Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik a legnagyobb keresztény...

Melyik a legnagyobb keresztény ünnep?

Figyelt kérdés
A karácsony bagy a húsvét vagy a pünkösd?

2022. dec. 1. 18:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Hát Pál apostol konkrétan azt írja, ha Jézus nem támadt volna fel, akkor semmit se érne a mi hitünk. A megváltás Krisztus kereszthalálával történt, hogy kiáradt a Szentlélek, az is jó dolog, de messze nem központi.


"Vagyis azt mondta ezzel Jézus, hogy pünkösd után jobb lesz nekik, mint amikor még Ő itt a földön velük volt testben!"

Ez inkább belemagyarázás. Már csak azért is, mert az apostolok már előtte megkapták a Szentlelket:

"Aztán újra szólt hozzájuk: »Békesség nektek! Amint engem küldött az Atya, úgy küldelek én is titeket.« S miután ezt mondta, rájuk lehelt, és így szólt hozzájuk: »Vegyétek a Szentlelket! Akiknek megbocsátjátok bűneiket, bocsánatot nyernek; akiknek pedig megtartjátok, azok bűnei megmaradnak."


Jézus konkrétan elmondja, hogy miért lesz jobb nekünk, ha felmegy az Atyához:

"Ha nem így volna, mondtam volna-e nektek, hogy elmegyek helyet készíteni számotokra? És ha már elmentem és helyet készítettem nektek, ismét eljövök, és magamhoz veszlek titeket, hogy ahol én vagyok, ti is ott legyetek."


"Az sem véletlen, hogy Jézus pont a Jordánba merítkezett be"

Azért keresztelkedett meg a Jordánba, mert Keresztelő János éppen ott keresztelt.


A keresztség előképe a Biblia szerint pedig az özönvíz, ha olvasnád, akkor tudnád, konkrétan benne van Péter 1. levelében emlékeim szerint.

2022. dec. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Az özönvíz IS egy jelképe a bemerítkezésnek, pont úgy mint a Vörös tengeren való átkelés, fent jelöltem az idevágó részt.


Olvasd már el az idézett Apcsel elejét! A Szent Szellem keresztséget pünkösdkor kapták az apostolok! Jézus utolsó szavainak egyike volt a mennybe menetelekor, és jövő időben beszél róla, mint még be nem teljesedett dolog.


De nem vitázom tovább.

2022. dec. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
A katolikus egyházban hivatalosan a húsvét a legnagyobb ünnep.
2022. dec. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!