Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért pont engem választott...

Miért pont engem választott ki Jézus?

Figyelt kérdés

Évek óta próbálok megfejteni egy kérdést és minél jobban kutatom, keresem a válaszokat, mintha nem létezne rá válasz.

Régebben egészen más ember voltam. Egy időben teljesen elutasítottam Isten létezését, Jézust pedig egy népmesének gondoltam. Ez volt nagyjából 21 éves koromig.

Aztán csak elkezdtem tapasztalni, hogy mégis csak létezik valami földöntúli leírhatatlan, ami erőt ad a nehéz pillanatokban. Persze akkoriban még lázadozóbb szemléletű voltam. Vagyis így 13 év távlatábol magamra visszatekintve lázadozónak, énközpontúnak tűnök mai személyiségem számára.

Ebben az elmúlt 13 évben eljutottam a földi menyországba, legalább is itt Magyarországon. Nem voltak túl nagy céljaim: Feleség, gyerekek, ház, kocsi, barátok, munkahely. Minden meglett, bár sajnálatos módon még ateista koromból megmaradt egy elég csúf következmény: Drogfüggővé váltam.

De elkezdtem dolgozni ezen, hogy megszabaduljak a függőség rabságából. Nem mondom, hogy sima út volt és azt sem állítom, hogy teljesen megszabadultam ettől a szokásomtól, de az elmúlt 8 évben azért jelenős változásokon mentem át. Tényleg, próbáltam pszichológust, pszichiátert, önsegítő csoportokat, sőt kétszer még egy bentlakásos rehabra is elmentem. Igen, visszaestem többször is, de mégis valahogy sikerült e próbálkozások során elmélyítenem a kapcsolatomat Istennel. A családom ráment erre az egészre. A feleségemből leszbikus lett és lelépett Ausztriába a kölykökkel. Elváltunk, már 2 éve. Ezt a válást sajnálatos módon sikerült összeegyeztetnem a szentírással is. A gyerekek nagyon hiányoznak, de hál Istennek az elkövetkező hetet velük tölthettem.

A válás után történt, hogy főbe akartam lőni magam.


Teljesen szét voltam esve, darabokra hullott a jövőképem, mindenemet elvesztettem, igaz önként adtam oda az exemnek, mert nem akartam azzal háborúskodni, akit egykoron, talán még ma is szeretek. Hiszen ő a gyermekeim anyja. Űgy voltam vele, hogy főbe lövöm magam. Akkor megláttam egy keresztet és térdre rogyva imádkoztam, hogy ne kelljen így véget érnem, ,,Jézus, léci segíts felállnom!" Aztán valami megmagyarázhatatlan kijózanító erőt éreztem és attól a naptól, 2020 nyári napfordulóján új teremtés lettem, mondhatni újjá születtem.

Voltak botlásaim ezután is a józanodásban, vissza-vissza estem, de más lettem. Éltem. Élek.

Csak azt nem tudom, hogy miért. Mit kezdjek az életemmel? Imádkoztam az elmúlt években sokat, hogy felismerjem Isten velem kapcsolatos akaratát. Látom, érzem, tapasztalom, hogy működik az életemben. El is fogadom, hogy ott vagyok, ahol vagyok. Ám van bennem egy űr, amit Isten nem biztos, hogy be akar tölteni az életemben. Magányosnak érzem magam. persze nem élek egyedül, hanem 34 évesen a szüleimmel és narkós öcsémmel, akinek esze ágában sincs letenni a cuccot, ezzel nehezítve az én helyzetemet. Külön költözést nem engedhetem meg magamnak. Egyedül, ugyan hogyan vitelezhetnék ki egy albérletet?

Talán párt kellene választanom magamnak? Még egyszer megpróbálni? Ez lenne az, ami hiányzik? Egy párkapcsolat?

Végül is 2-3 év elegendő egy kapcsolat elgyászolásához, úgy vélem. De valamiért olyan tapasztalataim vannak a párkeresés és a párkapcsolat terén, hogy nem érzem magamat alkalmasnak arra, hogy képes legyek megbízni egy nőben. Mert legutóbb beletenyereltem az okos paráznába és azt kellett megtanulnom, hogy ez nem járható út. Arra is gondoltam, hogy ez az előző kapcsolatom is Isten akarata volt, ugyanis e 2 kicsi lelket egy hívő drogfüggő és egy okos parázna hívhatta életre. Gondolom a fiú ettől olyan zseniális csibész a leány pedig ettől olyan ártatlan álmodozó.

De még mindig nem jöttem rá arra, hogy mivégre vagyok még mindig ebben a világban. Remélem választ kapok a kérdésemre, ha más nem gyermekeimmel eltöltött hét talán elmozdít valamilyen irányba.

A válaszolókat pedig az Úr ihlesse meg egy hasznos válasszal!



2023. jan. 1. 22:20
1 2
 1/12 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
93%

Nem isten választott téged, hanem te választottad isten. (Bár az én vallásom szerint nem éppen jól csinálod, de ez az én hítem ebbe ne menjünk bele)


Ahogy régebben sem isten utasitott el téged, hanem te őt.


A problémáidra meg nem tudok különösebben jót ajánlani.


