Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Reformátusok is elfogadják az...

Reformátusok is elfogadják az evolúciót, mint a katolikus egyház?

Figyelt kérdés

2023. jan. 25. 23:16
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
35%

#10

Vagy van evolúció vagy nincs, olyan nincs, hogy mikor-makro evolúció.

2023. jan. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
23%

Dehogy nincs! Azt senki sem tagadja, hogy létezik "fajon" vagy "nemem" belüli változékonyság, de a törzsfejlődést ebből levezetni nem lehet. A nemek közötti határok szigorúan megvannak és a fosszíákból ítélve meg is voltak mindig.


Szerintem egy kereszténynek őszintén el kéne gondolkoznia, hogy a bibliának, Jézusnak hisz, vagy olyan egyházaknak, amelyek gyakran csak hivatkozási alapnak tartják őket!

2023. jan. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
35%

#12

Az amőbáknak milyen a nemük? Vagy a zöldszemes ostorosnak, esetleg a papucsállatkáknak?

2023. jan. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
25%

#13

Nem a hím/nőstény értelemben vett nemről van szó.

2023. jan. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
83%
Jah, hogy te a nem alatt fajokat értesz. Azért ez se teljesen igaz, mert tudunk mi is ellen példát, a farkasból ahogy kutya lett. Itt már nem csak egyszerű háziasításról van szó. De találtak fosszíliákat olyan átmeneti fajokról (tiktaalik), melyek a halak és négylábúak közt voltak.
2023. jan. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
20%

#15

Nem velem beszélgettél erről, én csak belekotyogtam, bocsi. Érdekes kérdés, hogy a "nem" a Bibliában mennyire fedi le a faj fogalmát, szerintem erre egyértelmű válasz nem létezik, de lehet, hogy tévedek. Alapvetően 5 kategóriát különböztet meg: víziállatok, madarak, szárazföldi vadak, barmok, csúszó-mászók. Lehet, hogy a "nem" ez az öt kategória egyenként, de az is lehet, hogy az 5 kategórián belül léteznek különböző nemek. Annyi talán lehet támpont, hogy a növények esetében a magot nevezi meg, mint a "nem" tartalmát.

2023. jan. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
19%

Azt mondja a Biblia, hogy Isten úgy teremtette az élőlényeket hogy csak a "nemük szerint szaporodhatnak".


Teljes bizonyossággal nem tudjuk megmondani, hogy a modern osztályozás alapján mi felel meg a Genezisben említett nemnek, de az minden bizonnyal olyan kategória volt, amely a határozott élettani különbségek miatt lehetetlenné tette, hogy az egyik nem csírasejtjei egyesüljenek egy másik nem csírasejtjeivel, és így utódokat hozzanak létre. Így az amőba örökre amőba maradt, a légy légy, és az emberszabású majom is örökre emberszabású majom.


A hibridek egymással közeli rokonságban levő szülők kereszteződéséből jönnek létre, ami azt jelenti, hogy valószínűleg mindig ugyanahhoz a Genezisben említett nemhez tartoznak. A legtöbb ilyen hibrid magtalan, és természetes körülmények között egyáltalán nem szaporodik. Még azok is, amelyek szaporodásra képesek, további keresztezéssel elérik a végső határt, a magtalanságot. Bármilyen nagy is tehát egy nem határain belül a változékonyság, ezt a határt átlépni nem lehet, amint azt az evolucionisták feltételezik.


Ez érvényes mind az állatok, mind a növények kereszteződésére is. Azok az erőfeszítések, hogy a végtelenségig változtassák őket, mindig sikertelennek bizonyultak, mivel hamarosan eljutnak a magtalanság határáig, és ezt átlépni nem lehet. Ez biztosítja azt, hogy az alapvető nemek mindig elkülönültek maradjanak.

2023. jan. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
95%
Református vagyok, de nem tudom, hogy van-e a református egyháznak hivatalos állásfoglalása az evolúcióval kapcsolatban. Én a magam részéről teljes képtelenségnek tartom, hogy az élővilág és benne az ember véletlen események évmilliárdokon át tartó láncolata által jött volna létre. Olyan véletlenek által, amelyek ellentétesek a fizika törvényeivel.
2023. jan. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
66%

A keresztények az evolúciót a teremtési folyamat részének tekintik.


Lásd Freund Tamás mélyen hívő neurológus, agykutató akadémikus, az MTA elnöke gondolatait a teremtésről.

2023. jan. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
0%

Azok, akik az ember mint faj nemi identitását a klf más fajokhoz hasonlítja, tévúton jár, hamis alapokon akar érvelni.

A primitív élőlények pl osztódással szaporodnak, másokat jobb híján nemváltóknak stb. neveznek.


De ezek az állatvilág részei, nem hasonlíthatók az emberhez.


Beteg, fogyatékos emberek szerencsétlen önigazolási kísérlete.

2023. jan. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!