Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sokan nem tudják, hogy az...

Sokan nem tudják, hogy az evolúcióelmélet és a teremtés kéz a kézben jár, csak mindenki az ellenvetést veszi észre, a mesterek ezeket tudták még régen?

Figyelt kérdés
2023. jan. 3. 18:12
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
50%
Értem. De normálisan is lehet amúgy az emberhez beszélni, nem kell okoskodni.
2023. jan. 11. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Pombe 14. vagyok


Bármilyen Istent el lehet képzelni, bármilyen indoklással csak nem biztos, hogy passzolni fog a köritéshez.


Ezzel arra akarok kilyukadni, hogy amilyen istent te felvázoltál attól ertelmetlen lenne, parancsokat szabni és belekontárkodni a műbe.


Arról nem is beszélve, hogy egy örökén keresztül tökéletesen elvolt minden nélkül.


Plusz a kiállításos számítógépedre vissza térve valószínüleg senkit nem érdekelne ha pontosan tudnák hogyan működik és mit fog csinálni melyik pillanatban.


Szóval lehet elöszőr a tárgyalt isten paramétereit kéne meghatározni.

2023. jan. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 Pombe ***** válasza:
100%

#22: "Bármilyen Istent el lehet képzelni..."


Egyetértek, pontosan így van. Tehát így Istenről a bármilyen elképzelés jósága ugyanannyira nem cáfolható, mint amennyire nem is igazolható. Éppen ezért akadémikus a vita, mert pont ugyanannyira lehet igazam, mint neked is, és pont ugyanannyira tévedhetek, mint te is - ráadásul az is lehet, hogy egyikünknek sincs igaza, mert van egy harmadik verzió.


De a vita nem erről szólt. Te valamivel kapcsolatban nem tudtál elképzelni egy lehetséges indokot. Én csak adtam egyet. Minden további nélkül lehet az is igaz. Bár hamis is.


#7: "...valószínüleg senkit nem érdekelne ha pontosan tudnák hogyan működik..."


Ne má'... Mindenki a fejlettebb technológiát használja nyakra főre... Még annyi is elég a vásárlónak, hogy egyszerűen dicsekedhet a legújabb mobiltelefon-verzióval, pedig mondjuk lövete sincs arról, hogy az újdonságokat hogyan használja ki abban.


Ráadásul az evolválás technológiája maga a csoda, mert önmagában biztosítja azt, hogy sosem avul el, hiszen épp ez a technológia maga szavatolja azt, hogy mindig és mindig új, addig ismeretlen technológiákkal fog előrukkolni.


#22: "Szóval lehet elöszőr a tárgyalt isten paramétereit kéne meghatározni."


Isten milyenségéről fogalmunk sincs, sőt, azt se tudjuk, hogy van-e egyáltalán, szóval úgy definiálom, ahogy éppen nekem tetszik, és ezt már meg is tettem, vagyis az általam elképzelt Isten pont olyan kíváncsi, büszke (mindenki imádkozik hozzá, dicsérik, dicsőítik nyakra-főre, ergo mindenki úgy gondolja, hogy Isten imád lubickolni az emberek hízelgéséiben, és baromira jól esik neki a sok elismerés), játékos kedvű stbstb, mint bármilyen más ember is, mivel ha ember Istenhez hasonlatos, akkor Isten is az emberhez.


Úgy látod, hogy van értelme erről az egészről tovább vitázni? A semmit csépeljük csak a semmire se jó igazolásokkal és a semmire se jó cáfolgatásokkal is.

2023. jan. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Pombe ***** válasza:
100%

#22: "Ezzel arra akarok kilyukadni, hogy amilyen istent te felvázoltál attól ertelmetlen lenne, parancsokat szabni és belekontárkodni a műbe."


Hát, ezt is írja a Biblia:

"2 Mikor pedig elvégezé Isten hetednapon az ő munkáját, amelyet alkotott vala, megszűnék a hetedik napon minden munkájától, amelyet alkotott vala.

3 És megáldá Isten a hetedik napot, és megszentelé azt; mivelhogy azon szűnt vala meg minden munkájától, melyet teremtve szerzett vala Isten."


Ettől még csinálhat mellékesen csodákat is (mondjuk feltámasztási projekteket vezényel le, vagy dühében elpusztíthatja Szodoma és Gomora városait is „kénköves és tüzes eső”-vel, egy kisebb aszteroidát gondosan odaterelve... stbstb) és igazgathatja bármelyik evolválással kifejlődött kedvence sorsát, vagy éppen tanmeséket is reklámozhat a kijelölt evangélistái által... stbstb.


Nem igazán értem, hogy mi a problémád...

2023. jan. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Pombe


Pont arra próbáltam rá térni a 22es válaszommal, hogy amit én elöszőr írtam amiből indult ki a vita azt az én biblia ismeretem alapján írtam. Amivel nem egyezik szerinten az általad vázolt isten. Ennélfogva nem ugyan arról beszélünk és szerintem a maga istene kapcsán mindkettőnknek igaza van.


Vissza térve a 23. válaszodra pedig a vita már amennyire volt értelmetlen innentől. Csak gondoltam tisztázom a körülményeket.

2023. jan. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

24-es részben az a problémám, hogy akkor hazudott magáról az én meglárásom szerint. Vagy legalábbis a bibliai állitások nem igazak rá.


Persze ezzel sincs semmi gond és teljesen elképzelhető, hogy a bibliához van köze egy istennek de az hazudot benne ilyen vagy olyan módon.

2023. jan. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 Pombe ***** válasza:

#25 #26


Akkor Oké... :)

2023. jan. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!