Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyőtök hogyan fogalmazza...

Melyőtök hogyan fogalmazza meg az eltérést az alábbi fogalmak között: vágy, hit, remény, bizalom?

Figyelt kérdés

2022. dec. 16. 18:12
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

#20, nem érted, mit írtam. :) Én nem tudomány kontra hitről írtam, hanem FILOZÓFIA kontra hit! Nagy különbség!


Viszont... nem értem, miért jó bárkinek is az, hogy ha filozófiai, és/vagy tudományos módon nem ért meg valamit, akkor hitre támaszkodjon? EZ MÉGIS MIT OLD MEG...? Ez nem önbecsapás véletlenül...?


Én, amennyiben nem értek még egyelőre valamit, akkor se nem okoskodom, se nem hiszek, se nem vagyok hitetlen se, csupán azt vélem, hogy még nem vagyok tisztában az adott dologgal.

2022. dec. 22. 23:29
 22/23 anonim ***** válasza:

"miért jó bárkinek is az, hogy ha filozófiai, és/vagy tudományos módon nem ért meg valamit, akkor hitre támaszkodjon? EZ MÉGIS MIT OLD MEG...?"

Az életét. :) Mondjuk ha csak ötéves, ezért nem érti meg filozófiai/tudományos módon, viszont elhiszi a szüleinek, amit azok mondanak, máris sokkal nyugodtabban élhet, mint az, akinek nincs ilyen fogódzója.


"Ez nem önbecsapás véletlenül...?"

Nem. Az más.

2022. dec. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Értelek, de hol vannak az érveid? Érvek nélkül lóg a levegőben az egész. Szerinted mitől más az önbecsapás és miért?


Máris nyxugodtabban élhet? Engem ez egy tünetkezelő szerre emlékeztet, drogra.


"A vallás a népek ópiuma"

2022. dec. 23. 21:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!