Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliának melyik könyvei a...

A Bibliának melyik könyvei a "tanitó könyvek" tehát pl mint a Zsoltárok könyve?

Figyelt kérdés
Melyek azok a könyvek a Bibliába amik tanitó jellegüek mint a Zsoltárok könyve? köszi
2022. dec. 23. 17:19
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
köszönöm az ó szövetség nekem egy kicsit erős, többe javasolták itt a gyk-n is, hogy nyugodtan kezdjem az új szövetséggel, az kicsit "lazább"
2022. dec. 26. 18:10
 12/27 NTBS ***** válasza:
Szerintem is az Újszövetséggel kezd.
2022. dec. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Szerinted miért? (azt senki nem nagyon irja, hogy miért csak azt, hogyha még nem olvastam a Bibliát az ó szövetség "erős" lehet és inkább ugye az új szövetséget olvassam. )
2022. dec. 27. 10:59
 14/27 anonim ***** válasza:

Hát többek között azért, mert olvasmányosabb, mint pl. ez itt:

[link]

:)

2022. dec. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
köszi
2022. dec. 27. 13:41
 16/27 anonim ***** válasza:

Az ószövetség (héberül Tanakh) három részből áll: Tóra (írások) Nevim (próféciák) Ketuvik (írások vagy történetek). Ennek a három szónak az “összeolvasásából” származik a Tanakh szó ami nekünk az Ószövetségi rész. Itt egy angol rajz hogy melyik könyv hova tartozik:

[link]

Segítek akinek nem megy olyna jól az angol, a Torah (Tóra) mezőbe Mózes 5 könyve tartozik, csak az angolok nem úgy nevezik ahogy mi.

Énszerintem pedig nem az Újszövetséggel kellene kezdeni annak aki még nem olvasta a Bibliát hanem a legelejétől, mivel az Újszövetségben még Jézus is hivatkozik egy párszor valamelyik Ószövetségi prófétára és ha nem olvastad akkor nem tudod meg miről beszél. Ezért azt mindenkinek meg kellene érteni hogy az Ószövetség nélkül nem lehet megérteni az Újszövetséget, nem is értem azokat akik azt hangsúlyozzák hogy az Ószövetség már nekünk nem releváns, nem ránk vonatkozik meg ilyenek. Igenis fontosak azok is.

2022. dec. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Az ószövetségi történeteket amikre visszautal Jézus, egy egyszerű gyermekbibliából is gyorsan átveheti a kérdező.


Érdemes olyan Bibliát vennie, amiben hivatkozások vannak, tehát ha valamire visszautal az Újszövetség, akkor odaírják mellé az igehelyet. Sajnos sok új Bibliában ez nincs meg.

Amiben megvan azok a régebbi Károli Bibliák, meg pl. ez:

[link]

vagy ez:

[link]


Ha az Ószövetség átrágásával kezdi, fennáll a veszélye, hogy az életkedve is elmegy, mire eljutna a lényeghez, Jézushoz.

2022. dec. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
17 es a z online Bibliák is tudnak ilyet, igen igazad van, meg tudom keresni. (beteg az egyik kezem az 1000+ oldalas Bibliát nehéz mozgatni, ezért online olvasom ugyan az)
2022. dec. 27. 17:46
 19/27 anonim ***** válasza:
17: ok azt aláírom hogy nem kell átrágnia magát az egész nemzetségtáblázaton meg a zsidóknak hozott törvényeken de Teremtés könyvét és a Kivonulást (Mózes 1 és 2) fontos lenne átböngészni meg olyan fontos könyveket mint Dániel, Jób, Királyok 1,2, Zsoltárok, Példabeszédek stb. De nem is akarom fontosabban feltüntetni egyiket a másiknál, a lényeg hogy az Ószövetséget is jó tudni.
2022. dec. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
19 abbol melyiket, állitólag Istent mutatja be, de a Zsidós történetekbe ezt nem nagyon láttam.
2022. dec. 27. 18:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!