Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn ha Keresztényként megtarto...

Bűn ha Keresztényként megtartom a Tavaszünnepet?

Figyelt kérdés

Eléggé érdekel és szeretem is a keleti kultúrát. (A vallásukat kivéve persze.) Természetesen semmilyen Buddhista dolgot nem szeretnék csinálni, csak pár -szerintem- ártatlan tradíciót. (pl. ezeket ahhoz tudnám hasonlítani mint újévkor a lencse evés, stb.) Gyakorlatilag az "ünneplés" egy kis tradícionális kínai tea ivásban, arany-sárga dekorációban, és baozi-evésben kimerül.) De pl. hogy milyen év lesz (az állatok váltakoznak) nem nagyon érdekel, mert tudom hogy nem ettől függ hogy Isten szeret-e.


Egyébként ha nem tudod mi az a Tavaszünnep, akkor még a "Holdünnep", a "Kínai újév" és a "Holdújév" kifejezéseket hallhattad rá.

Nem érzem hogy Isten vissza akarna tartani. Pl. a Halloweennél érzem hogy meddig "szabad" elmennem (egy kis Pumpkin spice meg horrofilm, semmi extra) de itt furcsa módon nem észlelek visszatartást.



2023. jan. 11. 19:54
 1/5 A kérdező kommentje:
Update: Dél-Koreában is ünneplik, ők pedig Keresztény ország. Szóval nem aggódom.
2023. jan. 11. 20:02
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem minősül bálvány imádásnak vagy hasonlónak. Inkább olyan mint egy játék, színészkedés vagy hasonló. Ezért nem számít bűnnek az ha kíváncsiságból megtartasz akármilyen ünnepet.
2023. jan. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem attól függ, hogy milyen indíttatásból tartod. A zsidóknak is voltak évszakokhoz kötődő ünnepeik.
2023. jan. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 szp72 ***** válasza:
62%

Jaj de jó, hogy vége a télnek és végre itt a tavasz! Egy ilyen tartalmú ünneplésben semmi rosszat nem látok, még akkor se ha formailag egy pogány szokás szerint történik. A forma persze valamilyen szellemi tartalmat is kifejezhet, ami viszont már lehet problémás.


A lencseevés szokása újévkor például eredendően egy babona, a lencseevés ugye nem adhat sok pénzt. Ha azonban nem babonaként, hanem pusztán népi hagyományként, vágyaink kifejezéseként tartjuk, akkor nem helyteleníthető: Bárcsak annyi pénzem lenne, amennyi sok lencsét most megeszek.


A szokást megkeresztelve, keresztény tartalommal megtöltve pedig egyenesen áldássá is válhat: Gondviselő Atyánk! Hálát adunk a sok lencséért, amit most elfogyaszthatunk, kérünk áldj meg az újesztendőben elegendően sok pénzzel is, hogy tudjunk gondoskodni magunkról, s hogy másokkal megosztva jótékonykodjunk.


Nem lehet bűn a tavaszt teaivással ünnepelni, de ha mondjuk az egyfajta italáldozat a tavasz istennek, akkor nyilván nem vehetünk részt egy ilyen ceremónián.

2023. jan. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem miért lenne bűn egy keresztény részéről résztvenni egy keleti ünnepen. Ez már egy kicsit túlzásnak tűnik.


Ha így nézük akkor egyetlen egy ünnepen sem szabadna részt venni, ami nem keresztény vagy alapjaiban Zsidőó ünnep!!! Sem Május elseje, sem Augusztus 20.-a sem Március 15.-e sem stb. stb. Ugye belátjuk, hogy ez abszurd. A baj akkor kezdődne és akkor lenne, ha idegen Istenimádatról lenne szó és annak a megünnepléséről, imádatáról, tiszteletéről. Ám szerintem ilyenről nincsen szó. De mindenki ítélje meg és döntse el magában!!!

2023. jan. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!