Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Karácsonykor könnyebb megtérni...

Karácsonykor könnyebb megtérni, mint egyéb napokon, mert Jézus Krisztus születésének évfordulója olyan erőket szabadít fel bennünk amik más napokon rejtve maradnának?

Figyelt kérdés
2022. dec. 22. 14:05
 1/9 Lucifer-666 ***** válasza:
Igen. A templomban már nem adnak forralt bor.
2022. dec. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Persze megy az erő jobbra balra. Mint a star warsban.
2022. dec. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az emberek a szeretet ünnepén kedvesebbek egymáshoz és máris ez egy különleges erőnek van titulálva. Nem egymásban kezdtek hinni hanem a bolond szakállasban. Gratulálok.
2022. dec. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
Az megvan hogy jézus nem karácsonykor született? Mondjuk én leszrom, ateista vagyok. Csak ha már hülyeségeket beszélsz...
2022. dec. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A megtérés nem időhöz,vagy ünnephez kötött dolog.

Sokan az érzelmi fellángolást összetévesztik a megtéréssel...az ilyen döntés ideig-óráig tart csupán..

2022. dec. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Karácsonykor nem Jézus születésének az évfordulóját ünnepeljük, hanem a Második Isteni Személy megtestesülését. Nem egy napot, hanem magát ezt a tényt.

Megtérni meg nem egy napon kell, hanem életünk végéig folyamatosan.

2022. dec. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Előfordulhat, hogy valaki ilyenkor jobban figyel Jézusra, mert eszébe juttatja a sok dolog, amit lát, hall.

Azonban nem feltétlenül. Bármelyik napon meg lehet térni. És sokszor könnyebb ezt egy magánéleti felismerés, kudarc, vagy tévelygés után. Nem pedig karácsonykor.

Igazából pont ez is a rossz a karácsonyban. Olyan, mintha azon az egy napon kéne foglalkozni Jézussal, és embertársainkkal, de a többin nem.

De ez nagyon nem így van!!!

Pont ez lenne a lényeg.

Ezeket kéne mindennap:

-Foglalkozni Istennel és Jézussal. Az Ő akarata szerint kéne élni, és figyelni a dolgaira.

-Szeretni kéne embertársainkat, mint magunkat!

Fontos dolgok ezek és nem csak egy nap kéne ezeket cselekedni.

Gondoljunk bele pl. abba, hogy van egy nő, aki egy ember felesége: a születésnapján kap tortát, pezsgőt, ünnepséget rendez neki a férje, feldíszíti a házat, táncol vele, szereti minden jó cselekedettel akár.

De az év többi napján mondjuk nem foglalkozik vele, csak ritkán beszélget vele, de akkor sem figyel rá oda annyira. Inkább mindig csak focit néz, vagy online pókerezik, vagy elmegy a barátaival szórakozni, vagy dolgozik, vagy nem is tudom. Mondjuk csak ritkán öleli/csókolja meg, meg egyéb dolgok. Szóval nem igazán foglalkozik vele. Csak a születésnapján.

Olyasmi ez is. Mindenkinek minden nap szüksége lenne a szeretetre és a hitre. Nem csak karácsonykor. És aki hisz a Jézus Krisztusban, ezt megérti. És nem csak karácsonykor hisz, hanem minden más nap. Aki hisz a Jézus Krisztusban, az nem is tud máshogyan tenni:

"És arról tudjuk meg, hogy megismertük őt, ha az ő parancsolatait megtartjuk." - János 1. levele 2:3

"De én az igazat mondom néktek: Jobb néktek, hogy én elmenjek: mert ha el nem megyek, nem jő el hozzátok a Vígasztaló: ha pedig elmegyek, elküldöm azt ti hozzátok.

És az, mikor eljő, megfeddi a világot bűn, igazság és ítélet tekintetében:

Bűn tekintetében, hogy nem hisznek én bennem;" (Ez itt nem a hívőkre vonatkozik, hanem azokra akik nem hisznek.) - János 16:7-9

"Aki ő benne marad, egy sem esik bűnbe; aki bűnbe esik, egy sem látta őt, sem meg nem ismerte őt." - János 1. levele, 3:6

Aki megismerte őt az hisz benne. Mindig.


Bár az is igaz, hogy ez már nem a kérdésre volt konkrét válasz, de kapcsolódott a témához és bárkinek segíthet szerintem.

2022. dec. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Még ezeket is hozzátenném az idézetekhez:

"Aki vallja, hogy Jézus az Istennek Fia, az Isten megmarad abban, és ő is az Istenben.

És mi megismertük és elhittük az Istennek irántunk való szeretetét. Az Isten szeretet; és aki a szeretetben marad, az Istenben marad, és az Isten is ő benne." - János 1. levele 4:15-16


"Mindaz, aki hiszi, hogy Jézus a Krisztus, Istentől született" - János 1. levele 5:1

"Senki sem cselekszik bűnt, aki az Istentől született, mert benne marad annak magva; és nem cselekedhetik bűnt, mivelhogy Istentől született." - János 1. levele 3:9


És ezen utóbbi kettőhöz hozzávéve ezt:

"Bűn tekintetében, hogy nem hisznek én bennem;" - János 16:7-9


Kijön, hogy aki hisz a Jézusban igazán, az utána mindig hinni fog és a Krisztusé lesz. Mert megmarad az igazságban az Isten szeretetének köszönhetően! Ez igazi örömhír!!! :) Ez az evangélium!

Az Isten szeret minket, és megváltott bennünket! Örök életünk van a fiú által! És ezt nem veszíthetjük el, ugyanis Ő megtart bennünket mindörökké!

2022. dec. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom, úgy van rendjén, hogy megjegyezzem, hogy mind a #7-es, mind a #8-as választ én írtam.
2022. dec. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!