Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova tanúi valóban alkalma...

A Jehova tanúi valóban alkalmaznak vért helyettesítő készítményeket?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt egy Jehova tanúja elmondta számomra, a vérátömlesztés náluk tiltott, azonban létezik valamilyen speciális vérkészítmény, amit műtét, baleset, esetén elfogadnak. Ezt vajon jól értetem? És ha létezik ilyesmi, mi ez a készítmény?


[link]


"Egy francia sebész elismerte, hogy Jehova Tanúi a vérrel kapcsolatos szilárd álláspontjuk révén segítettek az orvosoknak, hogy előretörjenek a vér nélküli sebészetben."



2023. jan. 25. 22:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%

Kedves kérdező!

A "vért helyettesítő készítmény" és a vérkészítmény nem ugyanaz, hiszen kifejezésben is eltér.


A vérkészítmény szerintem valamilyen művér lenne. Ezzel úgy tudom kísérletek folynak, de talán valamilyen már van.


Viszont a vért helyettesítő készítmények nagyon régóta vannak és sikerrel használják.


Ezek az alternatív megoldások nagyon hatékonyak tudnak lenni.


Édesanyám tavaly előtt comcsonttörést szenvedett, a szilánkos törésre hivatkozva a helyi kórház sebészei nem vállalták a műtétet.


Félvettük a kapcsolatot egy másik kórház sebészével, aki átvette és egy órás rutin műtéttel, vér nélkül megoldotta a problémát.


Elmondta a sebész, hogy nem is érti a kollégáit, ott is meg tudták volna csinálni, csak egy kis empátia és odafigyelés kellett volna.


De ahogyan tapasztaltam, anyu hite iránt érzett előítéltetből hárították.


Anyu 84 éves, tehát nem mindegy hogy az immunrendszere hogyan reagál a kezelésre. Az idegen vér adásának a lehetősége súlyosan megterhelte volna a szervezetét.


Kapott EPO-t, ami felgyorsította a gyógyulást. Tagja a TEST-VÉR egészségpénztárnak, így ezek a dolgok mind ingyenesek neki is. Nekem is van ilyen tagságom, pedig nem vagyok Tanú.


Másnap már jött hozzá a gyógytornász és lábra is állította!

2023. jan. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
Apró észrevétel: az orvosok alkalmazzák! és nem csak a tanuknál.
2023. jan. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 KZitus ***** válasza:
72%

Szia

Igen, már elég széles körben elterjedt, nem csak tanúkat kezelnek ezzel.

2023. jan. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Tudnátok ezen készítményekről, meg a Test-vér eg.pénztárról linkeket, leírásokat, infókat adni?


Nem vagyok vallásos, azonban érdekelnek ezek a készítmények, és hogy miként lehet kérvényezni szükség esetén, vér helyett kórházban ilyet kaphassak?


Ha valaki úgy kerül kórházba pl balesetkor, hogy beszélni se tud, honnan tudja a műtőorvos, tiltakozik a páciens a vérátömlesztés ellen? És azt honnan tudja, hogy bizonyos készítmény jár neki? A TB-kártya mellett hordanak valami igazoló kártyát?


Az is érdekel, mik az összetevői? Többféle készítmény is létezik?

2023. jan. 28. 01:06
 5/15 anonim ***** válasza:
36%

Kedves kérdező! A honlapon, amit te is okosan megtaláltál, minden részletesen le van írva.


Igen, a Tanúk hordanak egy speciális nyomtatványt, amin minden szükséges adat fel van tüntetve az egészségi állapottól kezdve a szedett gyógyszereken keresztül minden jogi és egészségügyi infó.


Tehát ha nem tervezett orvosi ellátás, váratlan balesettel, eszméletvesztéssel kerül be valaki az SBO-ra, akkor ez a kártya van nála. Ezen a dokumentumon azok neve, címe, telefonszáma is fel van tüntetve, akit ilyenkor értesíteni kell. Egy Tanú esetében az egyik mindenképpen az egyik Kórházi Összekötő

Bizottsági (KÖB) tag kell legyen, aki erre a feladatra ki van képezve és azonnal felveszi a kapcsolatot az illetékes orvosokkal.


Itt szinte minden ilyen kérdés részletesen tárgyalva van:


[link]

2023. jan. 28. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi, megnézem majd az oldalt! Én mint nem vallásos is részesülhetek ebben a fajta ellátásban?
2023. jan. 28. 02:30
 7/15 anonim ***** válasza:
15%
Igen, ebben a pénztárban sok más is van! Én is tagja vagyok. Ez nem feltétel.
2023. jan. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Epo(eritropoetin)-nak hivják, és nagyon drága hormonkeszitmeny, de nekik finanszirozza egy jelentős részét az egyházuk.
2023. jan. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
31%
Nem, a pénztár finanszírozza. Azért vagyunk tagok.
2023. jan. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Értem, és van valami tagsági díj?
2023. jan. 29. 02:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!