Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Biblia szerinted Isten igeje....

Biblia szerinted Isten igeje. ? Istentől Ihletett? olvastad már,? ha igen mi véleményed róla?

Figyelt kérdés
2022. dec. 27. 22:09
 1/10 Lucifer-666 ***** válasza:

Nem. De vannak benne elgondolkodtató történetek.

(abban viszont biztos vagyok, hogy egy tulok megölése nem töröl el semmit).

2022. dec. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem.

Szerintem fontos mű, de ne alapozd rá az életed, mert akkor rosszul járhatsz.

2022. dec. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. De ha ő is ihlette, nem a mostani emberiség számára.


Anyukamnak mindig is azt mondtam ( ő hívő) , nekem a biblia olyan, mintha egy használati utasítás lenne az emberek számára, hogyan éljenek , már aki nem tud magától . Plusz történetek hada, ami bár sok alátámasztott, hogy megtörtént, de sokszor nincs értelme, vagy a mai jogrendszer közelebb áll az emberséghez pl . Innen is a gondolatom többek közt, hogy nem a mai embereknek szánták .


Nyilván egy ekkora könyvet megírni egyedül nehéz, de nem lehetetlen . Sokan emiatt tekintik isten művének, illetve a sok századon átívelő történeteket nehéz lett volna egy embernek megírnia. De úgy velem, több ember is írhatta, csak sokáig, nem feltétlen kellett hozza isteni ihlet .

2022. dec. 28. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%
Csak az Újszövetség. És azt úgy kell szűrni, hogy tudja az ember az egyház sokat változtatott érdekei szerint és a fordítások is sokszor ferdítéseket tartalmaznak. Ez utóbbi nem volt mindíg szándékos.
2022. dec. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem semmilyen istennek sincs hozzá köze.
2022. dec. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%

A Biblia nem egy könyvről írja, hogy Isten Igéje, hanem Jézusról. Ha a Biblia lenne Isten Igéje, akkor Jézus egyenlő lenne a Bibliával.


A Biblia azt írja Isten Igéjéről, hogy az tökéletes. A Biblia korántsem az. Szívesen mutatok benne neked tagadhatatlan hibákat.


A Biblia azt írja Isten Igéjéről, hogy az a mennyben van. Ésaiás azt mondja például, hogy Isten beszéde olyan, mint az eső, amely megöntözi a földet, és azután visszatér oda, ahonnan jött. Ez történt Jézussal is, miután lejött a földre, de visszatért az Atyához.


Ha a Biblia lenne Isten tökéletes Igéje, akkor annak egyértelműnek kellene lennie. Csak az Újszövetség esetén sok ezer kézirattöredék maradt fenn, számtalan eltéréssel. Nincs az az ember a földön, aki ezekből tökéletesen tudná reprodukálni az eredeti szöveget. Vannak Biblia fordítások, amelyek egyszerűen kihagynak verseket emiatt. Még a teológusok közt is vita zajlik, hogy melyik a pontosabb változat.


A Biblia nem egy egyértelmű zárt könyv.

A különböző egyházak eltérő kánont használnak. Az etióp kopt Biblia például 80-90 könyvből áll. Emberek állították össze a kánont - igencsak vitatható módon.


A protestáns Bibliánk tele van külső, Biblián kívüli hivatkozással. Például Jakab a levelében egy totál ismeretlen helyről idéz, tekintéllyel Írásként hivatkozva rá. Vagy Jézus szó szerint az Énokh könyvéből tanított, amikor a szadduceusok szemére hányta, hogy tévelyegnek, mert nem ismerik sem az Írásokat, sem Istennek hatalmát. Hermasz pásztorát a nagyon korai keresztények bizonyítottan használták az istentiszteleteiken, még sincs benne a Bibliában - a véleményem szerint ott lenne a helye.


A Biblia egy könyv, betű csupán. Történetek, bizonyságtételek olyan emberekről, akiknek volt valamilyen kapcsolatuk Istennel. Hallották Istent, átéltek Vele dolgokat, és leírtak ezekből bizonyos részeket. Például Isten szólt egy prófétához. Az Isten beszéde volt, közvetlenül Istentől hallotta a próféta. Majd leírta ezt, és lett belőle betű. Ha én ezt elolvasom, vajon Isten beszédét hallom? Nagyon nagyon nem. Csupán a betűt olvasom, és arról olvasok, hogy valaki ezt és ezt hallotta Istentől. Ennek az ég világon semmi köze ahhoz, hogy én hallom-e Isten hangját vagy sem. Leélhetem az egész életemet úgy, hogy csupán a könyvemmel van kapcsolatom. Tanulmányozhatom egész életemen keresztül, megismerhetem kívülről-belülről a Bibliát, úgy, hogy közben Isten Igéjével, Aki a mennyben van, semmi kapcsolatom nincs.


A Biblia betű. Ha én felolvasom neked, vajon Isten Igéjét hallod? Nem, nem. Az én beszédemet hallod. Amikor a sátán megkisértette Jézust, mit csinált? A Bibliából idézett Jézusnak. Az kinek a beszéde volt, Istené? Nem, hanem a Sátáné! Ezután Jézus válaszként szintén a Bibliából idézett. Az kinek a beszéde volt? Jézusé. Ha a Bibliát felolvassa valaki, akkor az annak az illetőnek a beszéde - ennek az ég világon semmi köze sincs ahhoz, hogy hallom-e Isten Igéjét.


A Biblia számos helyen emberek beszédét, vagy emberi véleményeket tartalmaz. Nem mondhatjuk rá, hogy az Isten beszéde lenne. A Bibliának legfeljebb azokról a részeiről lehet csak elmondani, hogy Isten beszéde, amiket tényleg Isten közvetlenül mondott. Vagy amiket Jézus mondott, hiszen Ő maga Isten Igéje, és amiket mondott, az Isten szava.


A Biblia csupán tartalmazza Isten Igéjének egy részét írott formában. De ez innentől kezdve is csak betű. Sokan félreértik, hogy mi az, hogy Istentől inhletett, és bálványt csinálnak a halott betűből. A Biblia egyik célja az, hogy elvezessen Isten igazi Igéjéhez, aki ott van fönt a mennyben.

2022. dec. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%
Netto baromságot írnak itt többen.
2022. dec. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A 6-os válaszoló által leírtak szerint gondolom én is. Isten nagy betűs Igéje Jézus, ahogy írja is János evangéliuma.


A Bibliát Isten által ihletettnek tartom, mely tartalmazza Isten igéjét.

De azt nem vallom, hogy Isten tollba mondta, és minden egyes szó az ő igéje.

Azok a részek amik Jézus szellemiségével egyezőek Isten szava. Mondok egy példát: Ésaiás 58,6-58,10.


Az Ószövetség sem elvetendő, mert Jézus nem tagadta meg, és hivatkozott rá, hogy a benne lévő próféciákat ő teljesítette be.

2022. dec. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen fontos olvasmány a szeretetről, elfogadásról, a békességre való törekvésről. Legalábbis az Újszövetség. Ha az élet igazságaira keressük a választ, akkor nem kerülhetjük meg a Bibliát. DE nem kapunk belőle mindenre választ, ezért ne mellőzzünk más olvasmányokat se (apokrif peldaul).
2022. dec. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

2 Timóteus 3:16-17

A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre; hogy tökéletes legyen az Isten embere, minden jó cselekedetre felkészített.

2022. dec. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!