Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Léteznek olyan homeopatias...

Léteznek olyan homeopatias készítmények, amelyek valóban gyógyítanak?

Figyelt kérdés
És nem csak a placebo hatás érvényesül. Persze nevezhetjük azt is gyógyításnak...
2011. okt. 8. 08:57
 1/5 anonim ***** válasza:
60%

Nem. Olyanok, amik a hatóanyag elvén gyógyítanak, nem léteznek, hiszen ezekben nincs vagy nagyon-nagyon iszonyatosan kevés a hatóanyag.

Placebóhatás elvén sokminden gyógyít, pl az is, ha a szerettei törődnek az emberrel, sőt annak még rendes "hatóanyaga" is van: pl tisztán tartják körülötted a szobát, vagy etetnek.

2011. okt. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Mivel releváns klinikai teszteken nem sikerült bizonyítani, ezért jelenleg biztosan nem lehet ilyen készítményt mondani.
2011. okt. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
Olyan viszont van, ami bizonyítottan árt - pl. azzal, hogy cukor vagy más káros anyag van benne.
2011. okt. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Tom Benko ***** válasza:
63%
Nem. Eleve a homeopátia elvei ellentmondanak a tapasztalatoknak. Klinikai tesztek (az a pár, amit el tudtak végezni) sem bizonyítják a hatásaikat. Ártalmuk viszont lehet, egyrészt a hordozó iránt tanúsított túlérzékenység esetén (ez a jobbik eset), vagy ha valaki valóban hatásos szer helyett veszi be őket. Lásd még: homeopátiás rákgyógyszer, AIDS-gyógyszer, stb...
2011. okt. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Nem. Persze, maga a placebó-hatás is gyógyításnak nevezhető, és meggyőződésem, hogy ezért is engedik forgalomba hozni ezeket a szereket, de igazából maga az elv, a "mese", amit kitaláltak az egész köré, alapjaiban tudománytalan, és még ha maga az elképzelés tudományosan nem is lenne lehetetlen, biológiailag nem siekrült igazolni (mármint azt, hogy amitől egy egészséges szervezet megbetegedne, attól egy beteg szervezet felépül...), az a "higítással erősödik" móka meg biokémiailag h*lyeség.

Csak tudod, amikor kitalálták a módszert, az 1800-as években, ami azért hála az orvostudomány és anatómia többszáz éves tilalmának, üldözésének még orvosilag eléggé középkori időszaknak tekinthető, a megszokott kezelésekkel szemben - érvágás és társai, aminek szintén placebó-hatáson kívül az esetek 99,9%-ában nincs semmilyen jótékony hatása - meglehetősen kecsegtetően hagzott, hogy az addigiaknál jobb hatást el lehetett érni, anélkül, hogy a szerencsétlen beteget midnenféle brutális beavatkozásnak tegyék ki.

Az elv persze alapvetően hibás volt, csak... az addigi életveszélyes "placebók" helyett találtak egy veszélytelen placebót.

2011. nov. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!