Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan szoktál imádkozni?

Hogyan szoktál imádkozni?

Figyelt kérdés

2023. jan. 7. 23:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
itthon, meg gyújtok egy gyertyát vagy csak gyertya nélkül, angyalokhoz is
2023. jan. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Olyankor néha csillagok potyognak az égből, szóval lehetőleg nem csinálom sűrűn.
2023. jan. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyelveken és saját szavaimmal.
2023. jan. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Lucifer-666 ***** válasza:
0%

Megvágom a tenyeremet és egy kis fagysztott hamuval összekeverem a tűz fölött (egy okoubaka halálfa kérgéből készült laposnál mélyebb tányérban).

Kátrányt és földet keverek a főzetbe, majd beleaprítok egy kis erdei gombát és óriás burgundi répát. Jaj bocsi, az már másik recept.

A cuccot felforrósítom és szalmát dobálok a füstben egy szimbólum közepén, viszont a többi szigorúan titkos...

2023. jan. 8. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%
Nemszoktam
2023. jan. 8. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%
Letérdelek, vetek egy keresztet és imádkozok. Olykor saját szavakkal, de szoktam zsolozsmázni, az Úragyalát olykor magyarul, olykor latinul mondom. És van, hogy csak fekszek, bekapcsolok egy olyan zenét (esetemben általában megzenésített latin imádságok) és nézek egy szentképet/ keresztet és csak hallgatom. Út közben szoktam néha rózsafüzért imádkozni, ezt is olykor latinul, olykor magyarul. Aztán rendszeres szentmise látogató vagyok, ez is egyfajta ima, valamint szentségimádásokra szoktam menni. Emellett lelki olvasmányokat olvasok és bár nem eleget, de olvasom a Szentírást. Végül pedig sok röpimát/ fohászt mondok egyes cselekmények előtt, vagy csak ha eszembe jut valami. Ez fedi le nagyjából az én imaéletem.
2023. jan. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 KZitus ***** válasza:
100%

Szia

Tiszta szívből, könyörögve és hálát adva.

2023. jan. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Többféle módon szoktam imádkozni.

-nyelveken

-kötött imákkal

-sétálás közben

-unatkozás/barmilyen munka közben

-elcsendesedve

-saját szavaimmal



Igazából az egész napom egy nagy ima. Életem minden pillanatában megélem Isten jelenlétét. Többször beszélek Hozzá a napjaim folyamán akár gondolatban, akár szóban.

2023. febr. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
48%
Sehogy. Tudományosan be lett bizonyítva, hogy az ima nem hat.
dec. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
EZ így nem igaz, mivel teljesen korrekt placebohatása van - tehát, aki hisz benne, annak érdemes imádkozni.
dec. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!