Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valahol olvastam, hogy lehet...

Valahol olvastam, hogy lehet privát beszélgetést kérni papoktól. Pontosan hogyan történik...A Beszélgetés? Minden hasznos infót örömmel fogadok!

Figyelt kérdés

Hogy ne teljesen tudatlanul menjek Beszélgetni, legyen némi sejtésem pontosan mik az illemszabályok egy ilyen horderejű találkozásnál..


- Hogy történik a bejelentkezés A Beszélgetésre? Telefonon, e-mailben, vagy csak odalépek hozzá mise után, hogy szeretnék időpontot kérni?

- Előre megbeszélt helyen történik A Beszélgetés?

- Akkor is bejelentkezhetek nála Beszélgetésre, ha nem az ő plébániájához tartozom?

- Mennyi ideig tart egy Beszélgetés?

- Milyen ruhában illik megjelenni A Beszélgetésen? Pl vasárnapi viseletben, évszakhoz megfelelő laza öltözetben?

- Papként, vagy civilként érkezik A Beszélgetésre? Hogy illik ilyenkor - civilként - megszólítani?

- Illik vinni ajándékot A Beszélgetésre, pl bort, szeszes italt, bonbont...vagy valami olyasmit amivel később is el tud játszani, pl puzzle-t, makettet, könyvet? Könyvből milyen fajtát?

- Milyen témák azok, amikről lehet Beszélgetni vele? Gondolom ne zúdítsam rá a lelki szennyvíztartályt, de lightosan elő lehet hozakodni néhány magán- és hitéleti témával, amiben szeretném kikérni a tanácsát?

- Kell e viszonozni A Beszélgetést, úgy értem vissza kell e dobni néha a labdát, hogy ő is mondjon valamit magáról?

- Búcsúzáskor kell adni perselypénzt?


2023. jan. 2. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"Milyen témák azok, amikről lehet Beszélgetni vele?"

Ha nem tudod, hogy miről akarsz beszélgetni egy pappal, akkor miért akarsz beszélgetni? Többnyire a papok elég elfoglaltak, nem feltétlenül érnek rá ilyen kötetlen csevejre.


"hogy ő is mondjon valamit magáról"

Nem fog magáról beszélni, tehát felesleges.


Nem kell se ajándék, se perselypénz.

2023. jan. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Altalaban egy konkret kerdessel kapcsolatban kerhetsz beszelgetest, ez lehet vallassal, hittel, lelki elettel kapcsolatos. Idopontot

kerhetsz tole szemelyesen vagy a plebanian keresztul, emailen vagy telefonon. Nem kell feltetlenul megmondani elore, hogy mirol lesz szo.

Majd megmondjak, hogy konkretan hova menj. Normalis ruhaban jelenj meg (nem kell kioltozni), ne vigyel semmilyen ajandekot, es neki nem kell penzt adni.

Papkent fog viselkedni es Atyanak szolitsd, magazva, ha csak o nem javasol valami mast.

Utana adhatsz adomanyt az egyhaznak vagy tehetsz a perselybe penzt. Ha adomanyt adsz, arrol adnak nyugtat. De nem kell adni.

Hogy mennyi ideig tart, az fugg a problema termeszetetol, a pap idejetol es a szemelyisegetol. Ha nem muszaj, ne tartsd fel hosszabb ideig, mint szukseges, mert elegge le vannak terhelve.

Mint minden ember, a papok is sokfelek, de altalaban elegge meg szoktak konnyiteni a kezdeti bizonytalansagot, legalabbis akiket en ismerek. Ha megmondod, hogy meg sosem voltal ilyesmin, es izgulsz, lehet, meg kedvesebb lesz.


"Akkor is bejelentkezhetek nála Beszélgetésre, ha nem az ő plébániájához tartozom?"

nem tudom: szerintem igen, de nem biztos


"Kell e viszonozni A Beszélgetést, úgy értem vissza kell e dobni néha a labdát, hogy ő is mondjon valamit magáról?"

Abszolut nem!

Lenyeg, hogy egy konkret kerdesed, problemad legyen, ami nyilvan van is, ha ilyesmire van szukseged.

2023. jan. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
es sztem 5-20 perc
2023. jan. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit túlmisztifikálod. Kiszemelsz egy szimpatikus papot, elmondod, hogy lelki beszélgetésre szeretnél bejelentkezni. Megbeszélitek, hogy mikor, szerintem kb. egy órát fog rád szánni alapból, de később lehet folytatni, ha szükséges. Arról beszélgettek, amiről akartok, nyilván alapvetően te akarod kikérni az ő véleményét, valamilyen kérdésed van. Nem kell se ajándékot vinni, se perselypénzt. A papok is ugyanolyan emberek, mint te vagy én - és kifejezetten ajánlom, hogy olyat válassz, aki így is viselkedik, nem távolságtartóan vagy ilyesmi.
2023. jan. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!