Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliának melyik könyvei a...

A Bibliának melyik könyvei a "tanitó könyvek" tehát pl mint a Zsoltárok könyve?

Figyelt kérdés
Melyek azok a könyvek a Bibliába amik tanitó jellegüek mint a Zsoltárok könyve? köszi
2022. dec. 23. 17:19
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
A zsoltárok nem kifejezetten tanító jellegű, de Jób, Példabeszédek, Sirák fia, újszövetségi levelek mind tanító könyvek.
2022. dec. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Szia miért azok? ÉN Még csak most kezdtem a Bibliát olvasni, mi a tanitás? (igaz a Zsoltárok ima, de nekem tanitás is)
2022. dec. 23. 18:00
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert kifejezetten tanító jelleggel íródtak. Minden könyvben lehet olvasni tanításokat, de akkor se az a fő témájuk.
2022. dec. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Tehát tanúlság van benne meg ilyenek?
2022. dec. 23. 18:36
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha most kezdted, érdemes az Újszövetséget olvasni először. Utána az Ószövetség bölcsességi irodalma: Zsoltárok, Prédikátor könyve, Példabeszédek, Jób könyve. De kezdőként Jónás könyve is egy kedves, vicces történet (Jónás vitatkozik Istennel).
2022. dec. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
köszi én az elejétől kezdtem mint 1 könyvet de egy kicsit "erős" , most mások tanácsára bele olvastam az új szövetségbe azt mondják az könnyedebb lazább "kezdőknek".
2022. dec. 24. 11:31
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
A Biblia jelentése "könyvek", egy könyvtárról van szó, sokféle szerzővel, különböző korokból.
2022. dec. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
köszi
2022. dec. 24. 17:17
 9/27 KZitus ***** válasza:

Szia

Ha az Újszövetséget vesszük alapul, akkor a 4 evangélium, a Máté, Márk, Lukács és János, akkor ott Krisztus tanitásairől. munkásságáról olvashatsz, amelyből rengeteget tanulhatsz magáról Jézusról és Istenről. hiszen azt mondta Jézus amokor a földön volt, "aki engem látott, látta az atyát", a János 14:9-ben.

Ha az Apostolok cselekedeteit olvasod, ott arról tanulhatsz, hogyan alakultak meg az első század gyülekezetei, milyen nehézségekkel, úldözésekkel néztek szembe, s hogyan oldották meg a felmerülő gyülekezeti problémákat-

Pál, Péter, Jakab és János levelei rengeteg keresztényi tanitást tartalmaz, mi az ami megengedett és mi az ami nem egy kereszténynek, ha Istennek tetsző életet szeretne élni valaki. Ir a veszélyekről is, ami egy keresztényt fenyegethet a mindennapokban.

Persze az Ószövetség is nagyon tanulságos, ebből ismerhetjük meg Istent is, a tulajdonságait, azt, hogy mennyire türelmes és nagyon szeretti a teremtményeit az embert.

például Jeremiás 29:11 versében ezt mondja neked a Teremtőd:

"»Mert én jól tudom, hogy mi a szándékom veletek – ez Jehova kijelentése. – Azt akarom, hogy békében legyetek, és ne érjen csapás benneteket. Jövőt és reménységet akarok adni nektek."

Arra gondolok, talán te is szeretnéd megtudni, mi az a "béke", és mi az a "jövő" amit kinálni neszeretne neked is a Teremtőd.

2022. dec. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

"nekem tanitás is"

Ja, először azt hittem, hogy műelemzés szempontból kérdezed, de ha így, akkor: bármelyik részéből lehet tanulni.

Én kezdőként nem a teljes szöveget olvasnám, hanem valami rövidítettet. Azt akár úgy is, hogy az elején kezdve, mint egy könyvet.

2022. dec. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!