Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyőtök hogyan fogalmazza...

Melyőtök hogyan fogalmazza meg az eltérést az alábbi fogalmak között: vágy, hit, remény, bizalom?

Figyelt kérdés

2022. dec. 16. 18:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%

Vágy, ami szívedből fakadó óhaj.

Hit, ami bizalomból fakadó erő.

Remény, ami elvárja a jót.

Bizalom, ami feltételezi a szeretetet.

2022. dec. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

#1

A hitet milyen erőnek tartod? Hogyan képozeljem el, mire gondolsz? Görcsösség? Céltudatosság? Harc? Kitartás? Makacsság? Merevség?


Pl hinni egy tudományos elméletben, az miféle erő? Van kockázata? ÉS vallásos hit esetén?


És a VAKHIT?


A vakhit szerinted miben tér el a hittől?


VAKHIT: másoktól is érdekel, a

vakhitet

hogyan definiáljátok és különböztetitek meg a többi , felsorolt fogalomtól.

2022. dec. 16. 18:35
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

#1

Tetszik, amit írtál. Most találtad ki?

2022. dec. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
3: igen, rögtönöztem! Köszi! :)
2022. dec. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

2: szerintem a hit őserő. Nem tudományban, hanem inkább emberben, Istenben.

A tudomány és a hit nem összeegyeztethető, ezért is sok az ateista tudós, akik szerint létezik vakhit, ami valójában nincs, mert a hit, az hit. Az erő sosem vak és nincs kockázata. Az erő van. Ahogy Isten és minden is csak van. Létezés a forrásban.

2022. dec. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

A tudomány tele van hittel, hipotézisekkel (amelyek nem bizonyított előfeltevések, pl Nagy Bumm hipotézis).

Sőt, vallásos tudósok is vannak, pl Einstein.

Róluk mit vélsz, kedves előző?


Milyen eltérést vélsz őserő és ősbizalom között? Az utóbbi fogalommal pl a pszichológusok élnek, a gyermek-anya vonatkozásában.


Mennyiben véled másnak a spirituális beütésű Starwars-féle "the force be with you" mondást? ("Az erő veled van / legyen veled!")

2022. dec. 16. 21:01
 7/23 anonim ***** válasza:

6: tisztára, mintha vizsgáznék! Legalább egy köszit írhatnál te is, ha már itt segítek neked! :D


Nem, szerintem az igazi hit, az nem egyenlő a tudományos feltételezéssel hiszen a tudomány bizonyítani akar, de a hit viszont nem kér semmiféle bizonyítékot, mert tud. De ez a tudás nem az a tudás, mint a tudományé, hanem az az őstudás, ami Isten erejéből fakad avagy a kollektív forrásból, a mátrixból. Tulajdonképp a hit ezért egyfajta elfeledett ősi tudás is.


A kivételes tudósok csak a szabályt erősítik.

A legtöbb tudós ateista.


Ősbizalom nem egyenlő az őserővel szerintem, az inkább szeretet a gyermek-anya között.


A Star Wars pontosan rávilágít az igazságra és a lényegre: az erő benned van! Ez mindenkiben ott van és mindent körülvesz, csak meg kell tanulni rákapcsolódni és sokan nem képesek rá, mert elfelejtették és ez a mai világ mindent meg is tesz annak érdekében, hogy az emberek ne is legyenek rá képesek.

2022. dec. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Köfi, köfi, köfi! :) (Így megfelel? ;-) )

Sejtettem, hogy itt egyesek kis káténak fogják fel a kérdéseket. :D A papok egyeseket jól idomítottak kiskorukban, gondolom.


Egyébként sokban hasonlóképp vélekedek, mint a 7-es, csak én nem vagyok vallásos, pontosan amiatt, amit írt:


az Eredet számomra nem hit, hanem tudás.


Azonban a mai napig nem értem, hit alatt ki mit ért.


Az a gond az elvont fogalmakkal, hogy ahány ember, annyifélét ért alatta.


Még sose voltam se hitetlen, se hívő, semmiben. Megvizsgálom, amit csak fontosnak tartok, de amit még nem vizsgáltam meg, azt nem tudom, nem pedig hiszem, ahogy hitetlen se vagyok.

2022. dec. 16. 21:24
 9/23 anonim ***** válasza:
53%

"A papok egyeseket jól idomítottak kiskorukban, gondolom."


Ezt nem értem, hogy hogy gondoltad, de ha azt hiszed, hogy a vallás és a hit ugyanaz, akkor tévedsz! :)


A vallás szétszakít, a hit összehoz.


Szívesen! :)

2022. dec. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Nem tartom ugyanannak a vallást illetve a hitet, sőt, mondom, a legtöbb ember az elvont fogalmak alatt mást és mást értenek. Érdekel, ki és mit.
2022. dec. 16. 21:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!