Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bő egyéve már annak, hogy...

Bő egyéve már annak, hogy megtértem, sőt már lassacskán másfél éve ennek, de még mindig közösség/gyülekezet nélkül vagyok. Előfordulhat, hogy ez Isten akarata és nem akarja még, hogy tagja legyek egy gyülekezetnek/közösségnek bizonyos okok miatt?

Figyelt kérdés

Mint mondtam már kb másfél éve ennek. Kezdetben annyira nem is foglalkoztam vele, de már jónéhány hónapja van bennem egy kérdőjel ezzel kapcsolatosan.

Vajon lehet ez Isten akarata, hogy még egyelőre hanyagoljam a közösséget? Sokszor úgyéreztem már, hogy amíg egyes bűneimtől nem tudok megszabadulni, addig nemvagyok alkalmas arra, hogy bármely gyülekezet tagja legyek. Bár a Biblia is azt írja nem egy helyen, hogy a gyülekezet arra is jó, hogy az emberek egymás terhét hordozzák.Bár nem pontosan így, de a lényeg benne van, amir írtam.


Mit tegyek tehát ezügyben?

Amúgy salgótarjáni vagyok.


2023. jan. 24. 16:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
76%
Én kamasz korom közepén tértem meg, azóta sok év eltelt és sose voltam ilyen tagja. Nem találtam sose. De talán nincs is igazából. Nehéz igaz hitűeket találni.
2023. jan. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 KZitus ***** válasza:
77%

Szia

Az aki "megtért", megfogadja a Biblia tanitásait, ezt is ami a kérdésedet érinti: "Ezenkívül figyeljünk egymásra, hogy szeretetre és jótettekre ösztönözzük egymást, és ne hanyagoljuk el az összejöveteleinket, mint szokásuk némelyeknek, hanem bátorítsuk egymást, éspedig annál inkább, minél inkább közeledni látjátok azt a napot." Zsidók(Héberek) 10:24,25

2023. jan. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
43%
Semmi baj azzal, ha nem vagy tagja egy konkrét gyülekezetnek sem. Én egy nagyon vallásos családba születtem bele, de felnőttként elhagytam azt a vallást, amit belém neveltek, mert úgy éreztem, annak a hozzáállásnak, amit ott tanúsítottak (ítélkezés, érzelmi zsarolás, megfélemlítés stb.), semmi köze a Bibliában lévő felebaráti szeretethez és elfogadáshoz. Elég sok más gyülekezetben jártam már azóta, de egyiknél se éreztem úgy, hogy a bibliai Jézust képviselik. Én úgy tapasztaltam, hogy a vallások/gyülekezetek lényege mindig az, hogy a magasabb pozícióban lévő vallási vezetők lehúzzák az egyszerű híveket főleg anyagilag, de sokszor lelkileg is, illetve Istenre hivatkozva visszaélnek a saját hatalmi helyzetükkel. Én úgy döntöttem, hogy ebből nem kérek, de szerencsére enélkül is teljesen lehetséges olyan életet élni, amire Jézus biztat minket.
2023. jan. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

"Hasíts el egy fát! Én ott vagyok. Emeld föl a követ! És meg fogtok találni

engem ott." (Tamás 77:2)


A hithez nincs szükség templomra, gyülekezetre. A közösség miatt van.

Egy elvonult remete hitbeli munkája sem alacsonyabb rendű bárki másénál.

2023. jan. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Én is tarjáni vagyok, de még az életben nem éreztem itt késztetést bármiféle közösségbe járni.
2023. jan. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Én is, detto. Milyen spéci közösség lenne amúgy?
2023. jan. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

6-os

dettó mi?

Tarjáni vagy te is?


Mit értesz spéci közösség alatt?

2023. jan. 24. 18:54
 8/25 anonim ***** válasza:

Ja,

El se tudom, mi lenne az a különleges közösség, amihez tartozni kell kellene.


Amúgy Jézus azt mondta, egymásnak kell elmondani a bűnöket. Elég 2 ember.

2023. jan. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
*képzelni
2023. jan. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
20%

Tisztelt kérdező!

Azt írod megtértél. Azt elárulod, hogy mi alapján történt ez? Milyen szellemi irányultság, ideológia, esetleg csoport, egyéb tanítás segített?


A másik, ennél fontosabb kérdések: a bibliában van-e arra példa, hogy az akkor létező és Isten előtt egyetlenként elismert keresztény csoporton kívül valaki "megtért" és nem tartozott egyik gyülekeznek sem? Vagyis akkor természetesen az egyetlen egyház valamelyik gyűlöletébe sem?


Hogyan lehet ettől függetlenül csak úgy "megtérni"?


Jézus azt mondta, hogy "... Ha megismeritek az igazságot, az igazság szabaddá tesz titeket".


Jézus és az egész Biblia a isteni igazság ismeretéhez kötötte a szellemi szabadságot, vagyis természetesen az igaz keresztényi tanításokat, melyeket Isten elfogad.


Hogyan lehet akkor egy konkrét szellemi irányultságú csoport nélkül megfelelni ezen alapvető feltételeknek?


Mert hogy nem csak az van, hogy a Szentírás minden Istentől jövő erkölcsi támogatást és segítséget megad ahhoz hogy valaki megtérjen, hanem az is elengedhetetlen, hogy az új tanítvány tanulmányozza Isten Szavát és az Isten által elismert szervezet tagja legyen! Ez volt az élő példa Isten ihletett szava szerint. Márpedig más példának nem hagyott teret a Mindenható, mert azért ez igazán komoly alapja a kereszténnyé válásnak.

2023. jan. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!