Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pontosan hogy van az a Tórában...

Pontosan hogy van az a Tórában megfogalmazva, hogy Isten a zsidóknak adja örökségül örökké Izraelt?

Figyelt kérdés

2023. jan. 16. 16:11
 1/4 KZitus ***** válasza:
100%

1Mózes 15:18

"Ezen a napon Jehova szövetséget kötött Ábrámmal, ezt mondva: „A te utódodnak adom ezt a földet az Egyiptom-folyótól a nagy folyóig, az Eufráteszig:"

1Mózes 26:3

"Lakjál bevándorlóként ezen a földön, és én veled leszek továbbra is, és megáldalak, mert neked és az utódodnak adom ezeket a földeket mind, és teljesítem az esküt, amelyet az apádnak, Ábrahámnak tettem:"

1Mózes 13:14, 15

"Jehova ezt mondta Ábrámnak, miután Lót elvált tőle: „Tekints fel, kérlek, és nézz szét arról a helyről, ahol vagy, észak, dél, kelet és nyugat felé, mert az egész földet, amelyet látsz, végleg neked és az utódodnak adom."

5Mózes 34:1-4

"Mózes azután felment Moáb kietlen síkságáról a Nébó-hegyre, a Piszga tetejére, mely Jerikóval szemben van. Jehova megmutatta neki az egész földet Gileádtól Dánig, egész Naftalit, Efraim és Manassé földjét, Júdának egész földjét a nyugati tengerig, a Negebet és a Jordán-környéket, a pálmafák városának, Jerikónak a völgyét, egészen Coárig.

Majd Jehova így szólt hozzá: „Ez az a föld, amely felől megesküdtem Ábrahámnak, Izsáknak és Jákobnak, ezt mondva: »A te utódodnak adom.«

2023. jan. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"És az Örökkévaló szólt Ábrámhoz, miután Lót elvált tőle: „Emeld fel szemed és nézz le arról a helyről, ahol vagy, északra és délre, keletre és nyugatra, mert az egész országot, amelyet látsz, NEKED ADOM és magzataidnak ÖRÖKRE..." - 1Mózes 13:14-15

"az lesz örökösöd, aki testedből származik.” - 1Mózes 15:4

"szövetségemet Izsákkal kötöm meg" 1Mózes 17:21

" És íme, az Örökkévaló áll mellette és szól: „Én vagyok az Örökkévaló, atyád, Ábrahám Istene és Izsák Istene, a földet, amelyen fekszel, neked adom és magzataidnak. ..." 1Mózes 28:13 - 15

Ezzel most már Jákóbnak is megerõsítette, hogy Neki és leszármazottainak adja Erec Ysróélt.

"És leszállottam, hogy kiszabadítsam őket Egyiptom kezéből és felhozzam abból az országból egy jó és tágas országba, egy tejjel-mézzel folyó országba, a Kanaáni, a Hitti, az Emóri, a Perizzi, a Hivvi és a Jebúszi helyére." 2Mózes 3,8

"És történni fog, midőn bementek abba az országba, amelyet az Örökkévaló nektek ad ..." 2Mózes 12,25

"És megszabom határodat a Sástengertől a filiszteus-tengerig, a sivatagtól a folyamig" 2Mózes 23,31

2023. jan. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2 idézetek az un Hertz-Bibliából (Mózes öt Könyve és aHaftárák)

Ez 2Mózes 23,31-hez a következõ jegyzetet fûzi.

A Sástengertől. Lásd X:19-hez.

a filiszteus-tengerig. A Földközi-tenger délkeleti partja, amely a filiszteusok területe volt.

a sivatagtól. Palesztina déli részén, amelyen átvonultak.

a folyamig. Nem a Nílusra, hanem az Eufráteszre vonatkozik. A héber állam határai Dávid és

Salamon idejében az Eufráteszig terjedtek.


Lásd X:19-hez-2Mózes 10,19


a Sástengerbe. A könnyű szellőn lebeg a sáskaraj, de a vihar magával ragadja és lesújtja és ha vízre

ér, tönkremegy. Plinius is beszél sáskarajokról, amelyeket a szél elvitt és a tengerbe sodort.

a Sástengerbe. A LXX. alapján „vörös tengernek” fordítják. Nevét talán a korallokról, amelyek

vizében vannak, a partmenti hegyek színéről vagy a benne tükröződő nap izzásától kapta. Az Imit


régi fordítása: „nádastenger”.

2023. jan. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Blackice75 ***** válasza:

Kedves Kérdező.

Sehol Torában(Mózes 5 könyve), nincs olyan hogy a zsidók öröklik izraelt.

Én személy szerint úgy gondolom, hogy a kérdéseddel azt szeretnéd tisztázni, hogy a Tora melyik részében ígéri oda az Atya kánaán(ígéret) földjét az izraelitáknak.

Számodra tisztázni kell azt, hogy ki és mi Izrael, és ki és mi a zsidó. Mert ez fontos ahhoz hogy megértsd, előszőr is a saját kérdésedet, és aztán a választ rá!

Az első 3 válaszadó kicsit rátapintott a lényegre, de szerintem nincs elég ismeretük a Torából, és nem is értik meg azt, így nem adhattak neked teljesen átfogó, részletes választ a kérdésedre, sőt fel sem tűnt nekik, hogy a kérdésed poénosan abszurdum ebben a formában.

Ne vedd rossz néven de én egy kicsit elmosolyogtam magam amikor elolvastam :)


Első és fontos érdekessége ennek az egésznek az, hogy az izraelita az nem csak zsidó, de zsidó az izraelita.

