Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Személyben, tanokban melyikük...

Személyben, tanokban melyikük szimpatikusabb nektek?

Figyelt kérdés

2022. dec. 27. 22:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
72%

Senki sem vitathatja, hogy az iszlám vallás arab alapítója, Mohamed próféta valóságos élő személy volt. Akkor mi jogon vitathatja bárki is, hogy Jézus Krisztus, a krisztusi hit alapítója nem létezett? Ezenkívül minden amellett szól, hogy körülbelül 600 évvel Mohamed előtt élt már Jézus. A buddhizmus alapítója, Sziddártha Gautama — a Buddha, vagy a „Megvilágosodott” — még korábban élt, tudniillik 500 évvel Jézus születése előtt. Eszerint, ha Buddha valóban élt, milyen ésszerű ok alapján vonhatnánk kétségbe Jézus életét?

Jézus kétségtelenül nem mindennapi ember volt. Egyedülálló volt, ahogyan a Biblia is mondja, mert földre jövetele előtt a mennyben élt (János 6:38, 62). Innen származott a közönséges emberek képességeit és tudását meghaladó ismerete és képessége. Ezzel megmagyarázhatjuk csodáit és kivételes bölcsességét.

2022. dec. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

"Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge.

Ez kezdetben az Istennél vala.

Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, ami lett.

Ő benne vala az élet, és az élet vala az emberek világossága;

És a világosság a sötétségben fénylik, de a sötétség nem fogadta be azt.

Vala egy Istentől küldött ember, kinek neve János.

Ez jött tanúbizonyságul, hogy bizonyságot tegyen a világosságról, hogy mindenki higyjen ő általa.

Nem ő vala a világosság, hanem jött, hogy bizonyságot tegyen a világosságról.

Az igazi világosság eljött volt már a világba, amely megvilágosít minden embert.

A világban volt és a világ általa lett, de a világ nem ismerte meg őt.

Az övéi közé jöve, és az övéi nem fogadák be őt.

Valakik pedig befogadák őt, hatalmat ada azoknak, hogy Isten fiaivá legyenek, azoknak, akik az ő nevében hisznek;

Akik nem vérből, sem a testnek akaratából, sem a férfiúnak indulatjából, hanem Istentől születtek.

És az Íge testté lett és lakozék mi közöttünk (és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét), aki teljes vala kegyelemmel és igazsággal.

János bizonyságot tett ő róla, és kiáltott, mondván: Ez vala, akiről mondám: Aki utánam jő, előttem lett, mert előbb volt nálamnál.

És az ő teljességéből vettünk mindnyájan kegyelmet is kegyelemért.

Mert a törvény Mózes által adatott, a kegyelem pedig és az igazság Jézus Krisztus által lett.

Az Istent soha senki nem látta; az egyszülött Fiú, aki az Atya kebelében van, az jelentette ki őt." - János evangéliuma 1:1-18


"Az Atya szereti a Fiút, és az ő kezébe adott mindent.

Aki hisz a Fiúban, örök élete van; aki pedig nem enged a Fiúnak, nem lát életet, hanem az Isten haragja marad rajta." - János evangéliuma 3:35-36


"Jézus pedig monda nékik: Én vagyok az életnek ama kenyere; aki hozzám jő, semmiképpen meg nem éhezik, és aki hisz bennem, meg nem szomjúhozik soha." - János evangéliuma 6:35


"Az ünnep utolsó nagy napján pedig felálla Jézus és kiálta, mondván: Ha valaki szomjúhozik, jőjjön én hozzám, és igyék.

Aki hisz én bennem, amint az írás mondotta, élő víznek folyamai ömlenek annak belsejéből.

Ezt pedig mondja vala a Lélekről, amelyet veendők valának az ő benne hívők" - János evangéliuma 7:37-39


"Az én juhaim hallják az én szómat, és én ismerem őket, és követnek engem:

És én örök életet adok nékik; és soha örökké el nem vesznek, és senki ki nem ragadja őket az én kezemből.

Az én Atyám, aki azokat adta nékem, nagyobb mindeneknél; és senki sem ragadhatja ki azokat az én Atyámnak kezéből.

Én és az Atya egy vagyunk." - János evangéliuma 10:27-30


"Nincsen senkiben nagyobb szeretet annál, mintha valaki életét adja az ő barátaiért." - János evangéliuma 15:13

(És ő meghalt értünk és feltámadt.)


"Ti az én barátaim vagytok, ha azokat cselekszitek, amiket én parancsolok néktek.

Nem mondalak többé titeket szolgáknak; mert a szolga nem tudja, mit cselekszik az ő ura; titeket pedig barátaimnak mondottalak; mert mindazt, amit az én Atyámtól hallottam, tudtul adtam néktek.

Nem ti választottatok engem, hanem én választottalak titeket, és én rendeltelek titeket, hogy ti elmenjetek és gyümölcsöt teremjetek, és a ti gyümölcsötök megmaradjon; hogy akármit kértek az Atyától az én nevemben, megadja néktek." - János evangéliuma 15:14-16


"És titeket, kik holtak valátok a bűnökben és a ti testeteknek körülmetéletlenségében, megelevenített együtt Ő vele, megbocsátván minden bűnötöket,

Az által, hogy eltörölte a parancsolatokban ellenünk szóló kézírást, amely ellenünkre volt nekünk, és azt eltette az útból, odaszegezvén azt a keresztfára;

Lefegyverezvén a fejedelemségeket és a hatalmasságokat, őket bátran mutogatta, diadalt vévén rajtok abban." - Kolossé 2:13-15


Isten annyira szeret minket, hogy az Ő egyetlen fiát, Jézus Krisztust adta értünk, hogy nekünk örök életünk legyen.


Jézus eljövén, tanította az embereket, meggyógyította őket bajaikból, gonosz szellemeket űzött, hirdette nekik az Isten igazságát.


Majd semmi gonoszat nem tévén elfogták, megkínozták, kigúnyolták őt. Majd keresztre feszítették, ezzel megölvén őt. De ő harmadnapra feltámadt! És nem tudta a halál őt fogva tartani. Legyőzte a gonosz minden erejét. És felment az Isten jobbjára. És örökké él! És ő a mindenség Ura.


És aki hisz Jézusban, annak is örök élete van.

2023. jan. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Buddha - Mohamed - Jézus


Melyikük a kakukktojás??? Azaz Melyiküknél van az igazság???

2023. jan. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Melyikük a Kakukktojás??? Buddha, Mohamed.

Melyiküknél van az igazság??? jézus.


Buddha: szóbeli tanításairól készült feljegyzések vannak. Buddha nem tartotta magát istennek, és nagyon keveset beszélt Istenről.


Mohamed: (i. sz. 570—632) az ő utolsó és legjelentősebb prófétája volt. Mivel nem hiszik, hogy Istennek volt fia, a muszlimok Jézus Krisztust Isten kisebb prófétájának tartják, de semmi többnek.


Jézus:A Biblia válasza Jézus nem csupán egy jó ember volt. Az mindenképpen tény, hogy ő volt az emberi történelem legjelentőségteljesebb személyisége. Figyeld meg, mit mondtak róla híres történészek és írók: „A názáreti Jézus. . . minden bizonnyal a történelem legmeghatározóbb alakja” (H. G. Wells angol történész).

2023. jan. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!