Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A 30 éves kor után szedett,...

A 30 éves kor után szedett, növekedési hormont serkentő készítmények valóban lassíthatják az öregedést?

Figyelt kérdés
2011. jún. 27. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Én még soha nem hallottam ilyenről nem is értem milyen párhuzam lehet a növekedési hormon és az öregedés lassítása között. Szerintem 30 évesen még nem vagy olyan öreg(akár ffi akár nő vagy),hogy ezen kéne gondolkodnod. Ráérsz vele 15-20 év múlva. Mellesleg a pluszba szedett növekedési hormon akromegáliát is okozhat.
2011. jún. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyetemen volt egy előadássorozat, amin felmerült ez a téma. Az előadó az összes eddigi öregedéselméletet megcáfolta, és állította, hogy ő jött rá a lényegre, és az elméletéből azt a következtetést volna le, hogy ha valaki növekedési hormont szed, akkor hatvan évesen is úgy érzi magát, mint egy 40 éves. Nos, nem tudom, hogy érezni hogy érezte magát, de simán kinézett hatvannak. Az akromegália-dolog bennem is felmerült, de annyira osztó volt az előadó, hogy nem mertem rákerdézni.
2011. jún. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Ludens ***** válasza:

Ez badarság .

Egésszen könnyen bizonyítékot szerezhetünk erről ha megvizsgálunk egy két testépítőt aki ezt tette. A testépítők között az egyik leghatásossabb és legveszélyesebb szerként ismert angyokközé tartoznak a növekedési hormonok. Rövid idő alatt kikészíti a felnőtt emberek szervezetét visszafordíthatatlanúl rengteg problémát okozva. A Google szerintem pillanatok alatt egy szakajtónyi ilyen megtörtént rémtörténetet dob ki.

2011. jún. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mi alapon lassítaná? Mondván akkorra már tutira lecseng a GH a szervezetben, nosza, adjunk egy keveset, hadd higgye, hogy megint tíz évesek vagyunk?

Az öregedés lassítsára a legjobb módszer a minden nap egy pohárka minőségi vörösbor. (Vagy diétázz, de az nem a legjobb - szerintem.) Igaz, ettől még ugyanúgy nem fog kitolódni az elvi maximum élettartam, de azt az időt, amíg élsz, legalább fiatalosabban töltöd el.

2011. jún. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Egyébként létrejöhet az ,hogy egyszer odáig jusson a tudomány,hogy teljesen meg tudják állítani sőt vissza tudják fordítani az öregedést.


Már csak azért is nem tartom értelmetlennek a kérdést mert egyéb ismeretterjesztő csatornákon egyre többször hallani olyan kutatásokat ,hogy a kísérleti állatok (többnyire egerek) életét kb. 5X-re növelték.


Nem olyan rég volt is az egyik csatornán ,hogy a szőlőből kivontak valami bonyolult vegyületet amitől az összes állat amelyeknek adagolták sokkal tovább éltek az átlagnál.

2011. jún. 29. 12:39
 6/8 Ludens ***** válasza:

Elméletileg lehetséges lenne a biológi életet relatív őrökévalóságig kihúzni. Gyakorlatilag azonban rengeteg apró részlete van az öregedésnek aminek nemhogy megfordítására nem vagyunk képesek még csak megértenisem tudjuk pontosan csak látjuk, hogy működik.


Ekkor azonban a probléma az lenne, hogy az emberi elme egyszerűen nem az örökkévalóságra lett kitalálva nem a test a szellem menne szép lassan tönkre. Ezzel a kérdésel egyébként sok érdekes scifi is foglakozik. Tudományos értékü irodalmat pedig az időssek pszichológiája témakörben lehet keresgélni. Nem csak a testünk halandó... .

2011. jún. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Resveratrol. ;) Ez van a vörösborban, ezért mondtam. Igen, ezek a kutatások valósak, főként az autofágia témakörben mozognak, én is benne voltam ilyen projektekben (idén szeptembertől másba kezdek). Embernél egyelőre nem lehet becsülni, mekkora hatással járna, mivel a megfelelő adatok nem állnak rendelkezésre. (Erről elbeszélgethetünk privátban.)

2011. jún. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Félre ne értsen senki eszem ágában sincs örökké élni. Mert hát szerintem előbb vagy utóbb ezt a "nagy egészet" is meg lehet unni.


A baj csak az ezzel az egész öregedés dologgal ,hogy sztem. túl hamar történik. (Úgy tudom kb. 30-körül már.)



Nem igazán van rá idő ,hogy minőségi életet élj, meg elérj mindent amit akarsz. Ugyan is a fiatal kort elcseszi az iskola majd a munka vagy mind a kettő egyszerre. Aztán persze lehet ,hogy kb. 50 éves korodra össze tudsz szedni annyi lovettát ,hogy úgy rendezd az életed ahogyan akarod de ezzel csak annyi a baj sztem. ,hogy akkor már ott motoszkál állandóan a gondolat ,hogy innen már csak lefelé visz az út.


Na jó persze van akinek milliárdos a nagybácsikája és ilyenek az eszébe sem jutnak. De hát ugyebár mindenki nem lehet ilyen nyerő helyzetben.



Tehát szerintem az lenne a legnagyobb eredmény ,hogyha a fiatal kort tudnák meghosszabbítani valahogy.

2011. júl. 1. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!