Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha létezik egy teremtő isten,...

Ha létezik egy teremtő isten, miért nem volt képes valami egyértelmű üzenet megfogalmazására a teremtményei számára?

Figyelt kérdés
2018. júl. 3. 12:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
22%

Fura, mert nekem egyértelmű a teremtő üzenete(i) és sok embertársam számára is.

Tehát javítsuk az indító kérdést:

"Ha létezik egy teremtő Isten, miért nem volt képes valami egyértelmű üzenet megfogalmazására, hogy másokon kívül én is értsem?"

2018. júl. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
2%

Adott egyértelmű üzenetet:

[link]

2018. júl. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Valamit itt nagyon félreértettetek.

Segítségképp, az egyértelmű szó jelentése a magyar nyelvben:

[link]

2018. júl. 3. 13:33
 4/22 anonim ***** válasza:
0%
Mert mindig lesznek, akik nem fognak hinni benne! Nézd, a világ legnagyobb része vallásos! Akik nem hallottam a kereszténységről és Krisztusról, azok a magatartásuk alapján lesznek ítélve. Akik hallottak, és tudnak róla, azok a hitük alapján is. Rengeteg hívő van, láthatod, hogy sokan egyértelmű bizonyítékot kaptak.
2018. júl. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Hogy létezik bármilyen egyértelmű isteni üzenet, azt kapásból megcáfolja már az is, hogy többféle vallás, na meg ateizmus, agnoszticizmus és létezik.

Újabb cáfolat hogy még adott valláson belül is eltérő felekezetek vannak. Sőt, még az egyes felekezeteken belül is sokszor eltér egy-egy ember értelmezése a saját vallásával kapcsolatban.


Eleve ha valamihez hitre van szükség, az kapásból kizárja az egyértelműség fogalmát.

2018. júl. 3. 14:39
 6/22 anonim válasza:
Abból a tévhitből indulsz ki, hogy Isten valamiféle személy egy felfoghatatlan "erő" helyett. Isten "üzenetét" azok tudták tolmácsolni, akik ráhangolódtak és összhangban éltek vele, viszont az emberi különbözőségeik miatt ezt mindannyian másként továbbították. Ennek ellenére a vallások központi magja nagyjából megegyezik, legfeljebb az értelmezésekben vannak kisebb-nagyobb eltérések.
2018. júl. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

"Abból a tévhitből indulsz ki, hogy Isten valamiféle személy egy felfoghatatlan "erő" helyett"

A nagyobb vallások istenképei erősen antropomorfizáltak, a hívek maguk (illetve a szent irataik) aggatják tele emberi tulajdonságokkal, miközben a szándékait, tetteit próbálják magyarázni, megindokolni. Én csupán erre reflektáltam a kérdésemben.

2018. júl. 3. 14:56
 8/22 anonim ***** válasza:
21%

"Hogy létezik bármilyen egyértelmű isteni üzenet, azt kapásból megcáfolja már az is, hogy többféle vallás"

Ekkora marhaságot is ritkán olvasni:)

Szóval szerinted egy igazság csak addig igazság, amíg mellé nem költök dezinformációkat. Onnantól a dezinformációk léte miatt az igazság sem igaz többet. Hát brávó:)

De figyelj: az, hogy létezik más vallás is, egyértelműen bizonyítja a Biblia igazát. A sátán dolgozik, létrehozta a többi vallást, hogy bekavarjon. Tudjuk, hogy a hazugság akkor ütősebb, ha egy kis igazság is bele van csepegtetve


Cáfoljalak még harmadik és negyedik módon is?

2018. júl. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

"Szóval szerinted egy igazság csak addig igazság, amíg mellé nem költök dezinformációkat"

Ennyire nem megy a szövegértés? Egy szót nem írtam sehol bármiféle igazságról.

2018. júl. 3. 16:30
 10/22 A kérdező kommentje:

"Cáfoljalak még harmadik és negyedik módon is?"

Mielőtt cáfolatban gondolkodnál, előbb nem ártana elsajátítanod egyrészről a kérdés értelmezésének képességét. Egyelőre nemhogy cáfolni nem tudtál semmit, nem is arra válaszoltál, amit írtam.

Másrészről néhány alapfogalmat sem ártana megtanulnod, hogy ne sülj fel úgy, mint az első kommenteddel, amikor még azt sem értetted mit jelent az egyértelmű szó.

2018. júl. 3. 16:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!