Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az hogy a különböző...

Miért van az hogy a különböző keresztény felekezetek tagjai megnézhetik egymás miésit , vagy részt vehetnek rajtuk? Azt hittem mindenki csak a saját felekezete miséit nézheti stb.

Figyelt kérdés
Üdv a kérdés adott, és tudom hogy nem mindenki misének hivja. Tényleg a különböző felekezeti tagok szabadon nézhetik egymás miséit, részt vehetnek rajtuk?
2023. jan. 12. 16:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy dolog a "megnézés", passzív részvétel, és más az aktív részvétel.

A klf. katolikusok áldozhatnak is egymásmiséin (ők mind a római pápa alá tartoznak), de a protestánsoknál más a helyzet.

A protestánsoknál felekezetenként és országonként változó az aktív részvétel lehetősége.

2023. jan. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne? Én pl. protestáns vagyok, más protestáns felekezetek szertartásain is otthon érzem magam, de néha volt alkalom, hogy misén is részt vettem. Még a katolikusok sem néztek ki soha, pedig elég nyilvánvaló volt, hogy nem vagyok katolikus.
2023. jan. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Értem itt a gyakorin egy kérdésemre irták, hogy a római katolikusok és a reformátusok simán nézhetik 1más miséit, és tegnap a facén is irta nekem 1 katolikus lány, hogy semmilyen szabály nincs arra, hogy a felekezetek tagjai nézhetik e a másik Isten tiszteletét. Sőt én úgy tudom, hogy református embder simán bemegy 1 katolikus misére, ha épp nincs a közelébe református templom, (úgy tudom katolikus templom jóval sürübben van) , ez is igaz? A passziv részvétel mit jelent? Meghallgatja a prédikációt stb, aztán ennyi?
2023. jan. 12. 17:45
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Részt vehetnek egymás istentiszteleti alkalmain, de már benne nem, tehát egy katolikus nem úrvacsorázhat református vagy evangélikus istentiszteleten, egy protestáns se áldozhat katolikus misén. Viszont a katolikusok és keleti keresztények már szükség esetén igen. Ha például egy ortodox nem tud elmenni ortodox liturgiára, mert felénk kevés ilyen hely van, akkor elmehet katolikus misére és részt is vehet benne, tehát áldozhat.
2023. jan. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Már miért ne nézhetné meg? Nem is értem. Mi történik, ha megnézi? És fel se fog tűnni senkinek, mert nincs a vallása a homlokára írva.

Annyi lehet legfeljebb, hogy a protestáns nem térdel le, amikor a misén az a rész jön.

2023. jan. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

4 es értem, tehát ha pridikációt szeretne hallgatni átélni a mise ezen részét azt bátran megteheti akármilyen templomban (kereszténybe) 1 adott vallásu ember. (vagy a tv-be nézi) .


5 ös úgy értettem, hogy nem e azt gondolják, hogy ezt a vallásuk szabályai nem engedik. Nem úgy értettem, hogy kinézik a templomból, úgy tudom pl katolikus és református templom is szeretettel vár bárkit aki bemenne. (tudom még vannak keresztény felekezetek én erről a kettőről olvastam/hallottam ezt, hogy bárki beülhet a misére nem csak az adott vallású)

2023. jan. 13. 10:26
 7/18 A kérdező kommentje:
"pridikációt " prédikációt
2023. jan. 13. 10:27
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Normális keresztényektől soha nem hallottam még ilyet. Hit Gyülisektől meg Jehova Tanúktól igen, de a Hit Gyüli is sokat lazult már ezen a téren, most már általában elmennek pl.a katolikus rokonaik templomi esküvőjére, ami 20-25 éve még tilos volt.
2023. jan. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
köszi
2023. jan. 13. 11:26
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

resztvenni resztvehet, csak a szentsegekhez nem jarulhat (urvacsora, aldozas, gyonas stb). semmi titok nincs.

annyi, hogy pl. ha egy romai katolikusnak miselatogatasai kotelezettsege van, minden vasarnap vagy "parancsolt" unnepeken, akkor azt nem valthatja ki egy evangelikus istentsztelettel

tehat elmehet, csak el kell mennie katolikusra is, en ugy tudom

2023. jan. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!