Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit Gyülekezetes testvéreim,...

Hit Gyülekezetes testvéreim, miért vagytok képtelenek kritikákat elfogadni?

Figyelt kérdés

Számos keresztény felekezetből vannak barátaim. A Hit Gyülekezetéből [továbbiakban H.Gy.] is.

Azonban csak a H.Gy.-s barátaim azok, akik közül mindegyik, nagyon nehezen viseli azt, ha bármi negatívat mondok az ő egyházukról... Közülük mindegyik, a legapróbb negatív hozzászólásomat is bántásként kezeli. Az élet nem csak napfény és szivárvány, kedves testvéreim. Mindegyik egyházban vannak hibák, mindenhol csak gyarló kis emberek vannak...

Miért veszitek azt személyes sértésnek, ha valaki építő kritikát fogalmaz meg az egyházatokkal kapcsolatban?

Ezek mellett nagyon becsülöm az Úr Jézusért végzett szolgálataitokat.


Üdvözlettel,

Péter,

egy karizmatikus keresztény testvéretek



2022. dec. 11. 23:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Közeli ismerősömék HGY-be járnak. Megtértem, különböző kisebb pünkösdi gyülekezetekbe jártam. Évekkel később volt velük egy beszélgetésem, és megkérdeztem, hogy el tudják-e képzelni azt, hogy Isten engem más irányba vezetett, és nem az ő gyülekezetükben van a helyem. Nagyon határozottan kijelentették, hogy nem. Ez mindent elárul a hozzáállásukról.
2022. dec. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Ennek igen egyszerű az oka. A magát mindenben tévedhetetlennek valló "pápájuk", Németh Sándor tanítása szerint Istennek minden országban vannak igaz gyülekezetei, Magyarországon pont ők. Lásd például, vannak itthon más karizmatikus felekezetek is, a hitgyüli kapcsolata velük vagy semmilyen vagy negatív. Tehát amikor te kritikát fogalmazol meg, akkor "szent" vezetőjük ellen szólsz.
2022. dec. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 UlfOrmson ***** válasza:
88%
Mert szektások. A szekta egyik jellemzője, hogy nem fogadja el, sőt teljes mértékig elutasítja a kritikát
2022. dec. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
62%

Kedves Péter és minden idelátogató! Ajánlom figyelmetekbe ezt a néhány napja megjelent cikket:


[link]


Minden szava igaz.

2022. dec. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%

#4

Eddig is tudtuk, hogy csak egy álkeresztény oligarcha, minden héten van valami, amivel ezt csak jobban megerősíti. Az a baj, hogy a sok szerencsétlen megvezetett szektatag nem ismeri fel. Vagy nem meri felismerni, azért évek alatt szép kis agymosáson mentek át.

2022. dec. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
62%
Hát azt én sem tudom, hogy mit kellene még elkövetnie ennek a sátánfajzatnak ahhoz, hogy a szerencsétlen agymosottak végre kijózanodjanak/felébredjenek... #4 voltam.
2022. dec. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
10%

Kedves Péter,

Néhány ismerősödtől szerzett benyomásod alapján általánosítasz több tízezer emberre vonatkozóan. Ez így nem fair.

#2

Minden szavad hazugság.

2022. dec. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%
#7 Ha a 2-es minden szava hazugság, akkor légy szíves mutass akár csak 1 magyarországi gyülekezetet, akivel a HGY-nek jó kapcsolata van!
2022. dec. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
11%

#8

Újszövetség Gyülekezet. Neoprotestáns, karizmatikus felekezet, jó kapcsolat van. A Felház nevű csoporttal is. Ez a két legismertebb, most csak ők jutnak eszembe.

2022. dec. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%
A felház például nem gyülekezet, csak valami mozgalom volt, kb már nem is létezik. Milyen kapcsolata van a szektának például a sokkal nagyobb hagyománnyal rendelkező Magyar Pünkösdi Egyházzal?
2022. dec. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!