Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A templomokban szabályszerű,...

A templomokban szabályszerű, ha politikusok mondanak beszédet? A vallási oldal szempontjából érdekel.

Figyelt kérdés

Mert most a napokban a min.elnök -aki nem vallási vezető, nem pap vagy lelkész-, bár református, beszédet mondott egy református templomban, a különböző vallású lelkészek után.

Ez a református vallásban szokásos, a ref. istentisztelet szabályainak megfelelő? Vajon, kik mások ,,szállhatnak be" a hívekhez való beszédtartásba?



#református vallás #református istentisztelet #templomi szentbeszéd #lelkészek feladatai
2023. jan. 25. 04:54
 1/9 anonim ***** válasza:
34%

Nehezen tudok elképzelni ennél nagyobb istenkáromlást.


A hely, ahova isten embere invitálja az istenkeresőket, egy olyan embert rak hatni az emberekre, aki politikában van.

2023. jan. 25. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Reformátusoknál is?
2023. jan. 25. 06:00
 3/9 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
100%

Az függ adtól is hogy mit mond.


Ha nem beszél a fideszről, ellenzékről, EU-ról, hanem inkébb bibliát prédikál, akkor tudtommal bárki mondhat beszédet.

2023. jan. 25. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 jpeacefuler ***** válasza:
46%
Szerintem egy kulturált előadás megtartásának helyszíne simán lehet egy templom. Arról nem is beszélve, hogy bődületes állami és uniós támogatásokban részesülnek a keresztény egyházak. Ezek után gondolom elmondhat egy-két mondatot a pulpituson Magyarország miniszterelnöke.
2023. jan. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
Ezek szerint a reformátusoknál szabályos, a Biblia szerint pedig súlyos bűn. Emlékezz vissza, hogy Jézus ostorral kergette el a kufárokat, hát a politikus is pont ilyen kufár, csak tárgyak helyett saját magát, pártját próbálja "eladni".
2023. jan. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Katolikus templomban szentmisén kívül végül is tarthat beszédet bárki. Ennek helyessége nagyban függ a beszéd tartalmától, meg hogy okoz-e közbotránkozást.

Ha mondjuk elkészül a templom felújítása és mondjuk egy művészettörténész tart egy beszédet a restaurálásról, majd akár a polgármester mond egy köszöntőt, hogy milyen szép lett és nincs benne pártpolitika vagy kampány, az szerintem teljesen rendben van.

Szatmárcsekén, ahol a drága vezető volt, ott egy ökumenikus imaóra volt, mivel most ért véget az keresztények egységéért tartott imahét. Szerintem nem volt való, hogy ő ezen beszélt, mert ez egy imaóra. Ha a magyar kultúra napján mindenképp rájött az inger a beszélhetnékre, akkor inkább ezen az alkalom kívül, mondjuk a Kölcsey-kúriánál illendőbb lett volna.

2023. jan. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondhatna beszédet egy templomban, de NEM a vasárnapi istentiszteleten, én így gondolom.
2023. jan. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk misén belül nincs helye a lapon kívül másnak, előtte és utána viszont nincs akadálya.
2023. jan. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, értem.
2023. jan. 25. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!