Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként hiszel-e...

Keresztényként hiszel-e abban, hogy más bolygókon laknak jóságos fajok, akik ellenálltak a Sátánnak?

Figyelt kérdés

A keresztény nagymamám, mikor gyerek voltam, többször mondta azt, hogy a más bolygókon élőkhöz nem sikerült "a gonosznak" eljutnia, ezért ott jó "emberek" laknak. És ők látják, mi van idelent, és sírnak amiatt, ami itt van. Azt is mondta, hogy Jézus második visszajövetele után el fogunk látogatni ezekre a helyekre. Kérdeztem, nem fogunk-e unatkozni az örökkévalóságig a megújult Földön. Azt mondta, hogy más bolygókra is fogunk menni, azokra, ahol sosem volt gonoszság. (mondjuk én annak örülnék, ha olyanokra is mennénk, ahol van gonoszság, hogy megszabadítsuk, megmentsük őket)


Mindez nem zárja ki azt, hogy vannak olyan fajok, akik gonoszak. Szerintem van ilyen is, olyan is. De most konkrétan a jó fajokra gondoltam.


Én kerestem a Bibliában, de erre vonatkozót nem találtam. Nos, lehet, hogy a Vatikán eltávolította, ha az "összeesküvés-elmélet" oldalról nézzük. A nagymamám olvasott egyéb könyveket is és hallgatott kazettákat is vallásos témában, szerintem onnan is vehette. Sajnos ma már nem tudom őt megkérdezni erről a betegsége miatt. Úgyhogy nem tudom melyik könyvben vagy felvételben volt ez.


Ti hallottátok már ilyesmiről? Mit gondoltok róla?



2022. nov. 30. 11:40
 1/8 Prókátor ***** válasza:
53%
Jézus egyszer azt mondta, hogy máshol, más aklokat is meg kell látogatnia. Nem tartom elképzelhetetlennek, hogy itt más bolygók más élőlényeire utalt.
2022. nov. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Nicolaus Cusanus a 15. században már arról írt értekezést, hogy minden csillagrégiónak (gondolom az idegen naprendszerekre használta ezt a kifejezést) megvannak a lakosai, akik mind Istennek köszönhetik a létezésüket. De hogy ott ne létezne-e a gonoszság, azt nem tudom, meglehetősen hihetetlennek hangzik. Még hihetetlenebbnek, mint hogy van élet más bolygókon.
2022. nov. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én hiszek abban, hogy nem minden faj gonosz. Az egyetlen dolog, ami a depresszió kapuján épphogy nem enged belépni, az a remény, hogy van egy hely, ahol nincs gonoszság. Mert legyőzték vagy nem alakult ki bennük a más agyi felépítés stb. miatt. Szerintem MINDEN LEHETSÉGES. Csak nem tudunk róla, nem tudjuk elképzelni.
2022. nov. 30. 12:33
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha "ellent tudnak állni a Sátánnak", akkor az azt feltételezi, hogy szabad akarattal bíró lények, akik morális döntéseket tudnak hozni és meg tudják különböztetni a jót a rossztól. A keresztény teológia olyat nem tanít, hogy a gonoszság a világegyetem bizonyos részeire nem jut el. Nem, a Sátánt nem kötik ezek a fizikai korlátok. A bűn mindenhol jelen van (ahol van szabad akarat), és az egész világegyetem Krisztus megváltó áldozatára szorult, és a kereszten Krisztus minden bűnre megváltást hozott, akár a Földön követték el, akár többezer fényévnyire.

Én a magam részéről nem igazán hiszek abban, hogy emberhez hasonló, értelmes lények élnek a Földön kívül, de egyébként a "Vatikánnak" semmit nem kellett eltüntetnie, ugyanis a katolikus teológiával nem összeegyeztethetetlen a földön kívüli értelmes élet.

2022. nov. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az általunk ismert univerzum és a multiverzumba is Jézus az úr. Én szwmély suerint abban hiszek, hogy nincs élet a földön kívül a galaxisok csillagok minden amit látunk az univerzumba minden isten alkotása mint amikor egy festő festegett a vásznon. A gonoszság az pedig az egész világegyetemen jelen van mivel ádám és éva szerzőzdést kötött a sátánnal ami hála istennek a mi urunk jézus krisztus felbontotott de a halál és a betegségek még nem tüntek el
2022. nov. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A nagymamád az angyalokrol és a Mennyorszagrol beszélt. Ha nem esett volna le abból, hogy "és ők látják, mi van idelent, és sírnak amiatt, ami itt van"...
2022. nov. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem arról beszélt, mert mikor arról beszélt, akkor kimondta, hogy menny, angyalok.


Én azért írtam azt, hogy "ideLENT", mert hozzánk képest mindenki más FENT van, mert először felfele kell mennünk, hogy elhagyjuk a bolygót.

2022. nov. 30. 14:21
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez a világ, amiben élünk egy virtualizáció. Csak az létezik benne, amit mi képzelünk.
2022. nov. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!