A második érdekessége ennek az, hogy Ábrahám akinek és az ő magvának ő utána ígérte kánaán földjét nem volt Yahudim(zsidó).Akkor a föld hátán még nem éltek zsidók, vagyis héber néven Yahudim-ok

Ebből aztán következtethetünk arra, hogy Ábrahám fia Izsák sem volt zsidó(Yahudim). amikor Izsák megszületett, a földön még mindig nyoma sem volt zsidónak.

Ebből meg egyértelműen adódik az hogy Ábrahám unokája, aki Izsák fia vagyis Jákob, akit elnevezett az Atya Izraelnek, szintén nem volt zsidó! És zsidó nemzettség még akkor sem létezett a föld hátán.

Ők héberek voltak!


Tehát amikor az Atya megkötötte Ábrahámmal az örök szövetséget, és odaígérte neki és az ő magvának őutána kánaán földjét itt:


1Mózes 17:7-8 versek

7.És megállapítom az én szövetségemet én közöttem és te közötted, és te utánad a te magod között annak nemzedékei szerint örök szövetségűl, hogy legyek tenéked Istened, és a te magodnak te utánad.


8.És adom tenéked és a te magodnak te utánnad a te bujdosásod földét, Kanaánnak egész földét, örök birtokul; és Istenök lészek nékik.


Tehát az Atya mint látható, nem a zsidókkal kötötte meg a szövetséget, és nem nekik ígérte oda a kánaán földjét, hanem Ábrahámmal tárgyalta le a dolgot, és aztán az ő magvával őutána.


Így most aztán jogosan felmerülhet a kérdés benned kedves kérdező, hogy hogy kerülnek mégis bele a képletbe a zsidó?


Nos Ábrahám unokájának Jákobnak aki Izsák fia, akit átnevezett az Atya Izráelnek, 4 feleségétől született 12 fia. Izrael 12 fiának leszármazottai alkotják a 13 izraeli törzset, és ez 13 törzs alkotja a teljes izraeli nemzetet. Hogy miért 13, amikor Jákobnak csak 12 fia van? ezt majd máskor ha érdekel téged kedves kérdező



Mind a 13 törzs az ősapáik nevéről lett elnevezve Izráel(Jákob) 12 fia és 2 unokájának neve után.


És akkor most nézzük meg mikortól léteznek az úgynevezett zsidók(Yahudim):


Jákob egyik felesége Lea szült Jákobnak 6 fiút, név szerint ezeket:


Rúben,Simeon, Lévi, Júda(Yahuda)!!!, Izsakhár és Zebulon.

Ők ugye Ábrahám dédunokái, vagyis Ábrahám magva, és ezeknek a majd születő gyerekeik is Ábrahám magva lesz.


A negyedik fiúnak a Yahuda nevet adták, amit Júdaként fordítanak magyarra,

a leszármazottait meg zsidóknak nevezik(szerintem gúnyolják)


Tehát a Yahudim(zsidó) a 13 izraelita törzs egyike, így Ábrahám magva, és az ígéret szerint örökösök, ha hallgatnak az Atyára és a Tora szerint élnek!


Manapság minden héberül beszélőt zsidónak mondanak, de ha nem Yahuda az ősapja akitől származik, akkor bizony nem zsidó, vagyis nem Yahudim!


A másik pedig az, hogy az Atyánál nem kivétel az ha valaki testi, genetikai leszármazottja Ábrahámnak. Ha nem fogadja el vagy megtöri a szövetséget úgy hogy nem a Tora szerint él, akkor abszolút pogánynak számít, mint bárki más aki nem úgy él.


a Torában értésére adta az Atya mindenkinek Ábrahámtól a mai napig, és tovább az idők végéig, hogy az az ember számít igaz izraelitának és Ábrahám magvának, aki teljes szívéből, teljes lelkéből keresi őt úgy, hallgat az Ő szavára(rendeletei, parancsolatai, törvényei vagyis a Tora), nemzeti és nyelvi hovatartozástól függetlenül.


Tehát teljesen mindegy hogy angol, magyar, cigány, német, spanyol, bantu, tamil, kínai, román vagy bármilyen is az egyén, ha cselekszi azt amit az Atya kér tőle és nem hajlik el attól sem jobbra, sem balra, és nem vesz el abból, és nem tesz hozzá, akkor az az egyén IGAZ IZRAELITA és Ábrahám magva, és az ígéret szerint meg örököse lesz a földnek.


2Móz 12,49

Egy törvénye legyen az ott születettnek és a JÖVEVÉNY, a ki közöttetek tartózkodik.


3Móz 19,34

Olyan legyen néktek a JÖVEVÉNY, a ki nálatok tartózkodik, mintha közületek való benszülött volna, és szeressed azt mint magadat, mert jövevények voltatok Égyiptom földén. Én vagyok az Úr, a ti Istenetek.


3Móz 24,22

Egy törvény legyen nálatok: a jövevény olyan legyen, mint a benszülött, mert én vagyok az Úr, a ti Istenetek.


4Móz 15,16

Egy törvényetek legyen, és egy szabályotok néktek és a jövevénynek, a mely közöttetek lakik.


Törvény=Tora


idegen,jövevény=nem testi izraelita, nem Ábrahám testi leszármazottja


Tehát nem vallásokban kell bólyóngani és szépen csengő filozófiákat hallgatni arról hogy az Atya neve sem a szava nem számít, sőt bűn arra hallgatni, amik majd a halálra visznek, hanem ha élni akarunk meg kell térnünk a mi Atyánkhoz és hallgatnunk kell az Ő szavára és beiktatni azt a mindennapi életünkbe, hogy megemlékezzen rólunk majd a mi Atyánk az idők végén ahogy azt megígérte.


3Móz 18,5

Tartsátok meg azért az én rendeleteimet és az én végzéseimet, a melyeket ha megcselekszik az ember, ÉL azok által. Én vagyok az Úr.



HalleluYah

2023. jan. 18. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!