az észt :) Vagy hülye akarsz maradni? Azt is megértem. Az meg nem kívánságműsor mi hogy alakult. :) Bizonyítsd be az akadémiai közösség előtt hogy nem úgy volt az, hanem ahogy te gondolod. :) Majd ha általános elfogadást nyer, akkor jelentkezz legközelebb. Szia!

2022. dec. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!