Amig a szüleiddel meg az öcséddel élsz nem hiszem hogy működö családot tudnál alapitani. Találnod kell valamilyen módszert hogy saját lábra tudj állni. Munka meg sporolás ezerrel, de ebben a válságban...


"De még mindig nem jöttem rá arra, hogy mivégre vagyok még mindig ebben a világban."


Én se, is szerintem halálomig, meg talán utána se fogok.


De a lényeg nem is az hogy miért lettünk, hanem hogy hogyan legyünk, mert ez befolyásolja hogy hogyan leszünk.


Ahogy elnézem eddig felsorolt érdemeid (A drog letétele, az őngyilkosság elkerülése, család alapitás) és általad elérni akart céljaid (Jelenlegi helyzeteden való változtatás igénye), szerintem jó irányba haladsz.


Csak gratulálni tudok, és szurkolni.

2023. jan. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

"A feleségemből leszbikus lett"

. Ja, mert az csak úgy megy. :)


Szerintem borzasztóan torzan látod a valóságot, jó lett volna, ha szakember tud segíteni, de ha végülis így boldogulsz, azzal nem ártasz senkinek.

2023. jan. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
51%
Engem Jézus nőkre vadászó sorozatgyilkosnak választott ki, bár, az nem leszek. :D
2023. jan. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Miért gondolod, hogy kiválasztott?
2023. jan. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert kérted és meghallgatott.
2023. jan. 2. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
44%
Szia! Most nem érek rá hosszabban válaszolni. Ha gondolod, írj privátot!
2023. jan. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%
neked Istenre van szukseged, ha ugy erzed hogy nem akarja betolteni az urt a szivedben, akkor az nem azert van mert Isten nem akarja, hanem mert nem adtal neki teljesen mindent. Mondj le mindenrol ami Isten es kozed all, Torekedj megismerni Ot a legjobban Biblia olvasassal, imadkozz hogy adjon remenyt az eletedbe, es sose hagyd el Ot. Kivanom neked a legjobbakat
2023. jan. 7. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

Erős harcost akar belőled faragni az Isten, akinek hamarosan sok dolga lesz. Azért adott ilyen megpróbáltatásokat, mert, tudta, hogy meg tudod csinálni.

Köszönöm, hogy megosztottad. Fontos ez az élmény. Masokat is megerősít, akik a mélyvízbe estek, de végig csinálják a "kiképzést". Magad is lathatod, pl. mennyire eltér a Jelenések könyvének Jézusa az evangéliumitól. Az ellenség spirituális háborút folytat a világ ellen, és eszerinti a válasz is. Már nincs sok hátra, az imádság, a meditáció hatása nagy a spirituális térben. Kitartás!

Láthatod itt is, hogy rögtön betámadják a történetedet. Nem tudják szó nélkül megállni, akik nem a saját akaratuk szerint cselekednek. Ebből is láthatod, hogy jól csinálod. Ha érdektelen lenne az utad, akkor ilyenekből nem váltana ki negatív reakciót. De azt is láthatod az idő vetületében, hogy egyre szánalmasabbak, bárgyúbbak, groteszkek a negatív próbálkozások. Maradj tudatos és akkor tudod tőlük tartani az érzelmi távolságot.


Jó volt ez a történet, tele szenvedéssel, de ott a happy end is benne, csak még nem látszik. Hogy akarjuk elkerülni a szenvedést, ha Jézus maga is felvállalta értünk? Ez a kuzdelem nem hiábavaló, majd meglátod.

Az Isten áldjon meg továbbra is, ahogy eddig kitartással.

2023. jan. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igen, azt magam is megtapasztaltam, hogy zajlik egy kőkemény spirituális háború. Ha körbe tekintek a világban azt látom, hogy szinte mindenki az ördög valamelyik játékával játszik. Igaz, ezen nem is lepődőm már meg ha figyelembe veszem, hogy mik az elvárások. Orba-szájba folyik a szex a kereskedelmi csatornákból, és az elterelés Istentől. Az ördög nem kis pályázik sajnos, gyakorlatilag el hitette már a világ jelentős részét. Én azt mondom, hogy már tart a visszaszámlálás és lassan lenullázódik a számláló, majd beteljesednek az apokaliptikus események. Essünk túl rajta, meg is érett már erre a világunk. Nem is vitatom, legyen meg az Úr akarata.

De hogy én hol foglalok helyet az eseményekben azt csak remélni tudom.


Miután kiírtam a kérdést eltöltöttem egy hetet a családi körömben. Az úgy feltöltött. Karácsony óta átrágtam magam ismét az evangéliumokon, a jelenéseken és a zsoltárokon. Hátha Isten válaszol valamiképpen nekem a felmerült kérdéseimre.

Ami így Istentől válaszként jött nekem, az ugyanaz, mint amit a 8-as válaszoló írt.

A negatív válaszolókat megtanultam kizárni, velük nem leállni vitatkozni.

2023. jan. 14. 14:18
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia mint hivő azt mondom Jézus jó űtra akar terelni célja van veled.


"A negatív válaszolókat megtanultam kizárni, velük nem leállni vitatkozni.


" véleménye mindenkinek lehet, mégha a tieddel nem is egyezik. A ló másik oldalára se kell esni.

2023. jan. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!